Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-09-26  10:23:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šajā vasarā bērnudārza teritorijā labiekārtoti rotaļu laukumi, daļēji atjaunots nožogojums un jaunu veidolu ieguvis arī 2. stāva gaitenis.

Šobrīd Ogresgala pirmsskolas izglītības iestādi apmeklē 88 bērni no 1,5 līdz 6 gadu vecumam. Darbs notiek 5 grupiņās. “Pagājušajā gadā iestādi apmeklēja 102 bērni, šogad bērnu skaits ir sarucis,” norāda VPII “Ābelīte” vadītājas vietniece izglītības jomā Līga Zaķe.
 
VPII “Ābelīte” darbojas arī diennakts grupiņa, kuru apmeklē 12 bērni vecumā no 3 līdz 6 gadiem. Iestādē  strādā 12 pirmsskolas izglītības skolotāji, tostarp arī mūzikas un sporta pedagoģes un 5 pedagogu palīdzes. Interesanti, ka iestādē strādā arī viens pirmsskolas izglītības skolotājs – Jānis Iklāvs.
 
Šajā mācību gadā PII “Ābelīte” bērniem tiek piedāvāti divi jauni pulciņi. “Šogad lielākie bērni var apmeklēt keramikas pulciņu, kā arī modernās dejas, ko pasniegs skolotāja no Rīgas. Bērni ar prieku apmeklē tautisko deju pulciņu un arī angļu valodas nodarbības. Vecāki ir lūguši nodrošināt arī krievu valodas pulciņu, bet pagaidām neesam atraduši pedagogu,” skaidro L.Zaķe.
 
Vadītājas vietniece informē, ka šajā vasarā izdevies papildināt izglītojošo rotaļlietu bāzi grupās. Vasarā laukumiņam, kas ierīkots 2012. gadā ar “LabieDarbi.LV” atbalstu, pievienojušies vairāki atjaunoti āra laukumiņi, no kuriem viens izveidots ar vecāku atbalstu, piedaloties pašvaldības projektu konkursā “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”. Vecāku izveidotā šķēršļu taka sastāv no vairākiem līdzsvara elementiem, slidkalniņa konstrukcijas un virvju ceļa. Lai sekmīgi varētu īstenot savas ieceres, vēl bez pašu ieguldītā darba vecāki projektā piedalījās ar savu līdzfinansējumu. Atjaunotas smilšu kastes, slīdkalniņi un šūpoles, ar bērnu vecāku atbalstu uzstādīts arī koka vilcieniņš un šūpuļkrēsls pašiem mazākajiem. Lai bērni ārā varētu justies droši, šajā vasarā daļēji atjaunots teritorijas nožogojums. Acu priekam jaunu veidolu ieguvusi puķu dobe, kas papildināta ar rožu stādījumiem.
 
Iestādē pilnībā izremontēts 2.stāva gaitenis, kurā saglabāti tikai mākslinieka L.Mauriņa 1982. gadā zīmētie sienu gleznojumi. Atjaunots arī 1.stāva gaiteņa sienu krāsojums. Turpmāko saimniecisko darbu sarakstā un plānos ietilpst vecā šķūņa rekonstrukcija, kas ir avārijas stāvoklī, celiņu atjaunošana, kā arī sporta laukumiņa seguma nomaiņa un ēkas nosiltināšana.
 
Šogad bērnudārzā tiek turpināta arī ekoskolas programma. “Šajā programmā iesaistījāmies pagājušajā gadā un izvēlējāmies tēmu par atkritumiem. Ar bērniem runājām par atkritumu šķirošanu, par papīru, plastmasu, stiklu, veidojām dažādus priekšmetus no šiem materiāliem, vācām makulatūru. Šogad šo tēmu turpināsim un ceru, ka šogad iegūsim Ekoskolas sertifikātu un tālākā nākotnē pie mūsu bērnudārza plīvos Zaļais karogs,” saka L.Zaķe.

   

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības