Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Labdarības veikals HOPEN
  Publicēts: 2015-11-12  10:32:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Noslēgusies akcija "Brīnumu takas", kuras laikā bērni vairākos bāreņu namos Ļvovas apgabalā Ukrainā saņēma gandrīz 500 dāvanu kastītes ar saldumiem, rakstāmpiederumiem, pirmās nepieciešamības precēm un humāno palīdzību no Latvijas.

"Mēs nezinām, kur un kad iesētā sēkla uzdīgs un uzplauks. Mēs nezinām, vai, dodot naktsmājas kādam savā mājā, neesam izguldījuši eņģeļus… Paldies visiem, kas "Brīnumu taku" akcijā dalījās ar vismazāk aizsargātajiem - bāreņiem! Paldies Dievam mūsu tikumīgās audzināšanas pamati vēl ir stipri un mūs nav pārņēmis materiālisms un subkultūra," viens no akcijas organizatoriem Mārcis Zanerips.

Jānis Grīnšteins, Lūkas fonda valdes loceklis: "Akcijas mērķis ir sasniegts - savāktas 489 dāvanas bērniem - bāreņiem Ukrainā. Mums ir izdevies iepriecināt bērnus Ukrainā un ieguvējs ir ikviens - gan ziedotāji, gan saņēmēji. Akcijas laikā mums izveidojās laba sadarbība ar Ogres novada pašvaldību.

Labdarības veikala HOPEN vadītāja Nita Gaile uzņēmās Ogres novada iedzīvotāju saziedoto preču sortēšanu, pakošanu un sagatavošanu nosūtīšanai uz Ukrainu.”

"No labdarības veikala HOPEN noliktavas Skolas ielā uz Ukrainu devās divas kravas automašīnas - fūre ar 39 paletēm uz Čerņigovu un kravas auto ar 12 paletēm uz Ļvovas apgabalu Veļikije Mosti. Uz Ļvovu nosūtījām 3,5 tonnas smagu humāno palīdzību t.sk. 489 Brīnumu kastītes, 4 paletes ar pārtikas produktiem un 2 paletes ar drēbēm," Lūkas fonda valdes loceklis Jānis Ģēģeris. 

Kastītes un naudas ziedojumu saņēma Ukrainas labdarības fonds "Bērnu takas", kurš dibināts 2005.gadā. "Bērnu takām" ir sabiedriskā labuma statuss, tā ir iekļauta Ukrainas humānās palīdzības saņēmēju reģistrā. Fonda galvenais mērķis ir bērnu sociālā aizsardzība - materiāla, psiholoģiska, juridiska un cita veida labdarības palīdzība. "Bērnu taku" centrs bērniem - bāreņiem tika atklāts š.g. 29.oktobrī. Centra atklāšanā viesus uzrunāja arī Ogres delegācijas pārstāvji - draudzes Vārda Spēks mācītājs Agris Ginko un Lūkas fonda valdes loceklis Jānis Grīnšteins, kuri pasniedza naudas ziedojumu 2000 EUR apmērā, kas sākotnēji tika vākts dāvaniņu nogādes ceļa izdevumiem.

Gan Latvijā, gan Ukrainā akcijas aktīvs dalībnieks bija spilgti dzeltenais Haribo Lācis, kurš iepriecināja gan ogrēniešus pilsētas svētkos, gan bērnus un pieaugušos Ukrainā. Lāča ādā iejutās Laura Gaile: "Tas tiešām bija liels piedzīvojums! Es zinu tikai dažus vārdus krievu valodā, bet es sapratos gan ar bērniem, gan ar pieaugušajiem!"

Ukrainā Ogres pārstāvji apmeklēja vēl vienu kristiešu bērnu namu "Благотать" Ļvovas pilsētā. Tajā dzīvo 25 bērni- bāreņi. Arī viņi saņēma daļu no akcijas dāvanām.

Brīnumu kastīšu sagatavošanā laikā no jūlija līdz septembrim iesaistījās liels skaits Ogres iedzīvotāju, un kristīgās draudzes no visas Latvijas. Māris Puzurs, viens no akcijas organizatoriem: "Aktīvākās bija Ogres, Liepājas, Rīgas, Piltenes, Rēzeknes, Kandavas, Kuldīgas, Bauskas draudzes. Pateicamies par ziedojumiem Jēkabpils, Vaiņodes, Siguldas, Kuldīgas, Rēzeknes, Limbažu, Kandavas, Liepājas baptistu draudzēm un Bauskas vasarsvētku draudzei. Dāvaniņu nosūtīšanas ceļa izdevumus sponsorēja Miandum un VKR Trade & Logistics ar bezmaksas transporta un muitas pakalpojumiem."

Lūkas fonds uzaicināja fonda "Bērnu takas" prezidentu Nikolaju Šagarovu nākamā gada februārī viesoties Ogrē, lai tiktos ar ziedotājiem, Ogres domi, uzņēmumiem un padalītos ar brīnumu darbiem, ko Dievs darījis viņa dzīvē.

"Lūkas fonda" labdarības veikals "Hopen" ir atvērts Ogrē, Skolas ielā 18 un Rīgā, Mazā Nometņu ielā 32. Veikalā pieejamas mājsaimniecības preces, mēbeles, apģērbi un aksesuāri no Zviedrijas, kas ziedoti speciāli labdarības projektiem. Veikala nosaukumā ir apvienoti divi vārdi no angļu valodas "hope" jeb cerība un "open" jeb atvērts.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības