Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-12-07  22:32:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šodien Suntažu vidusskolā viesojās Valsts prezidents Andris Bērziņš un iepazinās ar skolu, tās darbu, uzklausīja pedagogu sāpīgos jautājumus un solīja palīdzēt to risināšanā.

Uzrunājot skolēnus, A. Bērziņš atklāja, ka šī skola viņam atmiņā atsauc bērnību, un atminējās, ka, mācoties Siguldas vidusskolā, ar suntažniekiem notikuši kopīgi sporta pasākumi. Prezidents uzsvēra, ka skola atrodas izdevīgā vietā – samērā tuvu galvaspilsēta, tomēr šī ir lauku skola, un to vajag izmantot, bērniem apgūstot kaut ko vairāk - ne tikai akadēmiskās zināšanas, tā, aizejot plašajā pasaulē, varētu izmantot zināmas priekšrocības. A. Bērziņš jauniešiem atgādināja, ka šobrīd pasaule ir kļuvusi atvērta un pieejama, kas jāņem vērā, izvēloties savu profesiju un domājot par savu nākotni. „Uz kuru pusi iet – šeit pat Latvijā vai tālu pasaulē, to vajag labi apsvērt. Aicinu jauniešus kopā ar vecākiem un skolotājiem mēģināt saprast katram savu ceļu, kurš ir tas pareizas, to katram jāizjūt pašam,” aicināja prezidents, piebilstot, ka katram jaunietim, iegūstot pamata vai vidējo izglītību, jājūtas spējīgam iet tālāk, jājūtas neatkarīgam, jo par pieļautu kļūdu šajā jautājumā var nākties maksāt visu mūžu. Bet tie, kuri jūtas stipri, tos aicinu skatīties tālāk, iet cik vien tālu ir iespējams, doties pasaulē, paņemt no tās labāko, kas ir, neaizmirst mājas un atgriezties. Veidot savu dzīvi saturīgu. Tas ir mūsu pašu rokas,” vēlēja A. Bērziņš.

Suntažu vidusskolas jaunieši prezidentam sniedzu nelielu svētku koncertu. Uzstājās skolas tautas deju kolektīvs, 5. – 9., 10. – 12. klašu koris, savukārt 11. klases skolnieks Valters Levins prezidentu iepazīstināja ar kahona skaņām. V. Levins izkopj savu mūziķa talantu, labi mācās, jauno vides pētnieku konkursā ir ieguvis 1. vietu, izcīnot iespēju Zviedrijā Upsalas universitātes Erkenas laboratorijā strādāt pie zinātniski pētnieciskā darba hidrobioloģijā.

Pēc koncerta A. Bērziņš apskatīja skolu, iepazinās ar pirmsskolas klases darbu, tikās ar skolas pedagogiem. Suntažu vidusskolas direktore Astrīda Ārmane iepazīstināja prezidentu ar skolas sasniegumiem un vērtībām, ar kurām direktore no sirds lepojas – skolā strādā skolas absolventi, šajā skolā mācās arī viņu bērni, skolas pedagogi ir patiesi sava darba entuziasti un bērniem pēc stundām skolā ir pieejami dažādi pulciņi, ir labi sasniegumi sportā, zinātniskajā darbā.

„Suntažu vidusskolā pagājušajā gadā skolu reitingā darbam ar talantīgiem bērniem ierindojās 11. vietā, bet centralizēto eksāmenu rezultātu jomā Suntažu skolai ir 23. vietā izglītības iestāžu vidū valstī,” lepojas direktore.

A.Ārmane akcentēja arī skolas būtiskākās problēmas – informāciju par skolai piešķirto mērķdotāciju apjomu viņa saņem tikai septembra beigās, līdz ar to nevar laicīgi pedagogus informēt par algas apmēru, bažas dara sistēmas „nauda seko skolēnam” nepilnības, kā rezultātā bieži vien nav iespējams skolā īstenot tās vēlmes, kas būtu nepieciešamas skolas un skolēnu attīstībā nepietiekama finansējuma dēļ, ir nepietiekams valsts atbalsts mācību līdzekļu nodrošināšanai. Direktore arī atzina, ka vēlētos lielāku vecāku atbalstu bērnu mācību darbā. Tāpat nopietnas raizes sagādā tilts pāri Mazajai Juglai, kas ir avārijas stāvoklī un apdraud bērnu drošību. Tilts ir Satiksmes ministrijas pārziņā un, atbildot uz pagasta pārvaldes nosūtītajām vēstulēm par tilta stāvokli, ministrija atbildējusi, ka šobrīd tilta rekonstrukcijas darbi nav plānoti.

Diskusijā iesaistījās arī skolotāji, kuri prezidentam norādīja, ka būtisks un aktuāls jautājums ir par vidējās izglītības iegūšanu līdz 18 gadu vecumam, par lauku skolu nepietiekamo finansiālo atbalstu no valsts puses, kā dēļ Latvijas lauku apvidi neattīstās, par lauku skolu pedagogu zemo atalgojumu, kā arī par nepieciešamību brīvpusdienas nodrošināt skolēniem līdz 9. klasei.

Valsts prezidents piekrita skolotāju viedoklim un solīja tos ņemt vērā un atbalstīt skolas un skolotājus.

A.Ārmane piebilda, ka šis gads skolai un Suntažu pagastam kopumā bijis ļoti īpašs, jo pirmo reizi Suntažu vēsturē atvērta bērnudārza grupa, ko janvārī plānots papildināt, skolas skolēni šogad piedalījušies starptautiskā zinātniskajā konferencē Bratislavā un zinātniskajā augstskolu konferencē, pirmo reizi Suntažos viesojas Valsts prezidents.

Valsts prezidentu sveica arī Vita Pūķe, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece: „Izglītība ir mūsu prioritāte un mēs visi ceram, ka tā ir valsts pamats un ka mums visiem kopā izdosies izaudzināt un veidot mūsu jauno paaudzi stipru,” vēlēja V. Pūķe.

Vizītes noslēgumā A. Bērziņš parakstījās arī īpašā skolas Goda grāmatā un tuvākajā nākotnē solīja iepazīties ar izglītības iestādēm Ogrē.

   

   

   

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

:) 
2012-12-07  23:02:04
Jauki!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības