Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:
Aptauja
 
Vai esat atklājuši peldsezonu Latvijā?

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-08-10  11:01:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Ceturtdien organizācijas „GAiN” pārstāvniecībā Ogrē, Suntažu ielā 2, jau trešo gadu pēc kārtas notika labdarības akcija „Lielā skolas soma 2012”, kuras laikā vairāk kā 400 skolēni ieguva jaunu, ar skolai derīgām mantām piepildītu skolas somu.

   

Šogad uz pasākumu bija ieradušies 1. līdz 9. klases skolēni no visa bijušā Ogres rajona, kā arī no Vecumniekiem, Līvāniem, Tērvetes un Madonas. „GAiN” Ogres pārstāvniecības vadītāja Ināra Klintsone saka, ka daudzi pasākumam pieteikušies pat pasākuma dienā, bet neviens bez somas nepalikšot – ja kādam būs pietrūcis, to saņems vēlāk.

     

Skaisto skolas somu šodien saņēma tie bērni, par kuru spiedīgajiem mājas apstākļiem zināja sociālie darbinieki un pati Ināra. „Es neuzskatu, ka palīdzība jāsaņem tikai tiem, kuri ir reģistrēti sociālajos dienestos, bet visiem tiem, kuriem šī palīdzība ir patiešām vajadzīga,” uzskata I. Klintsone. „Labdarībā Ogrē strādāju jau piekto gadu un man ir liels gandarījums, ka varu palīdzēt cilvēkiem par godu Dievam un par svētību cilvēkiem.”

   

Ināra piebilst, ka ikdienā GaiN pārstāvniecībā Ogrē var saņemt dažāda veida palīdzību – drēbes, apavus, traukus, veļu, rotaļlietas un citas sadzīvē noderīgas mantas, organizācija palīdzējusi grūtības nonākušai ģimenei Krapē un Lēdmanē veikt remontdarbus un nodrošinājusi nepieciešamos būvmateriālus.

 

   

Tāpat jau trešo gadu tiek rīkota akcija „Lielā skolas soma 2012”. Lai pasākums varētu notikt, tā organizēšanā palīdzējuši daudz brīvprātīgie ne tikai no Latvijas, bet arī Vācijas. Atbalstījuši vietējie labdari – SIA „Adugs”, SIA „Fazer maiznīcas”, SIA „Rubeņi”, Ogres novada pašvaldība, personīgi Anita Ausjuka un Jānis Žvīgurs.

 

 

Pasākuma ieskaņā visus klātesošos uzrunāja „GAiN Latvija” direktore Daina Vilde: „Es zinu – ja ārā spīd saulīte, tad tā ir zīme, ka Dievs ir ar mums. Viņš ir tas, kurš dod šīs dāvanas un mīļus cilvēkus mums apkārt. Šādu cilvēku ir daudz, arī dāvanu ir daudz.” D. Vilde bērniem vēlēja būt priecīgiem un pacietīgiem, lai pasākumā gūtais prieks tiktu saņemts tik daudz, lai to varētu dot vēl citiem un lai bērnu sirsniņās vienmēr spīdētu saulīte.

Pateicību gan svētku organizatoriem, palīgiem, gan atbalstītājiem izteica arī Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe.

Pirms somu saņemšanas bērni kopīgi baudīja koncertu, kurā piedalījās arī organizācijas biedri no Vācijas. Sekoja dažādu sportisku, radošu un interesantu uzdevumu veikšana desmit dažādās „pieturās”, raibās skolas somas saņemšana un kopīgs cienasts pie bagātīgi klātiem svētku galdiem.

Akcija "Skolas soma" aizsākusies 2003. gadā Vācijā, pašiem bērniem vaicājot, kādā veidā viņi varētu palīdzēt citiem bērniem. Akcijas ietvaros bērni ar lielu prieku savas pirmās skolas somas piepilda ar burnīcām, zīmuļiem, krāsām un rotaļlietām un ar GAiN organizācijas pārtāvjiem sūta tās Latvijas bērniem. Akcijas galvenais mērķis ir sniegt atbalstu sākumskolas skolēniem no daudzbērnu ģimenēm.

Uz pasākumu ieradusies arī Astra Anna Mizare, kura šogad uzsāks mācības Vecumnieku vidusskola 5. klasē. Viņai līdzi arī māsīca no Rīgas, kura šogad uzsāks mācības 4. klasē. „Uz šo pasākumu no Vecumniekiem kopā ar citiem bērniem atbraucām ar lielu autobusu. Skolai burtnīcas jau esmu iegādājusies, skolas soma gan šogad man nav jauna, tāpēc es ļoti gribu redzēt, kādu somu es šodien saņemšu,” saka Astra Anna, un piebilst, ka vēlētos, lai šogad brīvlaiks ir garāks, jo uz skolu vēl nemaz negriboties.

Ineta Karule no Baldones ir trīs bērnu māmiņa – meitai Laurai ir 6 gadi un viņa šogad uzsāks skolas gaitas Baldones mūzikas skolā, Kārlim ir 3 gadi, bet jaunākajai Elīzai – 7 mēneši. „Mums vecmāmiņa dzīvo Ogrē, no viņas dzirdējām par šo labdarības pasākumu. Tas ir ļoti vajadzīgs! Īpaši šajos grūtajos laikos. Meitai esam iegādājuši nepieciešamās darba burtnīcas, pārējais vēl nav pirkts. Es nestrādāju, vīrs vairs nesaņem pilnu algu. Ir grūti.” Tomēr Laura ir priecīga. Viņa ar nepacietību gaida jauno mācību gadu, jo skolā gaidīs daudz draugu, kā arī gaida brīdi, kad ieraudzīs savu pirmo skolas somu.

Globālais Palīdzības Tīkls (GAiN) ir izveidots, lai trūcīgiem un nicinātiem ļaudīm visā pasaulē ar attīstības un palīdzības projektu starpniecību parādītu Dieva mīlestību vārdos un darbos. Pašlaik GAiN darbojas humānās palīdzības projektos 43 pasaules valstīs. GAiN mērķi ir neatliekamās palīdzības sniegšana (pēc traģēdijām, krīzēm vai citām grūtībām, sagādājot izdzīvošanai nepieciešamo), gādāt par garīgās izaugsmes iespējām, dzīves prasmju uzlabošanu, veidot globālās sadarbības tīklu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

ak vai 
2012-08-10  15:33:57
Pasākums bija ļoti labi sagatavots.Šī bija manuprāt vienīgā vieta Ogrē ,kur bērniem nebija jāmaksā par rotaļām un spēlēm, Pūķes kundze varētu padomāt ,vai arī pilsētā dome nevarētu kaut ko sarīkot bez maksas pirmklasniekiem .Paldies Ināras lielajam darbam  

Vai 
2012-08-10  15:10:37
Tas viss ir tik noslēpumains,,varbūt tā arī vajag,jo citādāk visi nāks.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības