Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ogresnovads.lv
  Publicēts: 2016-11-21  20:10:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

21.novembrī Ogrē viesojās Latvijas Republikas 12.Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, Tieslietu ministrijas Valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina un Tiesu administrācijas pārstāvji saistībā ar ēkas Mālkalnes prospektā 10, Ogrē, pārņemšanu Ogres novada pašvaldības īpašumā.

Ogres rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļas telpās ar valsts institūciju pārstāvjiem tikās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis un Administratīvā departamenta direktore Dana Bārbale. Sarunās piedalījās arī zemesgrāmatu nodaļas priekšniece Ligita Ertmane.

Šobrīd valstij piederošajā ēkā Mālkalnes prospektā 10 izvietota Tieslietu ministrijas padotībā esošā Ogres rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļa. Jau vēstīts, ka pašvaldības domes sēdē 17.novembrī tika pieņemts lēmums lūgt Latvijas Republikas Finanšu ministrijai (Finanšu ministrija pārstāv valsti kā nekustamā īpašuma īpašnieku) un Valsts akciju sabiedrībai “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), kas apsaimnieko valsts nekustamos īpašumus, bez atlīdzības nodot šo īpašumu Ogres novada pašvaldības īpašumā.

Domes lēmumu pašvaldība ir nosūtījusi Finanšu ministrijai un VNĪ, lai varētu uzsākt ar īpašuma nodošanu un pieņemšanu saistīto juridisko formalitāšu kārtošanu.

Tikšanās reizē G. Bērziņš un I. Kucina apliecināja, ka īpašuma nodošanai pašvaldībai nekādu šķēršļu nevajadzētu būt. Turpmākās darbības, kā skaidroja G. Bērziņš, saistītas ar Ministru kabineta rīkojuma projekta sagatavošanu, ko veiks VNĪ, tad sekos Ministru kabineta rīkojums par nekustamā īpašuma nodošanu pašvaldībai. "Juridiskais process var virzīties uz priekšu, nekādu problēmu nav, jo dome lēmumu ir pieņēmusi un apņemas ierādīt zemesgrāmatu nodaļai citas telpas. Dažus mēnešus šis process parasti aizņem, taču paralēli var kārtot jautājumu par zemesgrāmatu nodaļas telpām, vienojoties ar Tiesu administrāciju. Tiklīdz zemesgrāmatu nodaļa būs atbrīvojusi šīs telpas, pašvaldības varēs jauniegūtajā īpašumā rīkoties," skaidroja G.Bērziņš.

E. Helmanis: "Paldies Bērziņa kungam par atbalstu. Jautājuma kārtošana par šīs ēkas nodošanu pašvaldības īpašumā ir labs piemērs sadarbībai starp valsts institūcijām un pašvaldību. Svarīgi, ka ēku savā īpašumā pašvaldība iegūs bez atlīdzības, nevis atpērkot par bargu naudu, kā tas notika iepriekšējās domes vadības laikā, iegādājoties PII “Strautiņš” ēku.

Bērnu skaits pilsētā pieaug, arī rinda uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē ir pietiekami gara. Tiklīdz īpašums būs nostiprināts uz pašvaldības vārda, varēsim sākt ēkas pārbūves projekta izstrādi. Jāpārbūvē ne tikai ēka, bet arī jāveic teritorijas labiekārtošana, piebraucamie ceļi jāsakārto. Projektēšanas laikā pašvaldība meklēs finansējuma avotus pārbūves darbu veikšanai un bērnudārza aprīkošanai, iespējams, ka varēs piesaistīt Eiropas Savienības investīcijas. Kas attiecas uz zemesgrāmatas nodaļas pārcelšanu, domāju, ka nodaļas darbinieki un klienti būs apmierināti, jo pašvaldība piedāvā telpas pašā pilsētas centrā – Brīvības ielā 44."

E. Helmanis sarunās arī uzsvēra to, ka zemesgrāmatu nodaļai Ogrē ir noteikti jāpaliek, lai novada iedzīvotājiem nodaļas pakalpojumi būtu ērti pieejami sava novada centrā un nebūtu jābrauc tos kārtot uz Rīgu.

Valsts institūciju un pašvaldības pārstāvju sarunu laikā zemesgrāmatu nodaļas priekšniece L. Ertmane par gaidāmo pārcelšanos pauda gandarījumu, jo jaunās telpas atrodas ļoti labā, nodaļas klientiem ērti pieejamā vietā.

Pēc sarunām zemesgrāmatu nodaļā sekoja telpu apskate Brīvības ielā 44, kur plānots izvietot zemesgrāmatu nodaļu – ēkas 1.stāvā paredzēts ierīkot nodaļas klientu centru un arhīvu, savukārt 2.stāvā – darba kabinetus nodaļas administrācijai un darbiniekiem.

Jau vēstīts, ka Ogres novada Sociālā dienesta administrācijai, Ogres sociālajam centram un tā struktūrvienībām mājvieta ar laiku būs Upes prospektā 16 – īpašumā, ko pašvaldība pārņēmusi no Izglītības un zinātnes ministrijas un kura pārbūvei sociālā darba vajadzībām šobrīd tiek izstrādāts būvprojekts. Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi plānots izvietot pašvaldībai piederošajā ēkā Brīvības ielā 11, kur šobrīd ir brīvas labiekārtotas telpas.

Portāls Fakti.lv piedāvā īsu video ieskatu šodien aizvadītajā tikšanās reizē.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

positivus 
2016-11-22  21:54:59
Roli uzbūvē pats kko un tad kritizē īstos darītājus. Pilsēta mainās nenoliedzami uz labo pusi bet tu redzi tikai slikto.

qwe 
2016-11-22  21:38:42
jaacer ka shajaa objekta buuvuzraudziibas process kvalitatiivaks kaa citos ogres projektos

absolvente 
2016-11-22  13:07:41
Super ziņa, prieks, ka mans bērnudārzs būs atkal ierindā! :)

akīte. 
2016-11-22  00:23:24
Malači ,bērniņiem būs vēl viens bērnudārzs.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības