Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Agnese Jankuna, brīvprātīgā darba koordinatore
  Publicēts: 2016-12-05  21:11:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Svinīgā ceremonijā 3.decembrī Rīgā tika godināti seši 2016.gada aktīvākie brīvprātīgie no visas Latvijas un viena nevalstiskā organizācija, savukārt brīvprātīgajiem draudzīgākās pašvaldības īpašo “Gada brīvprātīgais 2016” goda zīmi un diplomu šogad saņēma Ikšķiles novada pašvaldība, kura mērķtiecīgi koordinējusi un popularizējusi brīvprātīgo darbu novadā un iesaistījusi tajā jauniešus.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš savā uzrunā pateicās visiem par iesaisti brīvprātīgā darba sistēmas izveidē: “Patiess prieks, ka jau trešo gadu mūsu novadā lielu atsaucību guvis brīvprātīgo darbs, kurā iesaistās dažāda vecuma cilvēki. Īpaši jāuzsver jauniešu un senioru līdzdalība novada kultūras dzīvē. Viņu nesavtīgais darbs sabiedrības labā veicina lokālpatriotismu un piešķir tam pievienoto vērtību.” 

Brīvprātīgo godināšana Latvijā notiek kopš 2014. gada. Ikviens Latvijas iedzīvotājs, nevalstisko organizāciju, valsts vai pašvaldību iestāžu pārstāvis nominācijai “Gada brīvprātīgais 2016” visu oktobri varēja izvirzīt viņaprāt izcilākos kandidātus, kuriem 2016. gadā bijuši īpaši nopelni brīvprātīgā darba veikšanā vai atbalstīšanā. Šogad tika saņemts ļoti daudz pieteikumu no visiem Latvijas reģioniem, visvairāk pieteikumu iesūtīts no Daugavpils, Aizkraukles, Jelgavas un Rīgas. Svinīgā ceremonija norisinājās Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas telpās. 

Lai godinātu un teiktu paldies Ikšķiles novada brīvprātīgā darba veicējiem, kas devuši ieguldījumu novada un sabiedrības labā, š.g. 16. decembrī plkst.18:00 Ikšķiles Tautas namā notiks “BRĪVPRĀTĪGO GODINĀŠANAS PASĀKUMS 2016". 

Šis pasākums tiek organizēts jau otro reizi par godu Ikšķiles novada brīvprātīgajiem kā pateicība par ieguldīto darbu un atsaucību. Arī šogad tiks izsniegti brīvprātīgā darba apliecinājumi. Pagājušajā gadā brīvprātīgā darba apliecinājumus saņēma 20 jaunieši. 

Svinīgajā daļā ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies jauno mūzikas izpildītāju konkursa "Gaisa trīce" žūrijas simpātijas balvas ieguvēja un Ikšķiles novada brīvprātīgā Alise Žukovska ar grupu, bet smieklu devu radīs improvizācijas apvienība 3pk no Liepājas. 

Uz pasākumu ir aicināts ikviens brīvprātīgais, kas līdz šim līdzdarbojies Ikšķiles novadā. Un nav svarīgi sen vai nesen, vienu reizi vai daudzkārt - TU būsi laipni gaidīts!

Jauniešu brīvprātīgā darba kustība Ikšķiles novadā aizsākās 2013.gadā, kad jaunieši sevi pierādīja Ikšķiles novada svētkos. Uz pirmo aicinājumu atsaucās 27 jaunieši, kuri vadīja gan radošās darbnīcas, gan sporta un kultūras aktivitātes. Nākamajā pasākumā – jauniešu diena “Ykescola”, pieteicās jau 40 jaunieši. Redzot lielo atsaucību un  saņemot pozitīvas jauniešu atsauksmes, 2014. gadā Ikšķiles novada pašvaldībā tika izveidota brīvprātīgā darba sistēma, kuras pamatā ir detalizēti izstrādātas Jauniešu brīvprātīgā darba vadlīnijas, kas nosaka  kārtību,  kādā  tiek  apliecināta  personas  pieredze,  kas  gūta,  veicot brīvprātīgo darbu biedrībā, nodibinājumā, valsts vai pašvaldības iestādē Ikšķiles novadā. Šobrīd brīvprātīgā darba datu bāzē reģistrēti 109 Ikšķiles novada brīvprātīgie jaunieši, kas vismaz vienu reizi veikuši brīvprātīgo darbu.

5. decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā brīvprātīgo diena. Brīvprātīgais darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, ka iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti, darbojoties gan valstiskās, gan nevalstiskās un privātās organizācijās. Tāpēc sveicam visus Starptautiskajā Brīvprātīgo dienā!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības