Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-02-26  12:05:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

 

 

Ņemot vērā pēdējā laika notikumus, Ogres novada domes sēdei šo ceturtdien sekoja līdzi gan iedzīvotāji, gan vietējā un valsts mēroga plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Šoreiz deputāti ar savstarpējiem apvainojumiem neapmainījās.

Jau ziņots, ka iepriekšējā komiteju sēdē deputātu vairākums neatbalstīja budžeta virzīšanu uz šodienas domes sēdi. To, izmantojot savas pilnvaras, šodienas darba kārtībā iekļāvis domes priekšsēdētājs. Sākot jautājuma izskatīšanu par pilsētas budžetu, domes finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Silvija Velberga informēja, ka šobrīd sagatavotajā variantā iekļāvusi tos labojumus, ko deputāti piedāvājuši. S.Velberga paskaidroja, ka „pamatojoties uz tiem priekšlikumiem, kas bija no jums izvirzīti,” veikti divi būtiski labojumi – pārtraukt domes līguma attiecības ar „Ogres televīziju”, šādi ietaupot līdzekļus, un neparedzēt finansējuma piešķiršanu Egila Helmaņa vadītajai „Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolai.” Precizēts arī vairāku izglītības iestāžu finansējums un tā sadale.

Lauž līgumu ar „Ogres televīziju”

„Bija priekšlikums samazināt televīzijai plānotos izdevumus,” norādīja S.Velberga, skaidrojot, ka ar 1.martu līgumu domes līgumu ar „Ogres televīziju” paredzēts lauzt. Šādi iegūtos līdzekļus – 6644 latus – iecerēts novirzīt Meža prospekta rekonstrukcijas darbiem.

„Ogres televīzijas” pārstāvis Artūrs Robežnieks domes rīcību skaidro ar to, ka OTV nav vēlējusies pakļauties cenzūrai no domes puses un tas, iespējams, aizkaitinājis atsevišķus deputātus vai amatpersonas. Līguma laušanā viņš saskata mēģinājumu pirms vēlēšanām vājināt nepakļāvīgu plašsaziņas līdzekli. A.Robežnieks gan norāda, ka jau bijis gatavs šādam notikumu pavērsienam un laikus domājis par finansējuma piesaisti. Uz šo brīdi „Ogres televīzijas” finansiālais jautājums ir atrisināts ar privātajiem līdzekļiem un televīzija turpinās, arī kritiskā gaismā, atspoguļot norises Ogres domē.

Piepildās prognozes par E.Helmaņa vadīto skolu

Tāpat, kā prognozēts, izņemta norāde par finansējuma piešķiršanu „Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolai”, šai biedrībai līdz šim paredzētos līdzekļus piešķirot „darbam ar riska grupas pusaudžiem”.

S.Velberga skaidroja, ka sadarbība ar Egila Helmaņa vadīto biedrību, toreiz vārdā „Duksis”, domei sākusies 1993.gadā, iesākumā finansējot konkrētus biedrības pasākumus, piemēram, nometnes organizēšanu. Ar 2003.gadu jau slēgti līgumi pastāvīgai sadarbībai ar „Duksi”, kas nu mainījis nosaukumu, kļūstot par „Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolu”. Sadarbībā ar domi un ES, biedrība izveidojusi materiālo bāzi darbam ar pusaudžiem. „Šobrīd ir savādāks viedoklis, ka sociālā riska grupas bērnus atbalsta, taču sociālā dienesta vadītājai būs jāveic iepirkums un jāskatās, kurš šo pakalpojumu var veikt savādāk,” paskaidroja S.Velberga.

E.Helmani nelaiž pie vārda

Ņemot vērā iepriekšējās sēdēs izskanējušo kritiku no deputātu puses, E.Helmanis uz šodienu bija sagatavojis savas skolas darbības prezentāciju. Deputāts Pēteris Dimants aicināja dot vārdu skolas vadītājam, taču domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs un deputāte Ilga Vecziediņa iebilda. Turklāt I.Vecziediņa šodien aicināja E.Helmani piedalīties konkursā, kurš "izsludināts līdz 16.februārim." E.Bartkevičs informēja, ka E.Helmanis atskaites iesniedzis rakstiski un nepieļāva viņa viedokļa uzklausīšanu domes sēdē iedzīvotāju un plašsaziņas līdzekļu klātbūtnē.

Jau ziņots, ka E.Helmanim atbalstu pauduši rajona vadošie garīdznieki. Tāpat atbalstu atklātās vēstulēs paudušas jaunās māmiņas, jaunsargi, Ogres rajona policija, pedagoģisko iestāžu pārstāvji. P.Dimants aicināja deputātus ņemt vērā lielo sabiedrības atbalstu un saglabāt finansējumu E.Helmaņa vadītajai skolai. Viņš arī pauda bažas, ka, rīkojot konkursu, varētu pieteikties līdzīgu pakalpojumu sniedzējs, kurš piedāvātu zemāku cenu, taču būtu bez pieredzes. Deputāta bažas palika nesadzirdētas un līgums ar skolu tiek izbeigts. Kā ziņots, tiek lauzts arī līgums ar E.Helmani par pašvaldības policistu fizisko apmācību.

Pēc I.Vecziediņas ierosinājuma par 5 tūkstošiem latu samazināts budžets kultūras pasākumiem. Tāpat, kā iepriekš ierosināts, par 9,5 tūkstošiem latu samazināta pilsētas budžeta sadaļa, kas paredzēta pilsētas dekorēšanai, par šādi iegūto kopējo summu palielinot pilsētas sociālo budžetu.

Ar balsu vairākumu 2009.gada Ogres novada budžets apstiprināts. Sagatavoto budžeta projektu, veicot tajā nelielas izmaiņas, atbalstīja 10 deputāti (E.Bartkevičs, P.Dimants, G.Gutpelcs, I.Vecziediņa, G.Kārkliņš, R.Javoišs, L.Sokolova, V.Pūķe, J.Tukišs, J.Latišs), „pret” – 3 (A.Auziņš, L.Tribockis, V.Paškovičs).

Kopējie budžeta izdevumi 2009.gadā plānoti 33 226 081, kas ir par 10,9 % vairāk, nekā pagājušajā gadā. S.Velberga to skaidro ar plānoto kredītu ņemšanu vairāk nekā 4 miljonu latu apmērā ES projektu līdzfinansēšanai. Toties pašvaldības budžeta ieņēmumu daļa sarukusi par 15,4%, neskaitot aģentūru budžetu. Kopējais ieņēmumu samazinājums, ieskaitot aģentūras - 6,8 %.

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2. 

edvīns 
2009-02-27  16:33:13
ja egilam dotu vārdu, tad ultimāta izpildīšana būtu bijusi apgrūtinoša..

jaunietis 
2009-02-27  09:18:59
Pēc video var spriest-Vai Dimants bija vienīgais ,Kas dõmā par mums -jauniešiem .Varēja vismaz mūsu Egīlu uzklausīt!!!

finansists 
2009-02-26  17:57:07
vismaz par 15% budžetam bija jābūt mazākam, lai dome normāli darbotos un iedzīvotājiem nebūtu jāatņem mājokļi, jālīmē soda kvītis pa labi un kreisi, kā arī jāveic represijas pret uzņēmējiem.

prieks 
2009-02-26  16:06:32
Par Ogres televīziju prieks ka tagad būs neatkarīga, sen tā vajadzēja. Turpmāk noteikti skatīšos.

sirdsapziņai 
2009-02-26  15:54:00
Ogres TV ir mazākais nopelns, Helmanis ar savu skolu (un arī bez tās) regulāri redzams LTV7 un vēl es viņu redzēju Nekā Personīga, kur viņu pieaicināja kā speciālistu Rīgas grautiņu sižetā.

ogresfakti 
2009-02-26  15:37:20
pagaidām mums pieejami tikai darba varianti, ievietosim, tiklīdz būs pieejama galīgā redakcija

gvgv 
2009-02-26  15:26:05
Kad Dome budžetu publicēs Ogres novada mājaslapā ? Šeit atreferētais ir ļoti nepilnīgs un nesniedz nekādu ainu par novada finansēm.

vēsais 
2009-02-26  15:22:38
Ogres dome atgādina viena buldozera personīgo uzņēmumu. Būs tā, kā es gribēšu, nospļauties par to ko domā pilsētas iedzīvotāji un pārējie . Žēl, ka pārējiem deputātiem nav sava mugurkaula. Varbūt tāds nav bijis no sākta brīža? Dome rullē turpat kur Godmanis- uz elli. Laimīgu taciņu !

Sacīts 
2009-02-26  15:16:07
Kurš citam bedri rok, tas pats tajā iekrīt!

Sirdsapziņa 
2009-02-26  14:13:23
Cik nožēlojami, ka deputāti tā vietā, lai atbalstītu pilsētas unikālo tuvcīņas skolu, kas novērtēta pat valsts līmeni, un Ogres TV , mēģina tām sīki ieriebt. Tāpat arī gremdēt savas pilsētas uzņēmējus un kultūras cilvēkus. Nav pat nožēlojami, bet vienkārši stulbi. Cik gan stiprām tām zemiskajām jūtām jābūt pret gada cilvēku Helmani, lai tā rīkotos. Skaudība aptumšojusi apziņu un godaprātu.

Žanis 
2009-02-26  14:04:34
par šo vēl viens rakst ir iekš nacionalisti.lv - tieši tā - derdz, ka Helmanis viņus visus izkonkurēs.

hohma 
2009-02-26  14:01:52
Laikam derdz, ka Helmanis iestājies VL un būs nākošais konkurents :)

vientulība 
2009-02-26  13:46:17
kārkliņa kungs pazaudējis vēl vienu draugu.

Figaro 
2009-02-26  13:30:36
Varu piedāvāt puišiem no sociāli nelabvēlīgajām grupām lētas tamborēšanas un izšūsanas nodarbības. Tikai pēc tam par rezultātiem nebrīnieties !!! Un vēl nodibināsim Ogrē "Varavīksnes" filiāli un rīkosim praidus...

zaļi dzīvojam 
2009-02-26  13:25:44
valstī krīze, ogrē palielina budžetu...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības