Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres TV
  Publicēts: 2009-05-08  06:55:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Latvijas izglītības sistēmā nauda ir, bet šis  finansējums netiek izmantots efektīvi – pie tādiem secinājumiem nonākusi gan Pasaules banka, gan Starptautiskais valūtas fonds. Kā vienu no piemēriem, Izglītības un zinātnes ministrija min vairāku profesionālo un vispārējo izglītības iestāžu noslogojuma samazināšanos.

Izglītības un zinātnes ministrija uzskata, ka viens no risinājumiem, kā uzlabot finansējuma izmantošanu izglītības nozarē, ir zem viena jumta apvienot dažāda profila skolas. Savukārt šadus pasākumus efektīvāk varētu veikt tad, ja proftehniskajām skolām un vispārējām izglītības iestādēm būtu, tā teikt, viens aizgādnis.   

Ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju lielākā daļa pašvaldību šobrīd vairāk sliecas uzskatīt, ka minētais pasākums, iespējams, ir valsts iestāžu atbrīvošanās no ievērojamiem izdevumiem. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji to skaidro citādāk.

Lielākā daļa Ogres rajona skolu ir piepildītas, arī profesionālas izglītības iestādes kotējas samērā augstu salīdzinot uz visas Latvijas fona. Tomēr, tā sauktais, rūpju bērns Ogres rajonā ir Ogres Meža tehnikums.Lai arī Meža tehnikums ir vienīgā skola valstī, kas piedāvā šāda veida kvalifikācijas iegūšanu, skolas noslogojums ir ļoti minimāls. Tas liek domāt par to, ka šī skola, iespējams, varētu būt pirmā Ogres rajona profesionālā skola, kas tiks pievienota kādai vispārējai mācību iestādei.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Intars 
2009-05-11  19:00:30
Kautko tadu pirmo reizi dzirdu. Atradusies lielie spriedeletaji. Omt vieniga skola Latvija kura patiesam apmaca studentus ES limeni, bet kautkada kreisa persona kura neko nejedz no meza gudri tikai runa. Latvija tik daudz skolu ar vienadam profesijam kuras patiesam varetu apvienot, bet te "lielie gudrisi" sak rokas uz Omt- Jums vispar tur Padome sedosajiem vajadzetu kauneties- Jus pat gatavi "pardot" vienigo tehnikumu Latvija. Jums publisks FUI.

Aleksandrs 
2009-05-11  09:43:58
Pastāvošā izglītības sistēma valstī ir viens putras katls. Jau sen bija jāpārskata izglītības sistēmas koncepcija, jo pašreizējā ir strupceļā. Atnāk 18-19 gadus jauni vidusskolu (arī arodizglītības skolu) beidzēji stāties darbā, paziņo, ka viņi protot visu ko, bet izrādās, ka tiem nav gluži nekādu darba prasmju - izņemot izklaidi un šovus (tusiņus).’ No sešiem līdz desmit gadiem bērniem būtu jāapgūst dabaszinības, aritmētika, valsts valoda, datoriemaņas, rakstība. Šajā periodā ļoti aktīvi šo skolu psihologiem būtu jāizvērtē skolēnu dotības un spējas un jārekomendē turpmākā apmācība. Turpmākai apmācībai vajadzētu sastāvēt tikai no arodizglītības vidusskolām, kurās mācoties jainieši iegūtu kā arodu tā labu vidējo izglītību. Pēc šādu skolu beigšanas katrs jau būtu ieguvis arodu un kad kā pilngadīgs beidz šādu mācību iestādi, jau ir gatavs darba tirgus konkurencei. Spējīgākie un centīgākie var turpināt izglītošanos augstskolās. Pašreiz rodas situācija, ka pat pēc augsskolas stājas darbā ar lielām ambīcijām par savām sopējām, bet darba uzdevumus pildīt nav spējīgi, jo tā arī nevienu no amatiem nav 23-25 gadu vecumā iemācījies.

Jautājums 
2009-05-09  22:33:45
Un ko par to visu saka pats tehnikuma direktors?

Tabaka 
2009-05-08  19:00:24
Man liekas, ka te kāds brauc pamatīgās auzās, IZM ieskaitot. Padumjā laikā jau bija mēģinājums visās vidusskolās pielikt klāt šoferu kursus un ēl šo to. Taču arī bija kaut kāds profesionālais līmenis. Kur tad viņi tagad palikuši? Lielākā daļa no tiem nomira jau tajā pašā padomju laika. Vai cienījamie deputātu kungi nav no tā laika, kad tas notika. Laikam jau neviens, ieskaitot ministrijas stratēģus ar saprātīgu domāšanu īsti nenodarbojas, vai arī nevēlas. Visu vajag ikai likvidēt un tad paši brīnas, ka nepildas nodokļu ieņēmimi. Kur tad šie pildīsies, kad valdība ir pirmajās rindās darba vietu samazināšanas maratonā. Es tā Meža tehnikuma vietā palaistu puikas ar zāģiem uz rajona padomi un pazāģētu tur, bet nu tā pa īstam.

Gints 
2009-05-08  14:30:52
kas nevar tām telpām, kuras neizmanto, atrast kaut kādu racionālu risinājumu?

Skolnieks 
2009-05-08  14:19:09
Tad beidzot kādam sagribējies Ogres Meža tehnikumu noprihvatizēt. Kuram tad pietrūcis?

Kurmis 
2009-05-08  09:41:31
MURGO SKAIDRĀ PRĀTĀ! Varbūt sanāksmes iniciātori varētu sniegt atbildes uz dažiem jautājumiem? 1. Vai kāds no Jums ir bijis Ogres Meža tehnikumā un iepazinies vizmaz ar mācību procesu? 2. Kāpēc uz šo sanāksmi netika uzaicināti Ogres Meža tehnikuma pārstāvji? Kāpēc Ikšķiles nov. un Ogres rajona vadība vairāku gadu laikā nav spējuši pat salabot dažus desmit metrus ceļa uz Ogres Meža tehnikumu. 3. Vai gadījumā sanāksmes pārstāvji neoperāja ar uzpustu informāciju un melīgiem cipariem par skolas aizpildījumu? Cik mums zinām skolas kapacitāte ir 600 izglītojamo nevis 800. 3. Kā Jūs cienījamie STRATĒĢI paskaidrosiet to, ka izdevumi viena izglītojamā apmācībai ir pārējo skolu līmenī un pat zemāki? 3. kā Jūs stādaties priekšā šis bāzes pievienošanu kādai no vispārizglītošajām skolām?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības