Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-02-20  14:16:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Aizvadītās brīvdienas pagājušas svētku gaisotnē – atzīmēta mūsu pilsētas dzimšanas diena. Pagājuši 84 gadi, kopš 1928. gada 25. februārī Ogrei piešķirtas pilsētas tiesības.

   

Dzimšanas dienas svinību ieskaņā, 19. februāra rītā, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs un priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe tikās ar Ogres Goda pilsoņiem, savukārt pēcpusdienā ikviens ogrēnietis un pilsētas viesis varēja baudīt Liepājas simfoniskā orķestra (diriģents ogrēnietis Atvars Lakstīgala) koncertu.

   

Iepazīstas ar uzņēmēju
Ogres Goda pilsoņa nosaukumu ir ieguvuši 14 ogrēnieši – Leons Amoliņš, Andris Dambis, Rozālija Galvanovska, Viktors Grižibovskis, Raimonds Javoišs, Inese Olga Lemhena, Kornēlija Lukševica, Vitauts Mihalovskis, Benita un Jānis Špakovski, Georgijs Tailovs, Jānis Trops, Vija Vansoviča un Lidija Vītola. E. Bartkeviča un V. Pūķes tikšanās ar Ogres Goda pilsoņiem notika SIA "Malevs", kur tā īpašnieks, ogrēnietis Māris Legzdiņš pastāstīja un parādīja, kā top "SierŠtelle" siera rituļi.

   

Ar uzņēmējdarbību M. Legzdiņš nodarbojas kopš 1994. gada, atverot pārtikas veikalu un vairumtirdzniecības bāzi Ogrē, Skolas ielā 16. Gadu vēlāk tur izveidota arī kulinārijas ražotne un pirmais bistro Ogrē.

1998. gadā Ogrē, Brīvības ielā 12, atjaunojot vēsturisko ēku, kas ir kultūrvēsturisks piemineklis, uzņēmējs atvēra kafejnīcu – restorānu "Policijas akadēmija '98", kas ir iecienīta un populāra atpūtas vieta arī šobrīd.

2008. gadā uzņēmums paplašinājās ar jaunām ražotnes telpām 230 m2 platībā. Ar ES struktūrfondu atbalstu iegādātas jaunākās paaudzes iekārtas siera ražošanai un konditorejas ceham. 2009. gadā tapis jauns zīmols "SierŠtelle" un atvērts firmas veikals Ogrē, Rīgas ielā 23 – t/c "Dauga". SIA "Malevs" restorāns "Policijas akadēmija '98" ir vienīgais restorāns Latvijā ar savu siera ražotni.

Izmanto Latvijas zemnieku produkciju
M. Legzdiņš Ogres Goda pilsoņus iepazīstināja ar siera ražotnes telpām un pastāstīja, kā siers tiek ražots. M. Legzdiņš atklāja, ka siers tiek ražots no dabīgām izejvielām – svaigpiena (piegādā zemnieku saimniecība "Kārļi"), krējuma (piegādā zemnieku saimniecība no Ēdoles), olām (piegādā zemnieku saimniecības "Rasas" no Ropažiem) un garšvielām, un ir cilvēku roku darbs. "Visus produktus iepērkam no Latvijas zemniekiem, manuprāt, tas ir svarīgi," ir pārliecināts M. Legzdiņš.

Vairāk kā 30 dažādu garšu sieri
Šobrīd pircējiem jau tiek piedāvāti 35 dažādu garšu sieri – gan saldie, gan sāļie (ar ķimenēm, cepts, bez piedevām, ar dillēm, ar kaltētiem dārzeņiem, ar baziliku, ar pētersīļiem, ar papriku ar čilli, ar ķiplokiem, ar saulespuķu sēklām, ar magonēm, ar kanēli, ar zemesriekstiem, ar rozīnēm un aprikozēm, ar ķirbju sēklām, ar sezamam sēklām, ar mandelēm, ar marmelādi, ar olīvām, ar kaņepēm, ar piparmētrām, ar gailenēm, ar saulē kaltētiem tomātiem un citi). Kopš pagājušā gada nogales tiek piedāvāts siers ar šokolādes un kakao garšu.

Paši izgatavo siera rituļus
Katrs siera ritulītis ir 300 gr smags un dienā meistariem jāizgatavo ap 300 šādiem ritulīšu. Uzņēmējs domā arī par attīstības iespējām: "Meklējam sadarbības modeļus, lai uzlabotu un padarītu vieglāku ražošanas darbu. Viens no sadarbības partneriem ir Lauksaimniecības akadēmiju Jelgavā," atklāj M. Legzdiņš.

Goda pilsoņiem bija iespēja pašiem no mīkstās siera masas sasiet siera rituli, kā arī izvēlēties sev tīkamāko no jau gatavajiem sieriem.

Kopīgo svētku pusdienu laikā restorānā "Policijas Akadēmija '98"  E. Bartkevičs Goda pilsoņiem pastāstīja par aktualitātēm pilsētas attīstības jomā un plānotajiem nozīmīgākajiem darbiem, kā arī kopā ar V. Pūķi pilsētas Goda pilsoņiem pasniedza pašvaldības sarūpētas dāvaniņas.

Ogrē vienmēr dzīvojuši talantīgi cilvēki
Svētki turpinājās Ogres kultūras centrā, kur notika Liepājas simfoniskā orķestra un tā diriģenta Atvara Lakstīgalas koncerts. Uzrunājot klātesošos pirms pilsētas svētku koncerta, E. Bartkevičs atzina, ka kopš laika, kad Ogre ieguva pilsētas tiesības, pagājuši 84 gadi, kuru laikā pilsētā un tās iedzīvotāji ir mainījušies, tomēr aizvien Ogrē dzīvo aktīvi, talantīgi un spēcīgi cilvēki. "Pēc vēsturnieku ziņām, 1934. gadā Ogrē dzīvojuši 1780 iedzīvotāji, bijuši 125 veikali, reģistrēti 85 uzņēmumi. Te regulāri notika dziesmu svētki, atpūtās slaveni mūziķi, komponisti," pilsētas vēsturiskās iezīmes raksturoja priekšsēdētājs. "Šobrīd jau trešo gadu, sagaidot pilsētas svētkus, mūsu kultūras darbinieki atrod kādu dārgakmeni, ar ko mūs iepazīstināt. Šoreiz tas ir diriģents Atvars Lakstīgala, kurš ar lielu entuziasmu un atsaucību ir gatavs uzstāties Ogres publikai," atklāja E. Bartkevičs, piebilstot, ka ogrēnieši var lepoties ar pilsētā nodrošinātajām daudzveidīgajām iespējām mācīties un attīstīties, kā rezultātā veidojusies labvēlīga un radoša augsne jauniem, ģeniāliem un talantīgiem cilvēkiem. "Lai Ogrē arī turpmāk veidojas jauni ģeniāli, spēcīgi un zinātkāri cilvēki!" vēlēja priekšsēdētājs.

Saruna un videoreportāžas
Pirms koncerta sarunā ar TV mūzikas žurnālisti Maiju Amoliņu un žurnālistes sagatavotajās videoreportāžās klātesošajiem bija iespēja iepazīties tuvāk ar ogrēnieti A. Lakstīgalu, kurš ir Baltijā vecākā orķestra, Liepājas simfoniskā orķestra, galvenais diriģents. Raksturojot savu profesiju, diriģents atzina, ka tai nav kādas definīcijas. Viņš atzina, ka, esot uz skatuves, diriģentam jāieiet citā, ārpus realitātes esošā pasaulē, jo tikai tā klausītāju sasniegs dzīva mūzika, kas uztverama ne tikai ar ausīm, bet arī ar dvēseli.

Jānopērk ūdenskrāsas
Atbildot uz M. Amoliņas jautājumu par to, kā diriģents nonācis mūzikas pasaulē, Atvars atklāja, ka jau kopš mazām dienām viņam padevusies dziedāšana, tomēr īpaši tā nav aizrāvusi. "Atceros, kad tēvs mani veda uz iestājeksāmeniem E. Dārziņa mūzikas skolā, es ne pārāk gribēju, bet piekritu ar nosacījumu, ka tēvam man jānopērk ūdenskrāsas - man ļoti patika zīmēt," smaidot atminas diriģents.

Aizraujošas mežraga spēles nodarbības
Tālāk dzīves ceļš diriģentu vedis uz Jāzepa Mediņa mūzikas  koledžu, kur mežraga spēli viņam pasniedzis pasaules slavenais mežradznieks Arvīds Klišāns. "Pirmā nodarbība bija tik aizraujoša, ka es sapratu, ka noteikti vēlos apgūt šo instrumentu," atklāja diriģents. Savukārt vēlmi mācīties par diriģentu Atvars jutis studiju gados, kad, spēlējot Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā, viņš jutis, cik ļoti lielu enerģiju izstaro diriģents un kā tai atsaucas orķestris. "Tas mani aizķēra, un jau 16 gadu vecumā es sapratu, ka vēlos mācīties diriģēšanu," saka A. Lakstīgala.

Diriģēšana – intelektuāla profesija
Pirmais diriģēšanas pedagogs, kuram par sniegtajām zināšanām Atvars ir pateicīgs, ir Leons Amoliņš, savukārt Mūzikas akadēmijā pūtēju orķestra diriģēšanu Atvaram pasniedzi Jānis Puriņš. "Uzskatu, ka diriģēšana ir visintelektuālākā profesija akadēmiskajā mūzikā un jābūt zināmam briedumam un izglītībai, lai ar to nodarbotos," ir pārliecināts diriģents. Jau mācību procesa gaitā Atvaram radās iespēja diriģēt pūtēju orķestri "Rīga". Kad bija iegūts bakalaura grāds mežraga spēlē un pūtēju orķestru diriģēšanā, A. Lakstīgala pie diriģenta Imanta Rešņa sāka apgūt simfoniskā orķestra diriģēšanu. Diriģēšanas mākslu Atvars apguvis arī Vācijā, Berlīnē, kur iegūts maģistra grāds.

Īpašs dvēseles stāvoklis
Pirmo reizi jaunais un talantīgais diriģents orķestra un publikas priekšā stājies 2009. gada 16. aprīlī, diriģējot Dž. Verdi operu Traviata. 'Tā bija otrā reize, kad publikas priekšā es diriģēju profesionālu orķestri. Pirms tam biju ļoti gatavojies, mācījies, lai saprastu katru niansi, bet iekšēji jutu bailes par to, vai kolēģi mani pieņems. Nereti orķestra mūziķi negrib pieņemt kolēģi diriģentu, kurš nesen bijis mūziķis. Tomēr jutu lielu viņu atbalstu un atdevi, viņi mani pieņēma. Izrādes laikā es biju iegājis īpašā dvēseles stāvoklī. Piefiksējot sevi, es atskārtu, ka nošu partitūrā bija jāpāršķir jau 40 lapas uz priekšu," izjūtas raksturo diriģents.

Lielā mūzikas balva
2010. gadā A. Lakstīgala saņēmis "Lielo mūzikas balvu" nominācijā "Debija". M. Amoliņas sagatavotajā sižetā, kurā atainots šis brīdis, Atvars, saņemot balvu, saka: "Paldies visiem tiem cilvēkiem, kuru dēļ es esmu šeit nonācis – maniem skolotājiem, draugiem, visiem atbalstītājiem Paldies Liepājas simfoniskajam orķestrim, kas ar savu neatlaidīgo muzicēšanas prieku un augsto profesionalitāti parādījuši žūrijai, ka esam nopietns kolektīvs un varam sasniegt augstas virsotnes. Paldies Latvijas Nacionālajai operai un tās orķestrim, kurā 10 gadus esmu spēlējis un kurā izaudzis kā mūziķis."

Orķestris – otra ģimene
Strādājot kā Liepājas simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs, Atvars jūt ļoti lielu atbildību par savu orķestri: "Orķestris ir mana mīlestība, mana otra ģimene, visu laiku domāju par viņiem visiem."

Visiem tiem, kuri seko līdzi klasiskās mūzikas aktualitātēm, A. Lakstīgala ieteica apmeklēt 20. Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla ieskaņas koncertu Lielajā ģildē 9. martā pl.19, kur būs iespēja dzirdēt reizē trīs izcilus pianistus – Brižitu Anžereru no Francijas, Antonu Ļahovski no Krievijas un mazo brīnumbērnu, 11gadīgo Umi Garetu no ASV. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies pats A. Lakstīgala. 11. martā šis koncerts skanēs arī festivāla bāzes vietā – Liepājas teātrī.

Pēc sarunas ar M. Amoliņu koncerta apmeklētāji Ogres kultūras centrā baudīja G.F. Hendeļa, G. F. Telemana, V.A. Mocarta, J. S. Baha un L. Bočerini skaņdarbus Liepājas simfoniskā orķestra un A. Lakstīgalas izpildījumā.

   

   

   

   

   

 




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības