Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2014-10-14  19:00:00 / Ogre
 
 Ziņot redakcijai  

14.oktobra vakarā uz pļavām pie Ogresgala uzkrājušos lietusūdeņu spiediena rezultātā pārrauts ceļš Ogre-Ogresgals.

Visas nakts garumā veikti ceļa atjaunošanas darbi. Plūdu dēļ cietis arī ceļš pie Glāzšķūņa, līdz ar ko ogresgalieši aizvadītās nakts laikā faktiski "nogreizti" no ārpasaules un vien noslēdzoties ceļa atjaunošanas darbiem var doties ikdienas gaitās. Ceļa atjaunošanas darbu gaitu nakts garumā uzraidzīja domes izpilddirektors Pēteris Špakovskis un priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane.

Vienlaikus daudzviet lietavu izraisīto plūdu dēļ mājokļos nav elektrības, bet ceļu uz tiem aizšķērso ūdens. Kopējā plūdu skarto teritoriju platība Ogrē šķiet lielāka, nekā 2013.gada pavasara plūdu laikā.

14.oktobrī plkst.17 Ogres novada pašvaldībā notika Civilās aizsardzības komisijas (CAK) sanāksme, kurā tika pieņemt lēmums nekavējoties uzsākt Urgas upītes tīrīšanu, kurā lielo lietusgāžu dēļ strauji ceļas ūdens līmenis.

14.oktobrī visas dienas garumā pamatīgi lija. Pašvaldībā tika saņemti vairāku iedzīvotāju zvani ar lūgumu pēc palīdzības – ūdens līmenis strauji cēlies Pārogrē, Urgas upītes krastos, Kartonfabrikas rajonā, d/s “Ranka” teritorijā Ogresgalā.
 
Ņemot vērā kritisko situāciju, pašvaldības izpilddirektora vietnieks P.Špakovskis šodien sasauca CAK ārkārtas sēdi, lai pieņemtu lēmumu, kā uzlabot situāciju Urgas upē. Jau tuvākajā stundā Urgas upē Pārogres rajonā pie dzelzceļa sliedēm, kur veidojas vislielākais ūdens sablīvējums, tiks uzsākti upes tīrīšanas darbi, lai atbrīvotu ceļu ūdens kustībai. Savukārt Kartonfabrikas rajonā darbu uzsāks ūdens sūknēšanas mašīna, pakāpeniski sniedzot palīdzību arī iedzīvotājiem pārējās kritiskajās vietās.
 
   
 
Pašvaldība jau informēja, ka Urgas upe ir Zemkopības ministrijas apsaimniekošanā. Šajā teritorijā daudzus gadus nekas nav darīts, lai upe tiktu attīrīta un nerastos plūdu draudi. Pēc pašvaldības lūguma ir saņemts Valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) Zemgales reģiona meliorācijas nodaļas vadītāja vietnieka U.Bruģa saskaņots meliorācijas sistēmu un hidrotehnisko būvju tehniskās pārbaudes atzinums, kurā minēts: “Urga un tās nogāzes aizaugušas ar kokiem, krūmiem, ūdensaugiem, gultne un caurtekas piesērējušas, līdz ar to ūdens plūsma upē ir apgrūtināta. Sākotnēji projektētais šķērsprofils laika gaitā ir deformējies un neatbilst sākotnēji projektētajiem parametriem. Upes gultne nav tikusi regulāri tīrīta, nogāzes nav pļautas un atbrīvotas no krūmiem. Atsevišķā rajonā pārtīrīšanas darbus ar tehniku apgrūtina pretī privātmājām ierīkotie tiltiņi, laipas, kāpnītes, caurtekas un apzaļumošanas elementi, kā arī sabūvētas būves un sastādītie koki. Meliorācijas sistēmas kalpošanas laiks pārsniedz 25 gadus.” Atzinumā minēts, ka aptuvenās būvobjekta rekonstrukcijas būvdarbu izmaksas varētu būt EUR 111 300.
 
Pašvaldība ar šo atzinumu ir vērsusies ZMNĪ, lai situācija tiktu risināta, uz ko saņemta atbildes vēstule, kurā norādīts:  “valsts nozīmes ūdensnotekas Urgas upes posms atrodas Ogres pilsētas teritorijā, tā ir blīvi apdzīvota pilsētas daļa. Pirms darbu uzsākšanas nepieciešama iedzīvotāju viedokļa apzināšana par Urgas upes posma renovācijas iespējamību. Pašlaik nav skaidri zināmi finansēšanas avoti valsts nozīmes ūdensnoteku renovācijai platībās, kuras nav lauku teritorijas.”
 
P. Špakovskis pēc šādas atbildes saņemšanas sazinājies ar ZMNĪ, lai vienotos par tikšanos klātienē, jo situācija Urgas upē ir kritiska un jārisina nekavējoties, tomēr ZMNĪ pārstāvis norādījis, ka varot ierasties Ogrē tikai pēc nedēļas – 24.oktobrī.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

!!! 
2014-10-15  14:19:58
Helmanis pat neuzskatīja par vajadzīgu ierasties uz ārkārtas sanāksmi, laikam jau sācis bēguļot no no iedzīvotājiem!

domā ko prasi 
2014-10-15  12:12:12
Visu pametīšu un braukšu paskatīties,

Varde 
2014-10-15  08:52:57
Aizbrauciet paskatīties arī uz Lielvārdi, kur pie iebraukšanas remontē Graužupītes caurteku - šorīt ūdenī jau stāv majās un ūdens gāžās pāri jaunizbūvētajai šosejas daļai!

kauns 
2014-10-15  00:25:16
Kur tad tagad tautas varonis Helmanis? Kad reali jastrada iedzīvotāju labā, tad ir zemāks par zāli.

Artuss 
2014-10-15  00:12:12
Pamēģiniet atbraukt uz Ogresgalu. Tikai te vairs nav ceļa posma. :D

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības