Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2016-09-30  04:04:00 /

Ziņot redakcijai

Trešdien Ogres 1.vidusskolas sporta hallē ar spēli starp komandām "Ogre/Kumho Tyre" un "Valmiera/ORDO" tika atklāta jaunā Olybet Latvijas Basketbola līgas (LBL) jaunā sezona.

Ogrēnieši, kuriem šī ir tikai otrā sezona LBL 1. divīzijā, turnīru sāka ar skaistu uzvaru pār pašreizējiem Latvijas čempioniem - "Valmiera/ORDO" basketbolistiem (70:61).

Tieši pirms gada, kad Ogres basketbola meistarkomanda debitēja augstākajā sabiedrībā, mūsējie arī turnīra pirmajā spēlē savu skatītāju priekšā tika pie uzvaras, bet toreiz tā tika izcīnīta pār 1. divīzijas pastari BK "Latvijas Universitāte". Šoreiz ogrēniešiem pretī stājās LBL čempione "Valmiera/ORDO", kas pirms tikai trim dienām kļuva arī par Baltijas Basketbola līgas kausa ieguvēju. Priecē, ka Ogres basketbolistus pretinieku tituli nemaz nenobiedēja, jo tieši mūsējie ne tikai izcīnīja pirmo bumbu un guva pirmos punktus (Rihards Zēbergs - 2:0), bet iegūto vadību ne uz mirkli neatdeva pretiniekiem. Pirmajā puslaikā demonstrējot pašaizliedzīgu cīņassparu un teicamu metienu precizitāti, "Ogre/Kumho Tyre" pirmo periodu uzvarēja ar 26:16, bet pēc otrā atradās vadībā ar 48:32. Protams, bez krīzes mačā ar pretiniekiem, kuriem piederēja ievērojams auguma pārsvars, iztikt bija ļoti grūti. Ogrēniešiem tāda bija otrā puslaika vidū, kad viņiem veselas 11 (!) minūtes neizdevās gūt ne punkta. Tiesa, arī viesi šajā laikā nebija pārāk trāpīgi, jo rezultāts no 60:41 mainījās uz 60:53. Vēl bija jāspēlē vairāk nekā septiņas minūtes, kurās ogrēnieši ne tikai atguvās, bet arī spēja nedaudz palielināt savu pārsvaru, svinot uzvaru ar 70:61. Jāpiebilst, ka tā bija Ogres komandas jaunā galvenā trenera Artūra Visocka-Rubeņa debija oficiālā spēlē.

Ogres komandā rezultatīvākais ar 13 punktiem bija kapteinis Gints Antrops, 11 punkti Riharda Zēberga kontā 11 punkti, bet Guntim Sīpoliņam 10 punkti, tostarp ārkārtīgi efektīgs slamdanks. Valmieras komandā spēlēja Ogres Basketbola audzēknis Ervīns Jonāts, kurš protokolā atzīmējas ar astoņiem punktiem un deviņām izcīnītām atlecošajām bumbām. Vēl viens mūsējais - Artūrs Bērziņš - palika uz valmieriešu rezervistu soliņa, jo turpina atlabt pēc operācijas.