Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Česlavs Batņa, Ikšķiles vidusskolas direktors
  Publicēts: 2015-11-19  16:16:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Kopš 2014.gada pavasara Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – IZM) izstrādā jauno pedagogu darba samaksas noteikumu projektu un grib ieviest jaunu finansēšanas modeli pedagogu darba samaksai vispārējās izglītības iestādēs. 2014./2015. mācību gadā 60 izglītības iestādes piedalījās modeļa aprobācijā, un līdz mācību gada beigām IZM izstrādāja jaunu pedagogu darba samaksas noteikumu projektu, kurš tika iesniegts apstiprināšanai Ministru kabinetā. Noteikumu projekts tika noraidīts, un līdz pat šim brīdim tas nav apstiprināts, jo pret tā pašreizējo redakciju iebilst gan Latvijas Pašvaldību savienība, gan Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (turpmāk – LIZDA), gan arī liela daļa izglītības iestāžu vadītāju.

IZM norāda, ka tā vēlas izveidot caurskatāmu, motivējošu un salīdzināmu pedagogu atalgojuma sistēmu. Daļēji varētu piekrist šai nostājai, jo pēc noteikumu projekta izglītības iestādēs strādājošie pedagogi visās vispārējās izglītības iestādēs tiks iedalīti četrās grupās, un samaksu par vienu likmi (36 stundas nedēļā) pedagogi saņems pēc audzēkņu vidējā klases piepildījuma: mazajās skolās – 760.00 eiro par likmi, lielajās – 1000.00 eiro par likmi. Šobrīd minimālā likme, ko nosaka pedagogu darba samaksas noteikumi par 21. nostrādāto stundu, ir 420.00 eiro, bet, ja pedagogs strādā 36 stundas, tad viņa darba samaksa ir 720.00 eiro. Jauno noteikumu redakcijā, tie būtu 760.00 eiro. Paredzamais algas pieaugums skartu aptuveni 1/3 Latvijas pedagogu, kuri strādā salīdzinoši mazās izglītības iestādēs.

Diskutējot ar saviem kolēģiem par plānotām izmaiņām pedagogu darba samaksas noteikumos, esmu nonācis pie secinājuma, ka tikpat daudz pedagogiem, kuriem tiek plānots algas pieaugums, paredzams arī algas samazinājums, konkrēti Ikšķiles vidusskolas pedagogiem, no kuriem 80 % darba slodze ir 40 stundas nedēļā, atalgojums pēc provizoriskiem aprēķiniem, samazinātos vidēji par 140.00 eiro mēnesī. No tā izriet, ka daļai pedagogu gaidāms algas pieaugums, bet daļai, algas samazinājums.

Atzīstu, ka ir nepieciešams noregulēt ar pedagogu darba samaksu saistīto normatīvo regulējumu, un piekrītu viedoklim, ka arī mazu lauku skolu pedagogiem ir jāsaņem “cienījams” atalgojums, tikai paliek atklāts jautājums: “kāpēc regulējums ir jāsakārto uz to pedagogu rēķina, kuri šobrīd saņem “cienījamu” atalgojumu?”. Uzskatu, ka visiem pedagogiem, neatkarīgi no tā, cik lielā vai mazā skolā tie strādā, ir jāsaņem atalgojums, kurš ir tiem motivējošs. Tāpat uzskatu, ka Latvijas izglītības sistēmā un starp vispārējām izglītības iestādēm nepastāv “vienlīdzības princips”, taču pie tā nav vainīgas izglītības iestādes vai to vadītāji, bet sistēma kopumā, un tas, kā tiek aprēķināta valsts mērķdotācija pedagogu atalgojumam. Visi pedagogi pēc savas iegūtās kvalifikācijas ir līdzvērtīgi, savukārt, izvēloties strādāt izglītības iestādē, kurā ir mazs audzēkņu skaits, tiem ir jārēķinās ar to, ka samaksa par veikto darbu būs zemāka nekā izglītības iestādē, kurā ir lielāks audzēkņu skaits.

LIZDA ir aicinājusi vispārējās izglītības iestādes 27.novembrī piedalīties brīdinājuma streikā, uz vienu dienu pārtraucot mācību procesu.

Ikšķiles vidusskolas arodbiedrība ir pieņēmusi lēmumu atbalstīt šo streiku, un tajā piedalīsies visi pedagogi, līdz ar to 27. novembrī Ikšķiles vidusskola būs slēgta. Aicinu Ikšķiles vidusskolas vecākus atbalstīt pedagogus šajā lēmumā, jo mēs nevēršamies pret Jums un Jūsu bērniem, mēs gribam paust savu attieksmi pret paredzētajām reformām, kas var negatīvi ietekmēt skolas pedagogu darbu.

Cerot, ka tiksim saprasti un uzklausīti!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības