Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Lilija Paegle, biedrības "Otrās Mājas" vadītāja
  Publicēts: 2012-03-13  09:11:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

16.martā no plkst.16.oo-20.00 un 17.martā no plkst.12.oo-16.00 Ogrē, "Maksima" veikalā "Daugā" iedzīvotāji aicināti atbalstīt tos, kuriem steidzami nepieciešama palīdzība.

Nekur no realitātes jau nevar aiziet. Ir, vēl arvien ir cilvēki, ģimenes, kurām vajadzīga sabiedrības palīdzība. Projekts “Paēdušai Latvijai “. vēl arvien darbojas. Ir noteikti kritēriji atbalstāmām ģimenēm bet vienmēr vēl gadās arī citas situācijas, pēkšņas un negaidītas. Piemēram, atnāk uz biedrību cilvēks, kas bija strādājis, bet darbu negaidot zaudējis, bezdarbniekos vēl nav reģistrēts, audzina mazbērnu, jo bērna māte ārzemēs, bet palīdzību atsūtīt vēl nespēj. Reāli ģimenei nav ko ēst pāris mēnešus pēc kuriem sola atbalstu. Pārtikas pakas no “Paēdušai Latvijai” vēl nepienākas, jo nav savlaicīgi iesniegums uzrakstīts. To jau arī uzrakstīs, bet saņems pēc mēneša. Ir ģimene, kur vīrs zaudējis darbu, sociālie nevarot paslīdzēt, jo pēdējos trijos mēnešos ienākumi uzrādās, bet patreiz nav ne darba, ne naudas. Kur tad viņam griezties? Labi ir, ja tuvumā ir kāda sabiedriskā labuma statusa organizācija, kas reaģē uz neordinārām situācijām un var palīdzēt.

Glābējpaka šeit būtu īsti vietā.

Tāpat citi vairāki līdzīgi gadījumi. Kuplas daudzbērnu ģimenes - ar vienu paku viņām nepietiek. Tā taču ir starpība, vai ģimenē 4  vai 8 cilvēki. Kuplajai ģimenei sanāk uz pusi mazāk kā pārējiem. Šeit es runāju par tām ģimenēm, kas meklē visās iespējamās vietās, lai tiktu pie darba, kuras ir centīgas un tomēr  nesanāk ģimeni nodrošināt.

Cits piemērs - atnāk pirmspensijas vecuma cilvēks, ne darba, ne pensijas. Pat sēklu nopirkt sakņu dārziņam ir problēma. Jā, arī viņi šad un tad tiek apžēloti, par maizes tiesu pie kāda saimnieka pastrādā, tās pašas sēklas, stādus pavasarī atvēl, bet pie izaudzētā kartupelīša, bietītes, kāpostiņa, burkāniņa klāt gribās arī ko citu. Pārtikas vienveidība bojā veselību.

Parasti šie cilvēki jau arī nenāk lūgt palīdzību, tie ir kaimiņi, kas viņus atved, kuriem kaimiņu samiernieciski  pieticīgais dzīves veids izsauc žēlumu.

Glābējpakas - tiem cilvēkiem, kas ir ārpus noteiktajiem kritērijiem - projektā Paēdušai Latvijai, kuriem ir steidzami vajadzīga palīdzība - ir vienīgā izeja.

Rīgā ar Maksima veikalu tīklu un brīvprātīgo atbalstu, kā arī saprotošu veikala apmeklētāju palīdzību, šāda palīdzība jau arī tiek organizēta un tad Glābējpakas tika izsniegtas arī tām organizācijām, kas tādas akcijās savās dzīves vietās nevar noorganizēt.

Mēs, biedrība Otrās Mājas, saskaņojot ar Latvijas Samariešu apvienību, kas ir oficiālie projekta “Paēdušai Latvijai” vadītāji, esam vienojušies, ka mēs ar savu brīvprātīgo iniciatīvu un veikalu Maxima, kas atrodas Ogrē, Daugā, Rīgas ielā atbalstu, veiksim divu dienu akciju 16.un 17.martā. Mūs varēs atpazīt pēc speciāliem krekliņiem, ar uzlīmi uz auto. Ar šīs akcijas palīdzību mēs varēsim reaģēt operatīvi, sniedzot tiešu palīdzību steidzamos gadījumos.

Ko var likt ziedotāji Glābējpakās?
Zinot to, ka varam operatīvi izdalīt, tātad, nebūs ilgi jāglabā produkti, tad var jebko, ko katrs pērk savai ģimenei ik dienā.Var būt arī produkti, kas ilgāk glabājas. Patīkami bijis no agrāk saņemtajām Glābējpakām, ka cilvēki padomā arī par kārumiem, kuras šīs ģimenes parasti redz ļoti reti.

Pieredze liecina, ka cilvēki uz akcijas laiku ir gatavi nest arī drēbes, apavus, derīgas sadzīves lietas, mantas, pat mēbeles, elektrotehniku (kas darbojas vēl) un mēs to visu ņemam pretīm. Biedrībā Otrās Mājas palīdzību saņem no Madlienas, Ķeipenes, Suntažiem, Taurupes, Mazozoliem, Meņģeles, Krapes, Lēdmanes, Rembates, Lielvārdes,  Zaubes. Lai atkļūtu līdz biedrībai Otrās Mājas, viņi bieži kooperējas, ar kopīgi noīrētu transportu atbrauc.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Lilija 
2012-03-17  22:01:26
Ar Glābējpaku akcijas bildēm variet iepazīties biedrības Otrās Mājas mājas lapā. http://www.otrasmajas.lv/category/notikumijaunumi

Lilija Paegle 
2012-03-17  20:25:15
Jā, ziedotāji šodien, 17.martā saziedoja 105 glābējpakas. Kopā ar vakardienu sanāk 159 Glābējpakas.Tās tiks centīgām ģimenēm,kurās aug bērni, varbūt arī kādam citam krīzes situācijā nonākušie, bet, katrā ziņā, centīgiem ļaudīm.

Lilija Paegle 
2012-03-17  20:21:34
Pagāja arī otrā diena akcijā " Glābējpakas" Sastapāmies ar daudz atsaucīgiem cilvēkiem.Sakām paldies arī tiem, kas atvainojās, ka šoreiz nevar.Paldies sakām tiem, kas saka, ka labos darbus arī viņi dara.Īpašs paldies divām kundzēm, kas savas sagādātās pakas iesaiņoja īpaši, ar domu, lai tiek vienai ģimenei un viņu vēlmi arī izpildīsim.Divas kopā salīmētās pilnās, piepildītās pakas nogādāsim īpašai daudzbērnu ģimenei. Dāvinātāju acis ir īpašas, pilnas siltuma un prieka un tas vairoja arī mūsu spēkus, jo labi cilvēki vēl pasaulē pietiek.

paldies 
2012-03-16  22:57:20
Jau pirmā daļa pasākuma notika-tā bija 16.martā.Rīt būsim atkal-no plkst.11.oo-15.oo Gribu teikt lielu paldies tiem,kas veikalā atsaucās uz uzrunu" Vai Jūs šovakar varētu izdarīt kādu labu darbu?" Atbildes bija dažādas-ar dialogiem un bez.Tika piepildītas 54 Glābējpakas.Produkti visdažādākie.Pārtikas paciņas saņems ģimenes,kas nevar ikdienā atļauties nopirkt desu, žāvētu vistiņu, sierus, augļus, saldumus.Šīs 54 paciņas mēs izdalīsim, lai visiem tiktu līdzvērtīgi produkti no visa saziedotā.Produkti ar īsu uzglabāšanas termiņu ļoti drīz nonāks pie ģimenēm, kuras ir čaklas, darbīgas un tomēr nonākuši situācijā,kad vajadzīga palīdzība.Paldies ziedotājiem.. Paldies atsaucīgajiem Maxima veikala darbiniekiem, apsardzei.Sastapāmies ar ļoti sirsnīgiem cilvēkiem. Lilija Paegle, biedrības Otrās Mājas vadītāja

vadītāja 
2012-03-15  19:56:53
Karlīnei-par lielākajām lietām varam vienoties uz vietas,varam arī citreiz atbraukt pakaļ,ja šajā reizē vieta nebūs.

Karlīne 
2012-03-15  13:51:21
Sapratu,ka var nest arī drēbes,apavus, sadzīves tehniku,varbūt arī virtuves inventāru?Kā ar lielākām lietām?-mēbelēm?,lielu televīzoru?

izmaiņas 
2012-03-14  00:30:15
17.martā stundu ātrāk notiek pasākums-sākas plkst.11.oo un beidzas arī stundu ātrāk-plkst.15.oo

pārstāvis 
2012-03-14  00:24:22
Ko valsts-sociālajiem liek teikt, pēdējie trīs mēneši tev bijis naudas pietiekoši. nu un tad, ja tev tagad nav ko ēst, tev nepienākas, pienāc pēc nākošajiem trim mēnešiem, tad mums būs likumīgas ties'bas tev iedot pabalstu.esam taču absurd';a valstī,dzīvo kā proti.

pilsone 
2012-03-14  00:18:40
Jā, šī akcija nav valsts inspirēta, bet varbūt tomēr ir gan. Valsts ir darījusi visu, lai iedzīvotāji paši beidzot sāktu rīkoties un tādēļ mēs atbalstām cits citu, jo kas gan par mums pašiem domās, ja ne mēs paši.

kaimiņš 
2012-03-13  21:14:22
P.S. protams, ir izņēmumi, kru tiešām nepieciešama palīdzība, bet vairāk būtu nepieciešams iesaistīt valsti, nevis lūgt palīdzēt jua tā mazatalgotiem ļaudīm atbalstīt savus bēdu brāļus.

kaimiņš 
2012-03-13  21:13:16
Šeit vajadzīga pavisam cita pieeja, sociālajiem darbiniekiem paveras plašs darba lauks, beidzot sākt mācīt un palīdzēt lielākajai daļai, kā savu labklājību celt, nevis būt par patērētājiem.

jāpārvar 
2012-03-13  12:55:56
sāp, sāp, sāp-ir grūti lūgt, bet, ja kāds priekš tevis sagādā.paldies labajiem cilvēkiem,jo tādi vēl ir pasaulē

 
2012-03-13  12:27:53
svēta lieta-jātbalsta!

sirds 
2012-03-13  11:07:11
mēs esam dažādi.Ir kas var palīdzēt, bet nepalīdz, ir tādi, kam pašam grūti, bet vēl iedomā par citu un ncenšas arī atbalstīt to,kam vēl grūtāk.Kas nu kuram sirdī ielikts

ogrēniete 
2012-03-13  10:27:24
Pēc komunālo rēķinu nomaksas gandrīz visiem Ogrēniešiem būs steidzīgi vajadzīga palīdzība.!!!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības