Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-10-12  09:49:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Iestājoties tumšākam laikam, iedzīvotāji izsaka pretenzijas par nepietiekamo ielu apgaismojumu pilsētā.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis skaidro, ka pēdējos gados, ņemot vērā ierobežotās budžeta iespējas un elektrības sadārdzināšanos, ir nolemts, ka diennakts tumšajā laikā pilsētā darbosies tikai katra trešā apgaismojuma lampa. „Ir veikti aprēķini, pēc kuriem secināts, ka ielu apgaismojuma ekonomiskajā režīmā pašvaldība var ietaupīt Ls 40 000 gadā,” piebilst P. Špakovskis. Protams, iedzīvotāju ieteikumi un sūdzības tiek ņemtas vērā un izskatītas, arī Ogres novada pašvaldības policija šobrīd sagatavo informāciju, kurās pilsētas vietās drošības uzlabošanai nepieciešams papildināt ielu apgaismojumu.

Apgaismojums pilsētā ir nodrošināts pie gājēju pārejām, krustojumos, autobusu pieturvietās. Pilsētas galvenajās ielās, piemēram, Brīvības ielā, Mālkalnes, Upes, Ausekļa un Kalna prospektā, apgaismojums pilnā apmērā ir līdz pl. 24, un līdz pulksten 5 darbojas ekonomiskajā režīmā. Apgaismojums pilnā apmērā visu nakti deg Brīvības iela posmā no dz/c tuneļa līdz skvēram pie Tīnūžu ielas, Meža prospektā posmā no Tīnūžu ielas līdz Upes prospektam.

Ogres novada pašvaldība līgumu par ielu apgaismojuma uzturēšanu Ogrē un Ogresgalā ir noslēgusi ar SIA „EdAn Elektro”. Firma ielu apgaismojuma apsekošanu veic četras reizes mēnesī, kas ir noteikts apsaimniekošanas līgumā, taču tumšajos mēnešos - vismaz divas reizes nedēļā. Uzņēmuma pārstāvis Andris Ruskuls skaidro, ka apgaismojuma sistēma ir automātiska, darbojas ar GPS sistēmas palīdzību – tas nozīmē, ka ielu apgaismojums tiek vadīts caur GPS pēc pasaules pulksteņa laika, kur notiek automātiska laika regulēšana atkarībā no laika zonas.

Pašvaldība ir saņēmusi iedzīvotāju jautājumus par apgaismojuma trūkumu Brīvības ielā 63-37, Turkalnes ielā 10, Skolas ielā 20, Vidus prospektā 22 – 28, Ausekļa prospektā 19, Tirgoņu ielā, Norupes iela,  Pārogres gatvē, Jumpravas ielā. Atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem, A. Ruskuls informē, ka minētajā posmā Brīvības ielā nav apgaismojuma sakarā ar Brīvības ielas rekonstrukciju - ir demontēti vecie apgaismes kabeļi.  Tas pats attiecas uz Norupes ielu. „Ļoti ceram, ka šeit apgaismojumu varēsim atjaunot līdz 19. oktobrim,” piebilst A. Ruskuls. Arī Turkalnes ielā ir demontēti vecie apgaismes kabeļi, bet uzņēmums apgaismojumu atjaunojis 10. oktobrī ar  pagaidu kabeļiem. „Pārogres gatve, Pārogres stacija un Jumpravas iela tika atslēgta dēļ "Latvenergo" darbiem šo ielu līnijās. Šajās ielās apgaismojums atjaunots 11.oktobrī. Šajā rajonā brīvdienās būs arī attiecīgi jaunais apgaismojums Jaunajā gatvē un Stūrīšu gatvē. Pārējās pieminētajās vietās apgaismojums ir, taču ar jauno vadības iekārtu (LED uzstādīšana) montāžu bija nepareizi ieprogrammēts izslēgšanas laiks, un pulksten 6 tas jau izslēdzās, kā rezultātā cilvēki no rītiem neredzēja, ka apgaismojums vispār ir. Tā kā jaunā vadības iekārtu programma vēl nav nodota mūsu pārziņā (mēs pie tās netiekam vēl klāt), tad sazvanījāmies ar iekārtu uzraudzītājiem, un 10. oktobrī  tā tika pārregulēta uz normālu laiku,” skaidro uzņēmuma pārstāvis.

A.Ruskuls piebilst, ka remontdarbi, kas negatīvi ietekmē ielu apgaismojumu, notiek šādās vietās pilsētā: Brīvības ielas rekonstrukcija; Karjera ielas gājēju celiņa izbūve; "Latvenergo" tīklu rekonstrukcija Pārogres gatves rajonā.

Lai operatīvāk tiktu atrisināti dažādi ar ielu apgaismojumu saistīti jautājumi, uzņēmums atvēris diennakts tālruni, pa kuru zvanot, var atstāt informāciju. Diennakts tālrunis – 65021355. Par jautājumiem, kas saistīti ar bojājumiem ielu un pagalmu apgaismojumā, iedzīvotāji var zvanīt arī pa tālruni 26401217, savukārt dienas laikā no pulksten 9 -17 pa tālruni 650 20027.

Saistībā ar ielu apgaismojumu Ogres novada pašvaldība ir īstenojusi projektu „Siltumnīcefektu gāzu emisiju samazinājums Ogres pilsētas publiskās teritorijas apgaismojuma infrastruktūrā” Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansēto projektu atklāta konkursa "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā" ietvaros. Projekta mērķis - samazināt CO2 emisijas, samazinot esošo elektroenerģijas patēriņu Ogres novada pašvaldības teritoriju apgaismojumu infrastruktūrās.

Projekta ietvaros nomainīti 250 nātrija spuldžu gaismekļus ar jaudu 150W pret LED gaismekļiem ar jaudu 80 W, kā arī uzstādīta vadības sistēmas un aizsardzības automātika pašos gaismekļos.

Projekta rezultātā samazināsies elektroenerģijas patēriņš vidēji par 41 % un samazināsies CO2 emisijas apjoms atmosfērā par 22,25 t/gadā, kā arī ir nodrošināta videi draudzīga saimniekošana, jo LED apgaismojums nesatur videi kaitīgo toksisko dzīvsudrabu, argonu un citus toksiskus elementus, kas atstāj iespaidu gan uz vidi, gan cilvēka veselību. Jaunie gaismekļi, pavisam 250, ir uzstādīti: Akmeņu ielā – 27 gab.; Meža prospektā – 28 gab.; Gaismas prospektā – 8 gab.; Saules prospektā – 7 gab.; Blāzmas ielā – 10 gab.; Ceriņu ielā – 8 gab.; Priežu ielā – 6 gab.; Skolas ielā – 14 gab.; Lapu ielā – 20 gab.; Ausekļa prospektā – 18 gab.; Vidus prospektā – 15 gab.; Raiņa prospektā – 6 gab.; Zilokalnu prospekts – 25 gab.; Mālkalnes prospektā – 20 gab.; Upes prospektā – 24 gab.; Kalna prospektā (virzienā no Brīvības ielas – 14 gab.

Darbus veica SIA „Elektro PM”.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

guntis 
2012-10-13  09:27:16
Apgaismojuma trūkums Ogrē ir Ogres varas vīru hroniska slimība.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības