Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Kristīne Saule, pasākuma koordinatore
  Publicēts: 2013-07-10  21:25:00 / Kultūra
 
 Ziņot redakcijai  

   

Aicinām ikvienu interesentu apmeklēt trīs jaukas izrādes, kuras notiks jauniešu teātru svētku ietvaros Tīnūžos, 13.jūlijā. Izrāžu sākumi plkst.11.00, 14.00, 16.00. Ieeja izrādēs bez maksas.

Ikšķiles novada jauniešu teātra studija „Āķis” ciemos aicinājusi Jelgavas Jauno teātri ar izrādēm „Kraukļu ligzda” plkst.11.00, un izrādi „Paralēlā pietura” plkst.16.00, kā arī Ogres neatkarīgo teātri „ESTEPATĀS” ar režisores Lienas Tīnas Galējas teātra mākslas maģistratūras kursa darba izrādi „Fragila balance” jeb „Trausls līdzsvars” plkst.13.00.
Esiet atsaucīgi! Gaidīsim skatītājus! Atbrauciet, nenožēlosiet!

Asa sižeta trilleris! Šoreiz gan ne filma, bet dzīva teātra izrāde. Astoņi fantāzijas un enerģijas pilni „Jelgavas Jaunā teātra” jaunie aktieri  atdzīvina mūsdienīgu spiegu komēdiju ar nosaukumu „Kraukļu ligzda”, kas tapusi pēc slavenā Alfrēda Hičkoka spriedzes filmas „39 soļi” motīviem. „Kas ir „Kraukļu ligzda”? Ja mēs to Jums pateiktu, mums nāktos Jūs nogalināt. Tas ir noslēpums, ko neviens nedrīkst uzzināt!” „JJT” jauniešu trupa stāsta par savu topošo pirmizrādi: „Tipisks spiegu ķinītis samīts ar fantastisku humoru. Mums uz skatuves būs slepenas un noslēpumainas ārzemju spiedzes, aizraujošas ainas uz ātri braucoša vilciena jumta, velnišķīgi ļauni profesori, nežēlīgi aģenti, asa sižeta pakaļdzīšanās un apšaudes, spiegu romantika un pat dzīvs purvs. Vienvārdsakot – daudz, daudz „action”!”

Izrādē „Jelgavas Jaunā teātra” jauniešu trupa atdzīvina stāstu par mūsdienu latviešu Džeimsu Bondu – cilvēku bez īpašām supervaroņa spējām, bet ar milzīgu ticību labajam un misiju izglābt pasauli. „Mēs atveidojam astoņus iztēles pārpilnus aktierus, kuri ir degsmes pilni radīt pirmo latviešu spiegu trilleri. Mūsu varoņi dara pilnīgi visu, lai uzburtu skatītājiem dzīvas filmas ilūziju. Viņi iejūtas neskaitāmos tēlos – noslēpumainos spiegos, ļaunos aģentos, pat lauku purva atveidojumā, un rada piedzīvojumu, romantikas un spriedzes karuseli, kam cauri iziet galvenais stāsta varonis."

Ogres neatkarīgais teātris „ESTEPATĀS”
Izrāde FRAGILE BALANCE / TRAUSLS LĪDZSVARS plkst.13.00

Apvienojot dramatiskā teātra, pantomīmas un dejas teātra elementus, iestudējums stāsta par mīmiem, kas spēlē ielas teātra etīdes aiz nelielas kafejnīciņas logiem. Mīmu spēles ar apskaužamu vieglumu un dzīvesprieku stāsta par cilvēka neierobežoto brīvību, bet kad prieksnesumu laiks ir beidzies, aktieri tiekas pie kafijas tases jau bez pantomīmas maskām, iedzīvojoties sabiedrības lomu spēlēs. Intensīvos patiesa pārdzīvojuma mirkļos izrādes dalībnieki tiekas viens ar otru, paužot mūžīgo cilvēka vēlmi iepazīt laimi un mīlestību.

Iestudējums veidots kā turpinājums dialogā ar mūsu iepriekšējo radošo projektu "The Silent Village". Šoreiz vēlējāmies iedziļināties jautājumos, kas attiecas uz cilvēciskās identitātes veidošanos: lomu spēles, emocionālā un ķermeņa atmiņa, saskarsmes modeļi, apziņas integritāte, apzinātās un neapzinātās ekspektācijas, sapņi. Iestudējuma autori turpina meklēt atbildes uz jautājumiem, ar ko "The Silent Village" izrādē konfrontācijā nokļuva izrādes dalībnieki un skatītāji: ko nozīme būt laimīgam? Kāpēc mūsu priekšstati par laimi ir tik atšķirīgi? Kāpēc mēs šeit atrodamies? Ko nozīmē būt kopā ar citiem? Ko nozīmē būt brīvam? Kad mēs spēlējam un kad esam patiesi?

Teātris-studija Estepatās (Estepatas Theater) izveidots 2006.gadā, darbības sākumposmā orientējoties uz aktiermeistarības nodarbībām un radošajiem projektiem ar bērniem un jauniešiem. Šobrīd Estepatās neatkarīga radoša apvienība, kura, saglabājot studijas darba kontinuitāti, lielākoties savu radošo enerģiju velta mākslinieciski interesantu teātra un performances projektu veidošanai, tiecoties izpētīt atšķirīgu skatuves valodu piedāvātās iespējas visplašākajā lokā. Daudz strādājam ar skatuves kustību, deju un pantomīmu, pētām iespējas, ka ar improvizācijas starpniecību nojaukt ceturto sienu starp skatuvi un skatītāju, iestudējumu veidošanā izmantojam stāstu stāstīšanas teātra praksi, bieži izrādes teksts ietver multimediālu vai multilingvālu praksi. Raksturīga Estepatās iezīme saistās ar robežjoslu izpēti, sākot no interdisciplināriem mākslas un sociālajiem projektiem, sapludinot mākslas un dzīves formas, apgūstot netradicionālas spēles telpas. Teātra studija rīko regulāras dažāda apjoma un satura darbnīcas bērniem un jauniešiem, ar prieku dodamies uz vistālākajiem Latvijas nostūriem. Kopš 2008.gada veiksmīgi piedalāmies teātra un mākslas festivālos Latvijā un ārzemēs.

Mūsu veiksmīgākajos iestudējumos izmantotas Žana Anuija, Fernando Arabala, Augusta Strindberga lugas; esam veidojuši skatuves kustības un dejas performances ar Astora Pjacollas, Gotan Project, Arvo Pērta un Antonio Vivaldi mūziku. Kopš 2010.gada veidojam iestudējumus, kam teksts top radošās grupas kopēja darba rezultātā. Šādi radīts teksts izrādei "Zaudētāja zirgs" 2012.gadā ar panākumiem pārstāvēja Latviju Woman Playwrights International Conference Stokholmā.

JELGAVAS JAUNAIS TEĀTRIS
izrāde „PARALĒLĀ PIETURA” plkst.16.00
Pieci stāsti par piecām unikālām personībām un viņu sapņiem

Izrāde ir piecu skeču/etīžu kolāža, kur katrā stāstā tiek atklāts kāds tēls un viņa unikālais sapnis. Iestudējums uzdod jautājumu: „Kas ir cilvēks un viņa sapnis? Vai tā ir tikai iedoma un apsēstība, vai arī misija un sūtība? Izrāde parāda, ar ko mēs katrs esam tik unikāls. Tie ir pieci komiski stāsti par piecām personībām un viņu sapņiem. Iestudējums pierāda, ka tieši „sapnis” ir cilvēka dzīves motors, dzinējs un degviela. Lai arī cik muļķīgs tas arī liktos, tam ir jāseko!”

Izrādei ir specifisks spēles stils – masku teātris, kas Latvijā nav izplatīts, bet „Jelgavas Jaunais teātris” ir uzņēmies vest šo teātra virzienu publikā, meklējot stāstus, performances un iespējas, kā padarīt maskas tuvas un saprotamas cilvēkam. Tās ir jocīgas, kariķētas un pašas par sevi stāsta par cilvēkiem, kas iekļuvuši ačgārnās situācijās. Kāpēc gan to neizmantot?"
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības