Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-06-20  13:32:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Novada attīstībai nozīmīgi lēmumi tiek pieņemti pašvaldības telpās, tādēļ Ikšķiles novada domes deputāti un amatpersonas šodien dabā iepazinās ar šī sasaukuma laikā paveikto.

Tika apskatīti novada nozīmīgākie objekti, kas izbūvēti ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu un būtiski mainījuši iedzīvotāju ikdienu. Kopumā tajos ieguldīti 7 miljoni latu.

Vispirms apmeklēta dzeramā ūdens attīrīšanas stacija, kura viena nu ar uzviju nodrošina visu ikšķiliešu vajadzības pēc dzeramā ūdens. Vēl pirms dažiem gadiem par ūdens attīrīšanu gādāja veselas piecas, daudz mazāk efektīvas stacijas.

Turpat blakus izvietota arī pilsētas galvenā katlu māja, kas pabeigta pirms pusotra gada un nupat pārdzīvojusi ugunskristības - savu pirmo apkures sezonu. Dažu gadu laikā gandrīz pilnībā nomainītas arī pilsētas siltumtīkli.

Turpinot ekskursiju, amatpersonas iepazinās ar ikšķiles novada attīrīšanas iekārtām, kas izbūvētas, noslēdzot ūdenssaimniecības attīstības projekta pirmo kārtu. Jaudīgās, pēc Eiropas standartiem būvētās iekārtas nu nodrošina ne vien Ikšķiles pilsētas, bet arī jauno apbūves teritoriju notekūdeņu attīrīšana. Šobrīd iekārtas noslogotas tikai par 40%, līdz ar to ir liels potenciāls piesaistīt jaunus klientus. Turpat blakus izvietotas arī SIA „Ikšķiles māja” siltumnīcas, kurās tiek audzēti košumaugi pilsētas greznošanai.

Deputāti iepazinās arī ar nupat tapušo SIA „Marss” atkritumu šķirošanas laukumu, kas šobrīd strādā testa režīmā un no iedzīvotājiem jau pieņem visdažādākā veida atkritumus, bet oficiāli tiks atklāts 10.jūlijā.

Noslēgumā domes delegācija apmeklēja Kaparāmumuru karjeru, kurā šobrīd saimnieko pašvaldības uzņēmums „Ikšķiles māja” piesaistot apakšuzņēmējus, šobrīd SIA „Ikšķiles Olis”. Karjerā vēl vairākus gadu desmitus tiks iegūti Ikšķiles ceļu remontdarbiem un uzturēšanai nepieciešamie izejmateriāli, tādi kā oļi, šķembas un grants, kopumā apmēram divas reizes salētinot ceļu uzturēšanas izdevumus. Pašvaldības darbinieki iepazinās arī ar projekta pirmajiem augļiem – atjaunotu pašvaldības ceļu 3 kilometru garumā ar atjaunotu pievadceļu 1 kilometra garumā. Iepriekš pa šo ceļu pavasaros izbraukt praktiski nebija iespējams. Ik gadu ar karjerā iegūtajiem materiāliem tiek atjaunoti vismaz 7 kilometri novada ceļu, turklāt kapacitāti plānots palielināt.

   

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

lauķis 
2012-06-21  09:21:23
Viennozīmīgs, patiess prieks par ikšķiliešu sasniegumiem. Visiem nekad labs nevari būt, jo katram sava taisnība. Iebraucot Ikšķilē vai Tīnužos, visur jūtama liela rosība. Kaimiņu novadiem tik tiešām, ir ko pamācīties. Priecē enerģiskās Indras darbošanās, jo bez cilvēkiem jau nekas nenotiek. Lai Trapiņa kungam veicas arī turpmāk!

TTT 
2012-06-21  05:38:11
Nu re. Opozīcija rei bet Trapina rati ripo tālāk un pareiza virzienā

kiki 
2012-06-20  15:17:44
Ikšķiles skaistums apbur, bet kaimiņu novadi varētu pamācīties :)

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības