Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ikskile.lv
  Publicēts: 2016-11-19  07:57:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

18.novembrī notika Latvijas 98.gadadienai veltītais pasākums “Es tevi dziedu, šūpuļzeme mana”. Pasākuma atklāšanā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, uzsverot, ka pateicoties Latvijas brīvības cīņām, mēs šodien varam svinēt mūsu dzimtenes svētkus. “Mēs Ikšķiles novadā atceramies, cienām šos notikumus, šos cilvēkus, kuri krita tēvzemes vārdā. Latvija pa 98 gadiem ir piedzīvojusi daudz- ir bijuši dažādi vēsturiski notikumi, bijusi okupācija, 25 gadi atjaunotajā Latvijā nesuši daudz darba un sasniegumu. [..] Arī Ikšķiles novads pa šiem gadiem ir tikai plaucis un attīstījies.” Uzrunas nobeigumā domes priekšsēdētājs sveica visus novadniekus mūsu tautas skaistākajos un diženākajos svētkos-Latvijas dzimšanas dienā!

Šogad Ikšķiles novads bija viens no tiem novadiem, kuram Valsts prezidenta kanceleja dāvināja kontrtenora Sergeja Jēgera koncertu un Valsts prezidenta Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai veltītās svētku uzrunas tiešraidi. “Latvijas valsts sākas ar katru no mums. Tā sākas mūsu pārliecībā un drosmē, mūsu zināšanās un prasmēs. Latviju radām mēs paši, kad izvirzām savas dzīves mērķus. Latviju radām katrā savā lēmumā un rīcībā. Savā mīlestībā un sirsnībā citam pret citu. [..] Lai 18. novembris vieno Latvijas ļaudis sirdīs, domās, vārdos un darbos Latvijas labā!” teica Vējoņa kungs.

Pasākuma otrajā daļā notika Ikšķiles novada pašvaldības apbalvojumu “Goda novadnieks” un “Ikšķiles novada Gada cilvēks” pasniegšanas ceremonija.

Kā pirmā apbalvojumu “Goda novadnieks” saņēma Nora Ikstena. Tituls piešķirts par izcilu literāro devumu Ikšķiles novada kultūras dzīves bagātināšanā, vēsturisko vērtību popularizēšanā un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas rakstniecības attīstībā. Saņemot balvu, Ikstenas kundze teica: “Mums tiešām ir paveicies, jo mēs dzīvojam kultūras un vēstures svētītā vietā. Mums ir pašu valdība, kura patiešām visu šo gadu laikā ir Ikšķili darījusi par labāku, skaistāku un drošāku vietu. Mums ir sava likteņupe, savi cilvēki. Dievs, svētī Ikšķili, Dievs, svētī Latviju!”

Nora Ikstena ir viena no atpazīstamākajām latviešu rakstniecēm- daudzu romānu, īsprozu, biogrāfijas un eseju autore. Rakstniece saņēmusi nozīmīgus Latvijas mēroga apbalvojumus. 2016.gadā par romānu “Mātes piens” Ikšķiles novada pašvaldība Norai Ikstenai piešķīra Dzintara Soduma balvu. Viņas devums literatūrā, kā arī kultūras dzīves attīstībā Ikšķiles novadā un Latvijas mērogā ir nenovērtējams.

2015.gadā rakstniece lasītājus pārsteidza ar “Ulubeles pasakām”. Lasot šo grāmatu, gara acīm var skatīt tās personības, kas dzīvojušas Ikšķilē, atpazīt vēsturiskās vietas un notikumus. Tā bija Noras īpašā dāvana dzimtajai Ikšķilei pilsētas 830 gadu jubilejā. Grāmatas atvēršanas svētkos rakstniece atklāja: “Man ir liels prieks, ka izdevies kaut nelielu daļu atlīdzināt manai mīļajai Ikšķilei par visu labo un jauko, ko esmu šeit piedzīvojusi un vēl piedzīvošu”.

Apbalvojumu “Goda novadnieks” saņēma arī Gunārs Freidenfelds. Tituls piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu pūtēju orķestra tradīciju atjaunošanā un popularizēšanā Ikšķiles novadā, entuziasmu un aizrautību jaunās mūziķu paaudzes audzināšanā.

“Gunāra Freidenfelda dzīves līdzgaitnieks ir pūtēju orķestris. Gunārs savu mīlestību pret pūtēju orķestri ir apliecinājis ar darbu daudzu gadu garumā Lielvārdē, Ciemupē, kolhoza laikos darbojoties kolhoza “Juglas zieds” pūtēju orķestrī.

Trešās Latvijas atmodas laikā Gunārs ilgi lolojis sapni par pūtēju orķestra tradīciju atjaunošanu Ikšķilē. Tādēļ liels ir gandarījums, kad 2013.gadā piepildās Freidenfelda kunga ilgi lolotais sapnis un Ikšķilē top savs pūtēju orķestris. Gunārs stāv pie orķestra šūpuļa, aktīvi iesaista jauno paaudzi ragu mūzikas muzicēšanā.

Pa trīs orķestra pastāvēšanas gadiem orķestrantu meistarība ir strauji augusi- tas spējis iepriecināt ne tikai Ikšķiles, bet arī kaimiņu novadu mūzikas mīļotājus.

Apbalvojumu saņemot, Freidenfelda kungs pateicās visiem, kas palīdzējuši īstenot viņa sapni – izveidot Ikšķilē pūtēju orķestri,” tā raksturoti Gunāra Freidenfelda sasniegumi pieteikuma vēstulē.

Savukārt Sintija Vanaga saņēma apbalvojumu “Ikšķiles novada Gada cilvēks 2016”. Tituls piešķirts par aktīvu, radošu un nesavtīgu darbu Ikšķiles vidusskolas Skolas padomē, skolēnu mācību izaugsmes veicināšanu un komunikācijas sekmēšanu starp vecākiem, skolotājiem un skolēniem. Pieteikuma vēstulē par viņu teikts: “Sintija Vanaga jau trešo gadu ir Ikšķiles vidusskolas padomes priekšsēdētājas amatā. Sintija Skolas padomē iedvesusi jaunu elpu. Viņa padomes sanāksmes vada ļoti profesionāli, savlaicīgi uzklausīti un aktualizēti svarīgie skolas dzīves jautājumi. Sintijas vadībā skolas padome izveidoja jaunu institūciju- skolas padomes darba grupu. Viņai kā skolas padomes priekšsēdētājai ir izdevies saliedēt ne tikai līdzīgi domājošus vecākus, bet arī vecākus ar krasi atšķirīgiem uzskatiem.

Viens no Sintijas lielākajiem ieguldījumiem ir vecāku organizētā akcija skolēnu sekmju paaugstināšanai, centīgākajiem 10 skolēniem dāvinot planšetdatorus, akustiskās iekārtas, dāvanu kartes un naudas balvas no uzņēmējiem.

Vadot skolas padomi, Sintija iegulda milzīgu enerģiju, laika apjomu, savas zināšanas un prasmes, pretī neprasot un nesaņemot atlīdzību par nesavtīgo darbu.”

Pasākumā Vanagas kundze pateicās visiem, kas viņai palīdzējuši šajā darbā: “Paldies tiem mīļajiem, sirdssiltajiem cilvēkiem, kas man ir apkārt, jo Skolas padomes darbs un aktivitātes nav tikai mans nopelns. Paldies tiem tuvākajiem cilvēkiem, kas palīdzējušas īstenot idejas!”

Pēc apbalvojumu pasniegšanas ceremonijas koncertu sniedza Sergejs Jēgers. Latvijas 98.gadadienai veltīto pasākumu vadīja kultūras darbiniece Dace Jansone un aktieris Jānis Āmanis.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības