Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-02-09  15:14:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Saistošo notikumu projekts izstrādāts, lai uzlabotu maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanas sistēmu un piešķiršanas kritērijus, tādējādi atvieglojot darbu sociālajiem darbiniekiem un padarot šos noteikumus labāk saprotamus iedzīvotājiem.

Šajos noteikumos tiek mainīta statusa noteikšanas sistēma – ienākumu un materiālā stāvokļa līmenis, kuru nepārsniedzot, ģimene (persona) tiek atzīta par maznodrošinātu, tiek piesaistīts valstī noteiktajai minimālajai mēneša algai, nevis LR Centrālās statistikas pārvaldes aprēķinātajam viena iedzīvotāja pilna iztikas minimuma preču un pakalpojuma groza vērtībai, kā tas bija noteikts iepriekš, nosakot 0 % no minimālās mēneša algas attiecīgajai personu grupai. Tā kā maznodrošinātā statusa noteikšanai par pamatu tiek ņemti MK noteikumi par ģimenes (personas) atzīšanu par trūcīgu, kuros laika gaitā ir veiktas būtiskas izmaiņas, tad saistošie noteikumi ir ievērojami saīsināti, izņemot no tiem tiesību normas, kas ir noteiktas minētajos MK noteikumos un laika gaitā ir grozīti.

Saistošie noteikumi "Par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu Ogres novada" nosaka, ka tiesības iegūt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu ir ģimenēm (personām), kuras dzīvesvietu ir deklarējušas Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un faktiski dzīvo Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētajā dzīvesvietā. Maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanai piemēro Latvijas Republikā spēkā esošos normatīvos aktus par ģimenes (personas) atzīšanu par trūcīgu tiktāl, ciktāl šajos noteikumos nav noteikts citādi.

Ģimene (personas) ienākumus un materiālo stāvokli novērtē un lēmumu pieņem Ogres novada sociālā dienesta Ogres, Madlienas, Suntažu vai Taurupes sociālais centrs (turpmāk katrs atsevišķi – sociālais centrs, bet kopā – sociālie centri) atkarībā no tā, kura sociālā centra darbības teritorijā ir deklarēta maznodrošinātās personas statusa pieprasītāja dzīvesvieta.

Saistošajos noteikumos noteikts ienākumu un materiālā stāvokļa līmenis, kuru nepārsniedzot, ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu. Ģimene atzīstama par maznodrošinātu: ja ģimenes vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo 3 (triju) mēnešu laikā nepārsniedz 55% no valstī noteiktās minimālās mēneša algas; ja ģimene sastāv no nestrādājošiem pensionāriem un/vai invalīdiem un/vai ar tiem kopā dzīvo nepilngadīgi bērni, un šīs ģimenes vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo 3 (triju) mēnešu laikā nepārsniedz 75% no valstī noteiktās minimālās mēneša algas. Atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu ja tās vidējie ienākumi mēnesī pēdējo 3 (triju) mēnešu laikā nepārsniedz 80% no valstī noteiktās minimālās mēneša algas. Izvērtējot ģimenes (personas) ienākumus un materiālo stāvokli tās atzīšanai par trūcīgu vai maznodrošinātu, par īpašumu netiek uzskatīts viens zemes un/vai meža īpašums, kurš atrodas Ogres novada administratīvajā teritorijā un kura platība nepārsniedz: pilsētā – 0,06 ha; pagastu teritorijās - 3 ha.

Lēmumu sociālie centri pieņem un paziņo maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa pieprasītājam ne vēlāk kā mēneša laikā pēc maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas. Pēc lēmuma pieņemšanas attiecīgais sociālais centrs izsniedz izziņu par atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam.

Saistošie noteikumi deputātiem jāapstiprina domes sēdē pēc nedēļas un tie stāsies spēkā pēc publicēšanas laikrakstā "Ogrēnietis".
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības