Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dita Lūka, projekta "Ikšķiles novada Dienas centra Mobilā brigāde" vadītāja
  Publicēts: 2012-02-09  10:16:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Kopš 2011.gada rudens Ikšķiles novada pašvaldības Dienas centrā projekta "Ikšķiles novada Dienas centra Mobilā brigāde" ietvaros tiek realizēta sociālās rehabilitācijas programma "Ikšķiles cilvēki – mūsu vērtība".

Programmas "Ikšķiles cilvēki - mūsu vērtība" mērķis ir novērst pirmspensijas un pensijas vecuma personu sociālās atstumtības un ar vecumposmu saistīto veselības stāvokļa pasliktināšanās riskus, veikt šo mērķa grupu klientu socializāciju, kā arī pilnveidot aktīvas novecošanās iespējas, kas sevī ietver fiziskās aktivitātes, intelektuālās un sociālās aktivitātes, kā arī emocionālās un garīgās veselības uzturēšanu.

Dienas centra pasākumā, kas bija veltīts atskatam par paveikto 2011. gadā, tika sumināti arī vairāki programmas dalībnieki. Tā kā pagājušais gads bija brīvprātīgā darba gads, neatsverama loma sociālās rehabilitācijas programmas īstenošanā tika piešķirta brīvprātīgajiem, kas ne tikai palīdzēja veikt aprūpi mājās tiem senioriem, kuri bez citu palīdzības vairs nespēj iziet sabiedrībā, bet arī vadīja vairākas programmā ietvertās aktivitātes.

Kā neatsveramākie palīgi nodarbību vadīšanā un pasākumu organizēšanā tika atzīmētas Senioru rokdarbu klubiņa vadītāja Ināra Strode-Bēta un rokdarbinieces Mirdza Brīnuma, Jadviga Stahovska, Zenta Druviniece, Silvija Krūkle, Velta Vanaga, Nellija Dzelme, kuras ar siltajiem zeķu pāriem un rakstainajiem dūraiņiem priecējušas daudzu ikšķiliešu acis un sirdis. Angļu valodas nodarbību vadītāja Tamāra Zommere, čaklās floristes - Tamāra Šmite, Anna Mileika un Jadviga Stahovska, kuru radītie papīra puķu brīnumi tika pasniegti katram nominētajam programmas dalībniekam.

Īpaša atzinība par ieguldījumu Dienas centra tēla popularizēšanā tika Mārim Priedem, kurš pagājušā gada laikā visaktīvāk ir palīdzējis novada iedzīvotājiem, kuriem nepieciešama gan Mobilās brigādes palīdzība, gan konkrēti Dienas centra pakalpojumi, uzzināt par iespējām saņemt pakalpojumus un pieteicis vairāk nekā desmit cilvēku Mobilās brigādes pakalpojumu sniegšanai. Liels paldies arī Ingeborgai Blesai un Aijai Peslakai par intelektuālo nodarbību popularizēšanu un apzinīgumu, kā arī Birutai Zvirgzdiņai, Jānim Vanagam, Modrim Balodim, Ivanam Komareckim, Robertam Kulpem par veiksmīgu spēļu pēcpusdienu organizēšanu!

 "Ikšķiles cilvēki - mūsu vērtība" programmas ietvaros jau apkopoti pirmie ikšķiliešu atmiņu stāsti par Ikšķili, tās vēsturi, iedzīvotāju bērnu un jaunības dienu atmiņām, kas saistītas ar novadu. Atzinību par vislielāko atsaucību atmiņu stāstu atspoguļošanā ieguva ilggadējais ikšķilietis Jānis Peslaks.

Programma "Ikšķiles cilvēki - mūsu vērtība" vēl turpināsies līdz Lieldienām, kad uz noslēguma pasākumu tiks aicināti visi tās dalībnieki, lai kopīgi izvērtētu, kā noritējušas programmas aktivitātes un papriecātos par sasniegumiem. Bet jau programmas realizācijas starpposmā vairāki  tās dalībnieki pavadīs veselu dienu kopā ar Mobilo brigādi patīkamā  pasākumā, kura norises vieta vēl pagaidām tiek turēta noslēpumā…

Pirmie izvirzītie uzvarētāji no programmas vadītāju puses ir:

Tamāra Zommere – par aktivitāti dažādos pasākumos un izcilu brīvprātīgo darbu! Tamāra šobrīd ir līdere programmas apmeklēto pasākumu skaita ziņā – 65.

Biruta Zvirgzdiņa – par aktivitāti dažādos programmas pasākumos un uzdrošināšanos startēt arī sportiskajās nodarbēs, piemēram, Biruta ir vienīgā dāma, kura kopā ar puišiem spēlē novusu. Programmas pasākumu apmeklējumu skaits – 61.

Regīna Jēkabsone – par aktivitāti daudzveidīgo programmas pasākumu līdzdalībā. Regīnas optimisms, enerģiskums un atvērtība palīdz iejusties grupā arī citiem dalībniekiem. Programmas pasākumu apmeklējumu skaits – 50.

Jānis Peslaks – par uzdrošināšanos pirmajam iesākt atmiņu stāstu apkopošanu par novadu.

Dainis Bucenieks – par brīvprātīgo darbu un foto izstāžu organizēšanu.

Roberts Kulpe – par aktivitāti, brīvprātīgi pildot Dienas centra saimnieka pienākumus.

Pagājušajā gadā programmas bukleti tika izdalīti vairāk nekā simts novada iedzīvotājiem, un ir patiešām liels prieks, ka uzlīmītes šajos bukletos pēc katra nodarbību apmeklējuma krājas un stimulē katru no tās dalībniekiem kļūt vēl aktīvākiem un iesaistīties arī līdz šim neiepazītajos pasākumos.

Katrs Ikšķiles novada iedzīvotājs IR NOVADA VĒRTĪBA!

Paldies visiem jums, un turpinām darboties!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības