Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-02-23  22:24:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Trešdien, 22. februārī, Ogres novada pašvaldībā uz savu pirmo sanāksmi pulcējās Ogres novada jaunatnes lietu konsultatīvā komisija.

Konsultatīvo komisiju pārstāv domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte, pašvaldības projektu vadītāja Dace Grīsle, Bērnu un jauniešu centra (BJC) direktors Ilmārs Dreija, jauniešu iniciatīvas centrs "Burziņš" vadītāja Žanna Kalve, kā arī vairāki Ogres jauniešu biedrību un organizāciju pārstāvji.

Biedrības "Rotaract" pārstāve Elīza Jordāne informēja par pētījumu, ko organizējis Jaunatnes politikas institūts. Pētījums Ogres novadā veikts 2010. gadā un apkopots pagājušajā gadā. Pētītas tādas jomas kā institucionālo sistēmu darba ar jaunatni īstenošana un darba ar jaunatni koordinācija; darba ar jaunatni stratēģiska plānošana; pašvaldības budžets darbam ar jaunatni; jauniešu informētības palielināšana un izpratne par jaunatni; jauniešu līdzdalība lēmumu pieņemšanā un dalība jaunatnes organizācijās vai jauniešu iniciatīvu grupās; jauniešu brīvā laika lietderīga izmantošana; jauniešu sociālā aizsardzība; sabiedriskā kārtība un drošība, jauniešu rīcības atbilstība tiesiskām vai tikumiskām normām; jauniešu nodarbinātība; jauniešu veselība un veselīgs dzīvesveids.

E.Jordāne, iepazīstinot ar pētījuma rezultātiem, norāda, ka šī pētījuma mērķis bijis izvērtēt kopējo situāciju novadā, akcentējot plusus un mīnusus. "Pētījuma rezultāti liecina par to, ka mūsu novadā nav vienotas jaunatnes politikas stratēģijas. Ir vairākas atbildīgās institūcijas, kas strādā ar jauniešiem, bet to darba plānā nav norādīta tāda mērķgrupa kā jaunieši. Arī pašvaldības attīstības plānā norādītas tādas mērķgrupas kā skolēni, maznodrošinātie, riska grupas, bet nav norādīti jaunieši. Prioritārās mērķa grupas ir skolēni, skolēnu jaunatne un maznodrošinātie. Katrai iestādei pašvaldībā ir pasākumi šīm mērķgrupām, bet nav konkrēti pasākumi jauniešiem. Pētījums liecina arī par to, ka netiek koordinēts skolu pašpārvalžu darbs. Tiek norādīts, ka nauda jaunatnes politikā jāiegulda atbilstoši pašvaldībā izstrādātai stratēģijai, kādas nav. Budžets jaunatnei ir atvēlēts, bet nav redzams, kā un ar kādu mērķi šī nauda tiek izlietota. Novadā ir dažādas nevalstiskās organizācijas, bet nenotiek to iesaistīšana lēmumu pieņemšanā, turklāt jauniešu vidū saglabājas augsts bezdarbs," situāciju raksturo E. Jordāne. Viņa min arī pētījumā minētās pozitīvās iezīmēs – pašvaldība jauniešiem piedāvā dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas, lai gan novada pagastos šādas iespējas esot ierobežotas, aktīvi un rezultatīvi strādā Jaunatnes veselības centrs, ir nodrošināta jauniešu sociālā aizsardzība. 

BJC direktors I. Dreija norādīja, ka, iepazīstoties ar pētījumu, tajā norādīta informācija ir novecojusi un noteikti jāpapildina.

Elīza skaidroja, ka veiktais pētījums par rādītājiem darbā ar jaunatni tiks ņemts par pamatu, lai ķertos pie vienotas novada jaunatnes politikas stratēģijas izveidošanas, kas savukārt ir viens no jau apstiprinātā projekta "Ogres novada jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšana" uzdevumiem.

Ar projektu iepazīstināja Toms Mālmeisters (biedrība "Creativus"). "Projekta darbības laiks ir līdz nākamā gada janvāra beigām un tas tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem nevalstisko organizāciju administratīvās kapacitātes stiprināšanai. Projektu konkursā tika iesniegti apmēram 200 projekti, atbalstīto vidū – arī mūsu," priecājas T. Mālmeisters. Viņš arī skaidro, ka projekta īstenošana nepieciešama vairāku apstākļu dēļ: novadā trūkst strukturētas jaunatnes politikas, ir apgrūtināta jauniešu iesaistīšanās vietējā līmeņa politikā, nav strukturēta un mērķtiecīgi veidota sadarbība starp jauniešiem, jauniešu organizācijām no vienas un pašvaldību, pašvaldību institūcijām no otras puses.

Projekta mērķis ir palielināt Ogres novada jauniešu līdzdalības kapacitāti un strukturēt jaunatnes politiku Ogres novadā, uzdevumi – nodrošināt Ogres novada jaunatnes organizāciju kapacitātes celšanu jaunatnes politikas izstrādē un vietējā līmeņa līdzdalībā; nodrošināt uz zināšanām balstītu jaunatnes politikas izveidi Ogres novadā, ņemot vērā labās prakses piemērus un pētījumu; izveidot konsultatīvo komisiju un jaunatnes lietu sekretariātu.

Projekta gaitā paredzētas dažādas aktivitāte – pieredzes apmaiņas braucieni uz citām Latvijas pašvaldībām, apmācības par jaunatnes politikas izstrādi un līdzdalību, jaunatnes konsultatīvās komisijas izveide un darbība. Plānots, ka komisijas sēdes notiks no februāra līdz maijam un no septembra līdz decembrim reizi mēnesī un komisija strādās pie Ogres novada jaunatnes politikas stratēģijas izveidošanas. Projekta ietvaros tiks veikts pētījums jauniešu problēmu Ogres novadā apzināšanai, tas palīdzēs veidot 2012. līdz 2016. gada jauniešu politikas stratēģijas plānu. Noslēgumā plānota projekta rezultātu prezentēšana.

Nākamā komisijas sanāksme plānota 28. martā, tajā aicināti piedalīties būs arī novada pagastu aktīvākie jaunieši. Līdz nākamās tikšanās reizei tiks apkopota informācija par stratēģiskā plāna prioritātēm, mērķiem un aktivitātēm, lai pamazām sāktu veidot šo nozīmīgo dokumentu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Janka 
2012-02-24  10:44:16
Ptieks skatīties uz mūsu jauniešiem!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības