Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-04-14  14:24:00 / Dzīvnieki
 
 Ziņot redakcijai  

Ir izstrādāta detālplānojuma 1. redakcija zemes vienībai Ausekļa prospektā 1A, kur īpašnieki vēlas būvēt veterināro klīniku. Pirms nodošanas sabiedriskajai apspriešanai  un institūciju atzinumu saņemšanai tas jāapstiprina domes deputātiem. Ņemot vērā lielo iedzīvotāju protestu šai iecerei, Tautsaimniecības komitejas deputāti 12. aprīlī sagatavoto lēmumprojektu noraidīja.

Ogres novada pašvaldības Ogres būvvaldes teritorijas plānotājs Uldis Apinis informēja, ka  Ogres novada pašvaldības Ogres būvvalde ir saņēmusi SIA “Ar Asis” iesniegtos detālplānojuma materiālus zemes vienībai Ausekļa prospektā 1A, Ogrē. Detālplānojumā paredzēts sadalīt esošo zemes vienību divās zemes vienības, viena no tām ar projektēto platību 1760,3 m2 tiek paredzēta kā teritorija pie esošās mazstāvu daudzdzīvokļu mājas daļas Ausekļa prospektā 1, bet otru zemes vienības daļu, ar platību 1037,7m2, tiek plānots atdalīt un tajā izvietot veterināro aptieku ar veterinārās medicīnas praksi.

U.Apinis norādīja, ka detālplānojums izstrādāts atbilstoši Ogres novada domes 2012. gada 10. janvāra  lēmumā  “Par detālplānojumu izstrādes uzsākšanu zemes gabalam Ausekļa prospektā 1A, Ogres pilsētā, Ogres novadā” apstiprinātā darba uzdevuma prasībām.

Komiteju sēdē piedalījās mājas Ausekļa 1 vecākais, kurš norādīja, ka informāciju par veterinārās klīnikas celtniecību iedzīvotāji saņēmuši šī gada janvāra beigās no Ogres novada pašvaldības būvvaldes, bet nekāda informācija vai tikšanās ar ieceres īstenotājiem nav bijusi.

"Deviņdesmit deviņi procenti mājas iedzīvotāju noraida šo ieceri, ir savākti iedzīvotāju paraksti. Pret veterinārās klīnikas celtniecību ir arī mājas iedzīvotāji Ausekļa 2a. Mums ir iebildumi pret to, ka tā būs veterinārā klīnika, kā rezultātā mūsu mājas pagalmā palielināsies transporta intensitāte, bet dzīvnieki, kas tiks vesti uz klīniku, apdraudēs bērnus, kuri bieži vien spēlējas mājas pagalmā, kā arī piemēslos apkārtni," norādīja mājas vecākais. Viņš arī piebilda, ka minētais zemes gabals ir nopirkts no bankas izsoles rezultātā, tā sākotnējā cena bijusi Ls 90 000, bet zeme iegādāta par Ls 8 400, par šādu summu to būtu varējuši iegādāties paši mājas iedzīvotāji no mājas uzkrātajiem līdzekļiem, bet neesot zinājuši par šādu izsoli. "Šāda celtniecība pilsētas centrā nav pieļaujama," savu viedokli noslēdza mājas vecākais.

Uzklausot iedzīvotāju pārstāvja viedokli, deputātu starpā izvērsās diskusijas. Deputāts Egils Helmanis pauda viedokli, ka pašai būvniecības iecerei nav ne vainas, bet ir iebildumi pret to, kur šī iecere tiek īstenota – pilsētas centrā, tuvu dzīvojamajai mājai, kā arī vērā ņemams ir iedzīvotāju viedoklis.

Deputāte Valda Gaile interesējās, vai pēc teritorijas plānojuma šajā vietā ir iespējama šādas ēkas būvniecība? U.Apinis skaidroja, ka teritorijas plānojums atļauj šādas ēkas būvniecību, ja šādu iespēju pamato ar detālplānojumu. "Būvvaldei nav juridiska pamata iebilst pret zemes gabala iegādi un aizliegt izstrādāt detālplānojumu," norādīja U. Apinis.

Visi Tautsaimniecības komitejas deputāti nobalsoja pret sagatavoto lēmumprojektu, šo lēmumu pamatojot ar deputātu atbildību savu vēlētāju priekšā. Galīgai lēmums šajā jautājumā tiks pieņemt pēc nedēļas, 19. aprīļa domes sēdē.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

no laukiem 
2012-04-16  07:59:13
Deputāti ir pilnveidojušies, izglītojušies un patiess prieks, ka iedzīvotāju viedokļi ir ņemti vērā un tiem vairs nav tikai ieteikuma raksturs, kā to formulēja intensīvās cūkražotnes iedibināšanas sakarā Lauberē. Atcerieties, ka arī laukos dzīvo tādi paši cilvēki kā pilsētā un arī viņiem ir tiesības aizsargāt savu dzīves vidi.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības