Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ieva Zlemeta, Ikšķiles novada dienas centra vadītāja
  Publicēts: 2012-08-30  12:56:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

8.-9. septembrī ikviens varēs novērtēt paveikto ES fondu finansētos projektos. Šajās dienās norisināsies Eiropas Savienības fondu projektu atvērtās dienas Latvijā.

Atnāc, novērtē paveikto un uzzini, kādi projekti tavā novadā īstenoti ar Eiropas Savienības kohēzijas politikas finansējuma palīdzību! Tā aicina Eiropas Savienības (ES) fondu projektu atvērtās dienas, kas 8. un 9. septembrī norisināsies visā Latvijā un iepazīstinās iedzīvotājus ar apkārtnē īstenotiem ES fondu projektiem.

Projektu dienās ikvienam Latvijas iedzīvotājam no vairāk nekā pieciem tūkstošiem ES fondu finansētu projektu apskatei būs atvērti vairāk nekā 150 Eiropas Sociālā fonda (ESF), Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Kohēzijas fonda (KF) finansēti projekti ikvienā Latvijas reģionā. Lielākā daļa projektu dienu dalībnieku ir pašvaldībās īstenoti sabiedriski nozīmīgi ES fondu projekti: gan atjaunotas skolas, bērnudārzi, bērnu un jauniešu centri, gan kultūrvēstures un tūrisma objekti, jaunās koncertzāles Vidzemē un Latgalē, siltinātas ēkas, kā arī izveidoti gājēju un veloceliņi un uzlabotas ielas. Projektu dienās piedalīsies arī atsevišķi uzņēmumi, kas parādīs savas ražotnes un ieviestos jauninājumus, pateicoties ES fondu finansējumam. Arī vairākas augstskolas atsaukušās aicinājumam un iepazīstinās ar ES fondu finansētajiem ieguvumiem. Sociālo jomu pārstāvēs vairāki Eiropas Sociālā fonda projekti.

Ikšķiles novada Dienas centrs aicina uz atvērto durvju dienu, lai novadnieki iepazītos ar ESF finansēta projekta „Ikšķiles novada Dienas centra Mobilā brigāde” pakalpojumiem un iespējams atrastu sev vajadzīgu pakalpojumu. Dienas centra telpās Daugavas porspektā 34 sestdien 8. septembrī no pulksten 11:00 – 14:00 iedzīvotājus konsultēs Mobilās brigādes vadītājs un medbrālis, fizioterapeite un mājapūpes speciāliste. Senioriem sadarbībā ar Ikšķiles novada Pensionāru apvienību būs iespēja atrast domubiedrus regulāriem kopīgiem brīvā laika pavadīšanas pasākumiem un spēļu pēcpsudienām. Pasākumā piedalīsies arī Ikšķiles invalīdu biedrība un Samariešu apvienības Ikšķiles nodaļa. Iedzīvotājiem būs iespēja uzzināt par Samariešu apvienības pakalpojumu Drošības poga.

Projekta „Ikšķiles novada Dienas centra Mobilā brigāde” ietvaros tiek sniegts jauns sociālais pakalpojums - mobilā brigāde un plašināti Dienas centra pakalpojumi, nodrošinot iespēju novada iedzīvotājiem saņemt kvalitatīvus sociālās/veselības aprūpes pakalpojumus pēc vienas pieturas aģentūras principa gan dzīvesvietā, gan Dienas centra telpās.
Speciālisti – Mobilās brigādes vadītājs, sociālais darbinieks, fizioterapeits/veselības veicināšanas konsultants, aprūpētājs un psihologs Ikšķiles iedzīvotājiem ir pieejami arī Dienas centra telpās. Ar Mobilās brigādes busiņa palīdzību tiek nodrošināta klientu nogādāšana pakalpojuma saņemšanas vietā un atpakaļ.

ES fondu projektu atvērto dienu projekti reprezentē kohēzijas politikas jeb ES fondu finansējumu izaugsmei 2007.-2013.gadā 3.2 miljardu latu apmērā, kas ir visnozīmīgākās investīcijas Latvijā un veido 70% no kopējā publiskajā finansējuma.
Pateicoties tam, Latvijas dzīves līmenis ir būtiski tuvinājies ES vidējam līmenim, neskatoties uz piedzīvoto krīzi. Tas lielā mērā noticis, pateicoties kohēzijas politikas investīcijām. Kohēzijas politikas līdzekļi ir ieguldījums ikviena iedzīvotāja dzīves kvalitātes uzlabošanā un tiek investēti izaugsmē un attīstībā publiskajā sektorā – izglītības, veselības, sociālās aprūpes iestādēs, autoceļos, ostās, ūdens apgādes un atkritumu apsaimniekošanā, tūrisma un kultūrvēsturiskajos objektos, kā arī uzņēmējdarbībā visās tautsaimniecības nozarēs, izglītībā un zinātnē, nodarbinātības veicināšanā, NVO stiprināšanā u.c. Kohēzijas politikas investīcijas rada pamatu un augsni tautsaimniecības ilgtspējīgai attīstībai.

Atnāc un klātienē novērtē, kādi projekti tavā novadā īstenoti ar ES kohēzijas politikas finansējuma palīdzību! Informāciju par to, kādus projektus 8.-9. septembrī vari apskatīt tuvākā apkārtnē, meklē apskates objektu kartē www.esfondi.lv
Uzzini iespējas un uzdrīksties īstenot pats!

ES fondu projektu atvērtās dienas Latvijā organizē Finanšu ministrija sadarbībā ar plānošanas reģioniem, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības