Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2014-02-19  19:05:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šovakar Lielvārdes kultūras namā prezentētas Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas Vides mākslas 3.kursa studentu un pasniedzēju idejas Rembates parka attīstībai.

Projektā "Rembates parka attīstības koncepcija - tēls un funkcijas" studenti ielikuši savu dvēseli. Tas noticis interešu krustpunktā - studentus brīdī, kad bija jāveido kursa darbi, uzrunājusi Lielvārdes novada kultūras darba organizatore Dace Jansone. Uz ilgi lolotās parka pārveides ieceres fona aicināti paust savas idejas, studenti nekavējoties piekrituši un, ieguldot pamatīgu darbu, ar pašvaldības nedalītu atbalstu radījuši piecas vīzijas. Ar tām jau gūti ievērojami panākumi starptautiskā dizaina izstādē Stokholmā (Zviedrijā) - Ekspozīcija „Rembates parka attīstības koncepcija – tēls un funkcija”, ko topošie dizaineri attīstījuši šajā studiju gadā, februāra sākumā bija aplūkojama lielākās Ziemeļvalstu mēbeļu un gaismas ķermeņu meses „Stockholm Furniture & Light Fair” jauno dizaineru izstādē „Greenhouse”. Nozīmīgajā dizaina mesē saņemtās atsauksmes un lielā dizaina institūciju un augstskolu interese ļāvusi palūkoties uz paveikto no malas un gūt jaunas ierosmes projekta turpmākai attīstībai un realizācijai.

"Mums šodien Lielvārdē tāds ļoti interesants un nebijis pasākums, uz ko esam gājuši daudzus garus gadus. Visi esam runājuši, ka gribas redzēt Rembates parku sakoptu, saglabātu, mūsdienīgu," sacīja Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Aivars Troska, augsti vērtējot jauniešu izdomu un radošumu. "Lielvārdē ir ļoti daudz traku cilvēku, kas vēlas ko veikt sava novada un pilsētas cilvēku labā. Sava atvaļinājuma laikā, kādā saulainā augusta dienā, ejot garām Latvijas Mākslas akadēmijai, domāju, ka jāiet iekšā un jāizsaka sava doma," atcerējās D.Jansone, pēc kuras iniciatīvas jaunie mākslinieki devuši savu artavu Lielvārdes pilsētas tēla veidošanā. D.Jansone pateicās studentiem un pasniedzējam Jurim Krūmiņam par veikumu Rembates parka attīstības labā.

J.Krūmiņš norādīja, ka veidojot darbus, studenti nopietni pētījuši Lielvārdes novada vēsturi. "Pārsteidza lielvārdiešu pietāte un cieņa pret vēsturi, savām saknēm. Soli pa solim, uzklausot arī A.Pumpura muzeja cilvēkus, mītus, kas pavēra mūsu apvāršņus plašākus, mēs sapratām, ka varam justies brīvāki un radošāki, mazliet riskējot ar to vai jūs mūsu sapratīsiet," sacīja J.Krūmiņš. Viņš pateicās Lielvārdes novada domes priekšsēdētājam par sniegto iespēju piedalīties Lielvārdes pilsētas tēla veidošanā.

Par veikumu jaunajiem mākslieniekiem un viņu pasniedzējiem pateicās arī A.Troska, pasniedzot īpaši sagatavotus Pateicības rakstus, bet klātesošie lielvārdieši pauda savus viedokļus par izstrādātajiem projektiem, par kuru elementu materializāciju vēl jālemj novada domes deputātiem.

Lielvārde, būdama viena no senākajām Vidzemes pilsētām Daugavas krastā, 52 km attālumā no Rīgas, Baltijas mērogā ir plaši pazīstama ar tās vēsturiskajiem simboliem un zīmēm. Tā ir vieta, kas bijusi iedvesmas avots Latvijas nacionālā eposa „Lāčplēsis” (1888) autoram Andrejam Pumpuram un no kuras cēlusies Lielvārdes josta – nacionālās identitātes simbols, ko godā tur ikviens latvietis un kas dāvājusi radošas ierosmes neskaitāmiem māksliniekiem un folkloristiem.

Projekta idejiskajam kodolam balstoties Lielvārdes kultūrvēsturiskajās saknēs, studentu mērķis bija ar Rembates parka jauno vizuālo veidolu akcentēt vietējo identitāti un pilsētainavā saglabāt lauku videi raksturīgo dabiskumu un neskartību. 2013. gada rudens un ziemas mēnešos veiktais pētnieciskais un radošais darbs vainagojies ar piecām unikālām vides dizaina koncepcijām un funkcionāliem parka teritorijas labiekārtošanas risinājumiem.

Studiju darbu sadarbības ietvaros ar Lielvārdes pašvaldību vadīja asociētais profesors Juris Krūmiņš un docente, arhitekte Sandra Levāne. Rembates parka labiekārtošanas koncepcijas pedagogu vadībā veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares 3. kursa studenti Inga Insberga, Krišjānis Majevskis, Anna Pantejeva, Ieva Petkune un Karīna Sidorova.

Ieeja izstādē un prezentācijā Lielvārdē – bez maksas. Laipni aicināts ikviens, kuru interesē jauno dizaineru veikums un Lielvārdes attīstība!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības