Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti/Ogres TV
  Publicēts: 2012-04-12  08:07:00 / Viedokļi
 
 Ziņot redakcijai  

   

Šodien Ogres novada domes Tautsaimniecības komiteja noraidīja iecerētās jehoviešu baznīcas būvniecības ieceri.

Jehovas liecinieku iecerētās baznīcas būvniecības ieceres publiskās apspriešanas savu viedokli pauduši 2789 iedzīvotāji. “Par” izteikušies vien 562 no kuriem tikai 36 bijuši Ogres novada iedzīvotāji, “Ogres faktiem” pastāstīja Ogres būvvaldes arhitekts Pēteris Zilberts.

     

Viņš norāda, ka iebildumi galvenokārt vērsti pret Jehovas liecinieku draudzes darbību un saistīti ar teoloģiskas dabas jautājumiem, kuru vērtēšana neietilpst būvvaldes kompetencē.  "No būvvaldes viedokļa šis ir likumīgs projekts ar īpašām prasībām, kas tiek izvirzītas," viņš norāda.

     

Iedzīvotāju parakstus gan varēja ņemt vērā deputāti. Tieši uz to šodien aicināja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, norādot, ka nedrīkst ignorēt 2227 iedzīvotāju parakstus. Šodien Ogres novada domes sēžu zāli, Tautsaimniecības komitejas sanāksmē skatot jautājumu par kulta ēkas būvniecību, piepieldīja Jehovas liecinieku draudzes, kā arī ieceres oponentu pārstāvji.

"Mūsu darbība šeit nav nekāds jaunums, Ogrē esam jau daudzus gadus, šeit ir divas draudzes. Kāda starpība va darbojamies īrētās telpās vai savās," vaicāja jehoviešu draudzes pārstāvis. "Sargtorņa biedrība šeit darbojas no 90.gadu sākuma. arī līdz laikam, kad tieslietu ministrijā reģistrēja šīs draudzes. Šie cipari - ap 30 cilvēku no Ogres novada par šo ieceri un gandrīz 1800 "pret". Es domāju, ka tas arī ir fakts, kas jums pašiem mīļie liek šīs lietas pārdomāt kādēļ cilvēki ir "pret"," sacīja luterāņu drauzes mācītājs Dainis Īvāns, savukārt izpelnoties Jehovas liecinieku pārmetumus par kristīgo draudžu īstenoto parakstu vākšanas kampaņu "pret" jehoviešu kulta ēkas būvniecību. Savukārt Tautsaimniecības komitejas deputāts atgādināja, ka ikviens deputāts balso, ņemot vērā atbildību pret saviem vēlētājiem. Tautsaimniecības komitejas deputātu vairākums šodien nolēma būvniecības ieceri noraidīt. Līdz ar to pagaidām nav apstiprināti arī publiskās apspriešanas rezultāti.

Par” - 562
Kā būvniecības ieceri atbalstoši argumenti minēta iespēja celt kulta celtni SO „Sargtorņa biedrība” piederošā zemesgabalā, iespēja apmeklēt savas likumīgās reliģiskās konfesijas rīkotos pasākumus savā dzīvesvietā vai tās tuvumā. Pēc Jehoviešu baznīcas atbalstītāju domām, tiktu uzcelta labas kvalitātes kulta celtne sakārtotā vidē, kurā radīsies iespēja pievērsties Bībeles un Svēto Rakstu studijām un tikties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, tiks nodrošināta vienlīdzīga attieksme pret dažādu reliģisko konfesiju cilvēkiem, paaugstināsies iedzīvotāju garīguma un labu savstarpējo attiecību līmenis, mazināsies negatīvā attieksme pret laulības institūciju, uzlabosies kriminogēnā situācija pilsētā, nebūs jāpulcējas šaurās īrētās telpās, uzlabosies sabiedrības informētības līmenis attiecībā uz Jehovas liecinieku draudzi un tās darbības metodēm, netiks diskriminēta atsevišķa Latvijas sabiedrības daļa un tiks ievērots Latvijas Republikas Satversmes 99.pants „Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts.”.

“Pret” - 2227
Pret būvniecības ieceri ir izteikušies 2227 cilvēki, no kuriem 1793 ir Ogres novada iedzīvotāji. Saņemta arī Ogres novada domei un Tautsaimniecības komitejai adresēta vēstule „Par sabiedrisko apspriešanu, kulta vietas Jehovas tempļa būvniecības ieceri Ogrē, Daugavpils ielā 23”, kuru ir parakstījuši Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu draudzes prāvests Konstantīns Bojārs, Ogres evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Modris Īvāns, Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars, Draudzes „Vārda spēks” mācītājs Agris Ginko, Kristiešu draudzes “Jaunā paaudze” mācītāja Anna Indāne.

Pārliet vai nepārliet asinis
Būvniecības ieceres oponenti iebilduši, ka Jehovas liecinieki nepārstāv kristīgo Baznīcu, ir noraidāma Jehovas liecinieku Svēto Rakstu interpretācija un uzskats, ka cilvēku dzīvības glābšanai nedrīkst izmantot asins pārliešanu, noraidāmi Jehovas liecinieku nicinošie uzskati par valsts vērtībām un pienākumu izpildi. Kristīgo konfesiju pārstāvji norāda, ka Jehovas liecinieki ir noslēgta reliģiska organizācija, kas nesadarbojas ar citām reliģiskām organizācijām, sabiedriskajos medijos Jehovas liecinieku tēls sabiedrībā ir visnotaļ negatīvs, Jehovas liecinieku aktīva darbība Ogres pilsētā uzskatāma kā psiholoģiski un sociāli kaitējoša, Ogres pilsētas reputācijas krišanās, domei pieņemot lēmumu par būvniecības ieceres atbalstīšanu.

Pārmet agresivitāti
Savukārt aptaujas veidlapās un iesniegumos kā būvniecības ieceri noraidoši argumenti minēta Jehovas liecinieku agresivitāte pret citādi domājošajiem, ģimeņu apdraudēšana. Pārogres iedzīvotājiem Jehovas liecinieku baznīca nenesīs neko labu, palielināsies transporta kustība, plānotā kulta ēka ir atsevišķu personu biznesa projekts, tā psiholoģiski ietekmēs pilsoņus, turklāt atrodas bērnudārza „Riekstiņš” tuvumā, dodot iespēju Jehovas lieciniekiem ietekmēt bērnus. Anketās pausta neapmierinātība arī ar Jehovas liecinieku uzbāzīgo darbības veidu, izplatot savu informāciju, kā arī uzskats, ka plānotā ēka neiederas apkārtnes ainavā.

Savi iebildumi arī pilsētvides konsultatīvajai padomei
Būvniecības ieceres materiāli 28.martā izskatīti arī Ogres novada pašvaldības Pilsētvides konsultatīvās padomes sēdē. Sēdes dalībnieki izteikuši kritiku attiecībā pret kulta ēkas arhitektonisko veidolu, norādot  uz nepieciešamību ēku risināt ar izteiktu siluetu, to harmoniski iekļaujot apkārtējā apbūvē. Secināts, ka piedāvātais variants neatbilst sabiedriskas ēkas tēlam, raugoties no Daugavpils ielas, ēkas zemais apjoms liksies vēl zemāks esošā apkārtnes reljefa dēļ (apbūves gabala pazeminājums attiecībā pret Daugavpils ielu). Ievērtējot Pārogres iedzīvotāju raizes par iespējamo satiksmes drošības pasliktināšanos Pagasta ielā, izvirzāma prasība tehniskajā projektā iekļaut satiksmes organizācijas sadaļu, neparedzot auto novietošanu uz šīs ielas.

Jau ziņots, ka būvniecības ieceres publiskā apspriešana turpinājās no 3.marta līdz 6.aprīlim un ir izraisījusi plašu rezonansi ne vien vietējā, bet arī valsts mērogā.

Par šo pašu tēmu - arī Ogres TV sagatavotajā sižetā:
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Prieks 
2012-04-16  14:47:27
Man prieks, ka Jehovas liecinieku kulta ēka netiks celta Ogrē! Katram ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību, bet ne jau uz citu labklājības rēķina. Šīs sektas pārstāvji melo acīs skatīdamies! 1995. gadā Suntažos tika nogalināts 9 mēn. vecs bērns, jo viņa tēvs J. Zandbergs un vecāmāte neļāva pārliet asinis savas pārliecibas dēļ. Aizdomājieties, cik tiem cilvēkiem bija '' izskaloti'' prāti, ka ļāva nomirt savam bērnam un mazbērnam...

??? 
2012-04-12  15:16:38
es nesaprotu kapēc vispār viss balagāns. Varēja būvēt "privātmāju ar lielu viesistabu" un tikties cik uziet. Cauc savu hātu kauč par baznīcu kāda kam daļa

Neitrālais 
2012-04-12  15:06:31
Tas atgādina vāciju 1930-tajos gados. Vēl tikai atliek sarīkot "kristāla nakti". (Ļautiņi padevušies propogandai; noticējuši konkurentiem, kuri bija vairākumā...)

bet 
2012-04-12  08:16:57
ticīgo ķīviņi nevienam par labu nenāk. lai tak būvē nomalē labāk tomēr kā pilsētas centrā

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības