Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti/citalaubere
  Publicēts: 2012-04-20  11:30:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Savu pirmo darbadienu Lauberes pagasta pārvaldē šodien aizvada tikai vakar amatā apstiprinātais jaunais pagasta pārvaldnieks Andris Misters.

Viņš šobrīd iepazīstas ar pagasta iestādēm - skolu, kultūras namu, bibliotēku, bērnunamu, komunālo pakalpojumu iestādi "Sarma".

Piedāvajam atklātu interviju ar A.Misteru, kura notika uzreiz pēc viņa apstiprināšanas Lauberes pagasta pārvaldes vadītāja amatā. Lai gan ārēji A.Misters izskatās mierīgs un nosvērts, viņš nolēmis ar iedzīvotājiem aktīvi diskutēt, varbūt pat strīdēties, pārliecināt un sadarboties. Intervijā viņš atklāj savu redzējumu problemātisko jautājumu risināšanā, taču pirmais uzdevums būšot komunālās saimniecības sakārtošana, lai jau nākamajā apkures sezonā simtprocentīgi tā funkcionētu un iedzīvotājiem nebūtu nekādu iebildumu.

Jautāts par motivāciju, kas pēc līdzšinējām daba gaitām nozīmīgos amatos mudinājusi pieteikties uz Lauberes pagasta pārvaldes vadītāja amatu, A.Misters norāda, ka šis viņam ir jauns izaicinājums, iespēja ko mainīt savā dzīvē.

Pastāstiet par savu darba pieredzi?

Padomju laikā strādāju valsts uzņēmumā, diezgan ilgi darbojos privātajā biznesā, pēdējos astoņus gadus Jelgavas pašvaldībā.

Jūs bijāt pirmais Zemgales Olimpiskā Centra direktors, taču no šī amata tikāt atbrīvots. Medijos izskanēja, ka esat zaudējis uzticību. Kas īsti notika?

Grūti pateikt. Par uzticību vai neuzticību jāprasa kapitālsabiedrības dalībniekiem - „Latvijas Olimpiskajai komitejai” un Jelgavas pašvaldībai -, kuri pieņēma lēmumu par manu atbrīvošanu no amata. Līdz tam brīdim nebija konstatēti nekādi aizrādījumi vai pārkāpumi. Saņēmu tikai pateicības, bet tad dalībnieku sapulcē - lēmumu par neuzticības izteikšanu.

Tātad politisks lēmums?

Es uzskatu, ka tas tā bija. Man grūti komentēt šo lietu, tas jājautā viņiem. Tajā sapulcē piedalījās arī būvnieks [firmas „Latvijas Energoceltnieks”] pārstāvis Didzis Vītols, kurš teica: „Tev pieminekli šeit vajadzētu uzcelt par paveikto!”

Ko plānojat paveikt Lauberē?

Esmu ticies ar iepriekšējo Lauberes pagasta pārvaldes vadītāju Āriju Plūģi, esam pārrunājuši tēmas, kas līdz šim ir izdarīts, Lauberes pagasta vēsturi. Man Laubere patīk. Tas nav kāds atpalicis ciemats, te notiek gan kultūras dzīve, ir tautas deju kolektīvi. Viņš arī iezīmēja tos darbus, kurus ir veicis un kas ir iesākti. Jāpabeidz ūdensvadu un kanalizācijas sistēmas sakārtošana, sāpīga lieta ir komunālā saimniecība un apkures sistēma. Svarīgi, lai līdz nākošajai apkures sezonai tā funkcionētu un strādātu simtprocentīgi un iedzīvotājiem nebūtu nekādu pretenziju. Jāsakārto lietas, kas saistītas ar līgumu noslēgšanu par apkures saņemšanu. Negribu solīt debessmannā kalnus un piena upes, ka es atnākšu un otrajā dienā visu izdarīšu, bet ir virzieni, kuros jāstrādā. Jābūt arī sarunām ar iedzīvotājiem, gribu zinātu viņu viedokļus. Diskutēt, pat strīdēties, varbūt, pārliecināt.

Vai pieļaujat, ka varētu nomainīt komunālo pakalpojumu iestādes vadītāju? 

Es to tagad neapliecinu, bet ļoti iespējams. Ir jāizanalizē visi faktori, kāpēc ilglaicīgi strādājot šajā amatā ir problēmas. Tas būtu tikai loģiski. Es nevaru pateikt, ka atnākšu un tūlīt ar slotu izslaucīšu visus ārā un savedīšu 20 vai 30 jaunus cilvēkus. Ir jāstrādā ar tiem pašiem lauberiešiem, jo tās ir viņu mājas, viņu darba vietas. Nevaru nevienam pārmest un pateikt ka viņš ir slikts cilvēks, pirms neesmu noskaidrojis lietas apstākļus. Būtībā tikai tiesa var noteikt vai cilvēks ir vai nav vainīgs.

Jūsu viedoklis par iecerēto cūku kompleksu.

Esmu iepazinies ar dokumentiem un uzskatu, ka tā būs viena no modernākajām šāda veida celtnēm. Netālu no Jelgavas Jaunbērzē ir cūku komplekss, ko savulaik dāņi uzbūvēja, kas ir zemākā līmenī. Tur iedzīvotājiem tiešām ir problēmas, komplekss ir uzbūvēts ļoti tuvu ciematam un tur ir pretenzijas.

Nesmird?

Smird. Bet ja Lauberes cūku kompleksu būvēs, ievērojot visas prasības, tehnoloģijas, kas ir paredzētas, filtrus un ja vēl mēslus pārvērtīs biogāzē, tad problēmu iedzīvotājiem nebūs nekādu. Bet to nevar atstāt pašplūsmā, ir jāseko līdzi. Šobrīd dzīvoju Dobelniekos, Ulbrokā ir cūku ferma. Viņi izved mēslus netālu no manām mājām, lauki tiek mēsloti divas dienas, tad ir smaka. Bet tās ir tikai divas dienas gadā. Gadā ir 365 dienas, tātad paliek 363 dienas, kad varam audzēt cūkas, eksportēt gaļu un labi, zaļi dzīvot.

Uz darbu brauksiet ar privāto vai dienesta auto?

Piektdien noteikti ar privāto. Es saprotu, ka šis moments būs ļoti intriģējošs un interesants, bet likuma ietvaros es šo dienesta automašīnu noteikti izmantošu.

Kāda būtu pareizākā pieeja cīņā ar komunālo pakalpojumu parādniekiem?

Draudēt ar tiesu darbiem, tas ir vienkāršākais variants. Varbūt var atrast kādu citu variantu – strādāt sabiedriskos darbus, lai dzēstu šos parādus. Ir cilvēki, kuri nevar samaksāt. Izlikt parādniekus uz ielas – tas nav risinājums. Bet pašvaldība arī nevar ņemt un atlaist visus parādus. Tas nebūtu loģiski.

Vai pievērsīsiet lielāku vērību sociālo pabalstu piešķiršanai?

Jā! Noteikti izanalizēšu šo lietu, jo ir būtiski pieaugusi sociālo pabalstu izmaksa ne tikai Lauberes pagastā, bet visā novadā. Zinu no iepriekšējās pieredzes Jelgavā, ka tur virkne cilvēku pabalstu saņemšanas iespējas izmantoja ļaunprātīgi. Ir jāstrādā, lai būtu no kā šos pabalstus maksāt, jābūt nodokļu ieņēmumiem.

Drīz gaidāmi Lauberes audita rezultātiem, vai tas liks jums izvērtēt, kā strādāt turpmāk?

Jā, protams.

Pastāstiet par saviem vaļaspriekiem.

To ir daudz. Pirmkārt sports. Spēlēju rokasbumbu, abi mani dēli ir basketbolisti.

Vai arī Lauberē pievērsīsiet uzmanību sporta dzīves organizēšanai?

Noteikti. Viens no uzdevumiem ir sporta laukuma sakārtošana pie pamatskolas. Uzskatu, ka man šajā jomā ir pietiekoša pieredze.

P.S. Nākamo interviju ar Lauberes pagasta pārvaldes vadītāju Andri Misteru esam norunājuši pēc 100 dienām, lai iepazītos ar paveiktajiem darbiem. "Dodiet laiku! Tad varēsim redzēt, kas ir izdarīts," sarunas noslēgumā sacīja A.Misters.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

 
2012-04-23  12:35:19
Visi darbi ir labāk vai ne tik labi paveicami, sakārtojami. Tas ir cilvēciski. Bet vislielākās un nopietnākās problēmas ir cūku komplekss un tā tuvā nākotnē radītais piesārņojums... šo risku neparedzēšana, neizvērtēšana u.t.t. Varam vēlēt veiksmi un problēmā iedziļināties!

iedzivotajs 
2012-04-23  07:30:09
ļoti pareiza doma par sporta laukumu, jaunieši nedzerstīsies pieturā.

yes 
2012-04-22  19:15:55
Andris Misters šķiet, ka būs labākais Lauberes pagasta pārvaldes vadītājs. Viņam ir daudz labu ideju, kā cīnīties un risināt problēmātiskos jautājumus. Veiksmi!

slota 
2012-04-21  10:37:59
jauna slota tīri slauka,skatīsimies pēc simts dienām

positivus 
2012-04-21  10:22:28
cilvēks kas vienmēr domā sliktu pievelk nelaimi. To pierāda arī lauberiešu nedienas. Un nu ir jauns vadītājs. Vai spēsiet lauzt žulti sevī un pagriezties pretim gaismai un cerībai. To nu redzēsim

Mja 
2012-04-21  08:26:21
Pārsteidz šī cilvēka fenomenālā informētība par kautkādu jaunbūvi, kur pagasta pārvaldniekam tuvāko gadu vispār nav ko darīt ar jebkādu interesi. Un vēl lielākā neziņa par pagastu, ko jau vakar bija jāsāk pārvaldīt. Dīvaini...

laubere 
2012-04-20  13:57:47
jācer ka misters Andris tiešām spēs sakārtot lietas, pieriebies jau

? 
2012-04-20  11:58:29
Tie jautājumi gan tādā diletantiskā līmenī

jou 
2012-04-20  11:43:18
izstās gudris cilvēks lai izdodas!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības