Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Lilija Paegle
  Publicēts: 2013-07-12  09:37:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šķiet, ko nu vasarā var darīt biedrībā. Visiem taču dārziņi, lielākas un mazākas rūpes par to. Tie,  kuri strādā algotā darbā ir jo sevišķi aizņemti un, kur nu viņiem biedrība! Dziļi maldāties. Tie, kas daudz dara paši, spēj atrast laiku arī savu interešu realizēšanai un šī vasara tam ir izteikts pierādījums. 

   

Projekts, apmācības, radošās darbnīcas
Pateicoties apstiprinātajam projekta” Sociālās palīdzības sniegšana”, ko finansē fonds „Ziedot” un A/s ‘Latvijas Valsts meži’ biedrībā Otrās Mājas ir iespējams  mācīties, pilnveidoties, apgūt jaunas prasmes. Projekts, kura realizēšana sākās aprīļa mēnesī (sākums pagāja, gādājot vajadzīgos materiālus) beidzot ir uzņēmis īstos apgriezienus. Daudz par mācību procesiem šoreiz nerunāsim, jo gala rezultātu būs iespējams iepazīt novembrī, uz Valsts svētkiem, bet stāstīšu par pašiem dalībniekiem, kā viņi paši vērtē piedalīšanos projektā.

   

Sarmīte, kas apgūst datorzinības, priecīga, ka ir iespēja papildināt zināšanas datorprasmēs un priecājās par katru apgūto „ knifiņu” uz datora. Mārīte, kā arī visi pārējie augstu novērtē informātikas skolotāja Raimonda Vērpēja mācīšanas metodi. Datorinformācija tiek pasniegta ļoti taktiski, pacietīgi un uzmundrinoši, līdz ar to, vielu ir apgūt vieglāk. Skaidrīte  Š. uz datorapmācību bija jau sen pieteikusies. Viņa, tāpat kā Svetlana bija biedrībā Otrās Mājas notikušajos Lattelecom īsajos datorapmācības kursos, bet ar to nebija pietiekoši. Svetlana piebilst, ka ļoti svarīgi ir tas, ka ir iespēja bez maksas mācīties. Savukārt Žanete nodarbību laiku izmanto, lai intensīvi noskaidrotu, katru neskaidro jautājumu un pareizi dara, ir jājautā, ja ko nezini. Antrai ļoti svarīgi tas, ka var paspēt ko jaunu iemācīties un laikus nokļūt atpakaļ sakņu dārziņā, jo jāpaspēj viss. Turklāt, Antra piedalās arī radošajās darbnīcās un viņas aizņemtību tas tikai palielina, bet viņa visu paspēj.

Jana jau ilgstoši bija interesējusies, kad projekts sāksies, kad varēs nākt uz nodarbībām. Kristīne, Megija un Liesma ļoti priecājās par pirmajiem darbiņiem, ko izveidoja pērļošanā. Skaidrīte K. apgūst vēl citas neiepazītās tehnikas pērļošanā. Pērļošanas pasniedzējai Mārai Igaunei dalībnieku motivēšanai līdzi paņemti paraudziņi, viens par otru skaistāki un katram klātesošajam jau radās arī savas idejas. Nepieminu visus dalībniekus, bet par viņiem vēl dzirdēsiet projekta noslēgumā, novembrī.

Kas vēl biedrībā notiek šovasar. Par nodarbībām informējam cilvēkus inviduāli, jo viņi uz radošajām darbnīcām, apmācībām bija pieteikušies savlaicīgi un to tik vien gaidīja, kad tiks izziņots par kārtējo pulcēšanos. Tiesa gan, jāsaka, ka vasara dažiem ir pat ārkārtīgi aizņemta un nodarbību laikus saskaņot nākas grūti, bet neiespējami tas nav.Tādēļ visai vasarai uz priekšu neplānojam, jo bieži iegadās neplānotas situācijas, bet ejam soli pa solim, piemērojamies jebkuriem apstākļiem un situācijai, lai visiem būtu iespējas.

Par Madlienas dienu
Gribu vērst uzmanību, ka katru gadu jūlijā Madlienā notiek  Madlienas svētki un šoreiz nolēmām, ka nākošajiem svētkiem jāsāk gatavoties jau kārtējo svētku laikā un to mēs arī biedrībā turpmāk ņemsim vērā. Šoreiz piedalīsimies ar radošo darbnīcu marmorēšanā, kopīgu dekorējumu radīšanā, ko izmantot svētku noslēguma pasākumiem.

Par iespējām biedrībā
Kā zināms, mēs biedrībā radām dažādas iespējas iedzīvotājiem. Esam pat izmēģinājuši dot telpas ģimenes pasākuma veidošanai. Ģimene, kas svinēja savai meitiņai 4 gadu jubileju izmantoja mūsu telpas, teritoriju un ar prieku konstatējām, ka jaunās ģimenes prot veidot ļoti interesantu un saturīgu pasākumu saviem mazuļiem.

Kā zināms, vasarā pārtikas paku palīdzība nav paredzēta, tomēr, ja ir ārkārtas situācija, tad pie mums var griezties, meklēsim iespēju, jo ar atbalstu gatava nākt palīgā arī Latvijas Samariešu apvienība ārkārtas gadījumiem.

Kā parasti, reizēm tiek izmantots arī dušas un veļas mazgāšanas pakalpojums, humānā palīdzība pieejama.
Iespēja biedrībā tika dota arī Svetlanai Prūsei, kas uzņēmās iniciatīvu un noorganizēja dzimšanas dienas svinēšanas pasākumu pirmajā pusgadā dzimušajiem. Apsveicam ar uzdrošināšanos rīkoties un darboties un tagad viņa arī čakli piedalās projekta radītajās iespējās-mācās, apgūst padziļināti datorprasmes..

Ar 11.jūliju, saskaņojot ar pagasta pārvaldi, biedrības biedru atbalstam, radījām  iespējas arī citiem, nodot mellenes un gailenes-izveidojām ogu , sēņu iepirkšanas vietu” Zālītēs”, biedrības telpās. Saskaņojot pa telefonu nodošanas laikus, katrs var nodot meža dārgumus sev izdevīgā laikā. Jāzvana vai  nu 26335364 vai 25520210.

Par kārtējiem  jaunumiem interesēties vai nu uz ziņojuma dēļa pie biedrības vai arī zvanot-26335364-Lilijai.

Možu, radošu, veiksmīgu, veselīgu  vasaru vēlot, biedrības Otrā Mājas vadītāja Lilija Paegle
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Lilija Paegle 
2013-07-30  15:24:23
ŠĪ PROJEKTA PREZENTĀCIJA BŪS REDZAMA MADLIENAS KULTŪRAS NAMĀ 23.NOVEMBRĪ NO PLKST.12.00 BŪS ARĪ RADOŠO DARBNĪCU REZULTĀTU IZSTĀDES, KĀ ARĪ REDZĒSIM CITU VIETĒJO ORGANIZĀCIJU AKTIVITĀTES.

malači 
2013-07-30  15:22:14
Zinu, ka kursanti iemācījušies arī sociālajos tīklos darboties, bet pirms kursiem neko tādu neprata.

Skaidrīte 
2013-07-15  13:23:30
Beidzot ir tāda lieliska iespēja iemācīties pašas nepieciešamākās lietas darbā ar datoru.Liels paldies Otro Māju vadītājai Lilijai Paeglei un kursu pasniedzējam Raimondam Vērpējam.

sveicam 
2013-07-13  07:16:05
Entuziasti!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības