Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Valda Gaile, INP SIA "Ikšķiles māja" juriste parāda piedziņā
  Publicēts: 2012-02-07  14:01:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Janvāra izdevumā "Ikšķiles Vēstis" savu vērtējumu par aizvadīto gadu sniedza Ikšķiles novada pašvaldības SIA "Ikšķiles māja" (INP SIA "Ikšķiles māja") valdes priekšsēdētājs Jānis Gunārs Rubenis, izvērtējot paveikto un pieskaroties arī problēmām. Valdes priekšsēdētājs uzsver, ka daudziem privāto dzīvokļu īpašniekiem ir uzkrāti lieli parādi par komunālo pakalpojumu saņemšanu. SIA "Ikšķiles māja" vadība ir gatava risināt šo samilzušo problēmu konstruktīvi.

Informēsim, kā veicās ar parādniekiem 2011.gadā.

Sākumā parādniekam tika nosūtīts brīdinājums ar lūgumu līdz noteiktam termiņam segt parādu labprātīgi vai ierasties pašam personīgi INP SIA "Ikšķiles māja" saistību raksta noformēšanai, kurā puses vienojas par parāda samaksu, nosakot noteiktus termiņus.

Jā, ir daļa dzīvokļu īpašnieku, kuri izprot izveidojušos situāciju un mēģina risināt savas samilzušās problēmas, noslēdzot saistību rakstus, vai lūdzot palīdzību Ikšķiles novada pašvaldības Sociālajā dienestā. Taču ne visi rīkojas godprātīgi. INP SIA "Ikšķiles māja" bieži saņem savus sūtītos brīdinājumus atpakaļ. Daudzi dzīvokļi ir izīrēti, un īpašnieki neinteresējas, kā tiek apmaksāti rēķini par saņemtajiem pakalpojumiem viņu īpašumā esošajam mājoklim.

Likums nosaka, ka neatkarīgi, kur fiziskai personai ir deklarēta dzīvesvieta, par savā īpašumā esošā dzīvokļa saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem jānorēķinās savlaicīgi.

Informējam iedzīvotājus, ka INP SIA "Ikšķiles māja" ir tiesības pārtraukt komunālo pakalpojumu sniegšanu parādnieku disciplinēšanai līdz pilnīgai parādu nomaksai, diemžēl daļēji pasliktinot pārējo iedzīvotāju pakalpojumu kvalitatīvu saņemšanu.

Ja parādnieks nereaģē uz brīdinājumu vai nepilda saistību rakstu, tiek uzsākta tiesvedība par parāda piedziņu.

2011. gadā INP SIA "Ikšķiles māja" iesniegusi Ogres rajona tiesā 15 prasības par parāda piedziņu no dzīvokļu īpašniekiem par komunālo pakalpojumu parādu piedziņu tiesas ceļā.

Iesniedzot prasības pieteikumu, papildus izdevumiem tiek aprēķina valsts nodeva un kancelejas nodeva tiesai. Valsts nodeva ir 15% no prasības summas.

Ja parādnieki neierodas uz tiesu sēdēm, tad laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" tiek ievietots aicinājums ierasties uz tiesas sēdi, kas palielina izdevumus par Ls 15,- . Tie ir papildus izdevumi parādniekam. Ja līdz sprieduma par parāda piedziņu stāšanās spēkā dienai dzīvokļa īpašnieks nav veicis pilnīgu vai daļēju parāda apmaksu, pēc tiesas lēmuma stāšanās likumīgā spēkā, tiesai tiek lūgts izsniegt izpildu rakstu parāda piedziņai. 2011.gadā INP SIA "Ikšķiles māja" tiesu izpildītājam ir nosūtījusi 11 izpildu rakstus civillietās par piedziņas vēršanu uz parādnieku īpašumu vai naudas līdzekļiem. Tas nozīmē, ka papildus jāmaksā izdevumi tiesu izpildītājam, pie kam tie nav mazi. Tiesu izpildītājs, pirmkārt, bloķē parādnieka kontus kredītiestādēs un vērš piedziņu uz kustamu un nekustamu mantu, kas atrodas parādnieka īpašumā.

Arī INP SIA "Ikšķiles māja" klienti jau ir saskārušies ar pirmajām tiesu izpildītāju izsolēm un bloķētajiem kredītiestāžu kontiem.

Ar divām fiziskām personām tiesā panākta vienošanās, ka turpmāk parāda summu maksās regulāri. Nepildot tiesas nolēmumu, dzīvokļa īpašniekam jārēķinās ar izsoli. Divi prasības pieteikumi no 2011.gada ir iztiesāšanās procesā, tiesas sēde notika 31.janvārī.

Izvērtējot kopumā 2011.gada tiesā iesniegtās prasības, redzam, ka 99,9 % lietās uzvar prasītājs – INP SIA "Ikšķiles māja". Tas norāda tikai uz to, ka jebkurā gadījumā parāds būs jāsedz.

Parāda piedziņa ir analoga gan fiziskām, gan juridiskām personām.

Parādi jebkuru cilvēku ietekmē  negatīvi, bet atbildību  nemazina. Maldīgs ir iedzīvotāju uzskats, ka bankas hipotēka ir šķērslis dzīvokļa izsolei, kā arī uzskats- "Tiesā neieradīšos, nekas nenotiks...".

Aicinām parādniekus pašiem meklēt savu problēmu risinājumu. Ir saprotama ekonomiskā situācija valstī, bet INP SIA "Ikšķiles māja" nevar segt visus zaudējumus, ko rada daļa negodprātīgu maksātāju. Viens no risinājumiem- jāmēģina mainīt dzīvokļus pret mazākiem. Absurda ir situācija, ka trīsistabu dzīvoklī dzīvo viena persona.  Aicinām iedzīvotājus, kuri nonākuši īslaicīgās grūtībās, vērsties Sociālajā dienestā, izrunāt samilzušās problēmas. Bieži ir tā, ka sociālie darbinieki paši dodas  uz  grūtībās nonākušo  iedzīvotāju dzīvokļiem, bet netiek ielaisti.

Aicinām iedzīvotājus izvērtēt prioritātes  un prioritāte noteikti ir dzīvoklis. Sadarboties ar INP SIA "Ikšķiles māja" vajadzētu savlaicīgi.

2010.gada 28.oktobra "Dzīvokļa īpašuma" likuma 10.pantā noteikts, ka dzīvokļa īpašniekam ir pienākums segt dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumus, norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu: apkure, siltais aukstais ūdens, kanalizācija, sadzīves atkritumu izvešana.




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          





© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības