Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-02-03  14:11:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Šodien SIA “Ogres rajona slimnīca” kolektīvs atbalstījis lēmumu neparakstīt slimnīcai neizdevīgo Nacionālā veselības dienesta piedāvāto līgumu, kas faktiski liedz sniegt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību apmēram pusotram tūkstotim slimnīcas pacientu.

Lēmums - atbildīgs un riskants, jo, pēc Ministru kabineta noteikumiem, līgumu neparakstot viena mēneša laikā, slimnīca faktiski atsakās no tai paredzēto funkciju izpildes. Tas nozīmētu veselības aprūpes iestādes slēgšanu, tādēļ slimnīcas vadība šodien aicināja kolektīvu balsot - “par”, piekrītot apmēram pusotru tūkstoti, jeb katru ceturto pacientu ārstēt, nesaņemot atlīdzību, vai arī “pret”, turpinot cīņu par adekvātu finansējumu visu Ogres slimnīcas pacientu aprūpei.

Nepiekrist diskriminējošajiem nosacījumiem lēmušas arī citas Latvijas slimnīcas. Savā paziņojumā Latvijas slimnīcu biedrības valde norāda, ka piedāvāto līgumprojektu finansēšanas nosacījumi nav pieņemami, jo noteiktie veselības aprūpes tarifi par viena pacienta ārstēšanu nav ar faktiskām izmaksām pamatoti, plānotais ārstējamo pacientu skaits neatbilst 2011.gada ārstniecības iestādēs faktiski ārstētajam pacientu skaitam un neatspoguļo patieso nepieciešamību pēc stacionāriem neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumiem. Slimnīcām ir būtiski samazināts finansējums, bet kvalitātes prasības, kas jānodrošina, nav mainītas. Tajā pašā laikā darba apjoms ir būtiski palielināts salīdzinot ar 2011.gadā plānoto. Arī sekundāriem ambulatoriem veselības aprūpes pakalpojumiem paredzētais finansējums vairākās slimnīcās ir ievērojami samazināts, īpaši diagnostikas izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, kas rada būtisku šo valsts apmaksāto pakalpojumu pieejamības samazinājumu valsts iedzīvotājiem.

Slimnīcu biedrības valde nolēmusi algot juristu, lai izvērtētu iespējas tiesas ceļā atgūt līdz šim valsts nekompensētos un pašu slimnīcu ieguldītos līdzekļus pacientu ārstēšanā. Faktiski Ogres slimnīcai no saviem līdzekļiem jāsedz apmēram ceturtā daļa savu pacientu ārstniecības izdevumu, bet ierēdņi ciniski ignorē reālo pacientu skaitu un vajadzības.

Vienlaikus nekas neliecina par valsts finansējuma trūkumu veselības aprūpē kopumā, tas gluži vienkārši apiet smagos pacientus, arvien vairāk nonākot privātās rokās. “Kad neatliekamās medicīniskās palīdzības transports bija slimnīcu rīcībā, tarifi bija krietni zemāki un slimnīcas pašas pirka riepas, darba apģērbu, tika galā ar mašīnu apgādi. Tagad tarifi būtiski auguši, bet pagājušajā gadā piešķirti vēl papildus vairāk nekā 300 tūkstoši latu neatliekamās medicīniskās palīdzības auto riepu iegādei. Par vienu pacienta pārvadājumu kaut vai no Ogres centra līdz slimnīcai vienotais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņem 78 latus. Savukārt par 1600 cilvēku ārstēšanu Ogres slimnīcā vienkārši nesamaksā,” situāciju skaidro Ogres slimnīcas vadītājs Dainis Širovs.

"Ogres fakti" jau ziņoja, ka 2011.gadā Ogres slimnīcā ārstējušies 5812 pacienti, bet valsts līdzekļi piešķirti vien 4155 pacientu ārstēšanai. Pārējo naudu - apmēram 167 tūkstošus latu – slimnīcai nācies norīt, valsts taupīgumu kompensējot ar mediķu algām, medikamentu iepirkumiem un citiem mērķiem paredzētiem līdzekļiem, kā arī tērējot finansiāli veiksmīgāko nodaļu darbā gūtos ienākumus. Apetīte aug, ēdot, un, redzot ka slimnīcas kaut kā tiek galā, Veselības ministrija šogad prasa par to pašu naudu izārstēt nevis 4155, bet jau 4433 pacientus. Tas nozīmē, ka trūkstošā nauda lokālajām slimnīcām arī šogad būs jāmeklē no zila gaisa.

Iepriekšējā publikācija par šo tēmu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

>ezim 
2012-02-10  17:26:05
Tas ir tavs subjektīvais viedoklis,bet es uzskatu,ka katram kārtīgi strādājošam cilvēkam ir savs auto un tas ir tikai normāli.Ja tev ezi ir doma,ka auto ir par daudz normalam LV dakterim,tad tu savās smadzenēs esi jau degradējies.Un to,ka D.Širovs atveda no Vācijas milzīgu kravu ar medicīnai nepiecišamo palīdzību,tas ir ļoti labs rādītājs.

Ezis 
2012-02-10  10:00:20
Kurš no Ogres dakteriem nebrauc ar savu auto un kuram nav savas mājas?Ja katrs 4 slimnieks tiek ārstēts pa velti,jautājums kā slimnīca strādā ar peļņu? Un kur novada peļņu?Braucot pēc humpalā uz Vāciju?Tās grabažas jau sāk jukt ārā!!!Tikai nevajag raudāt par savām algām!

Bonus 
2012-02-07  02:35:09
Situācija ir tāda,kāda tā ir , bet paldies Ogres faktiem,ka tauta tiek informēta par kārtējiem pārsteigumiem no valdības puses. Turaties,Ogres slimnīcas kolektīvs,veiksmi jums!

Džekpots 
2012-02-05  04:52:41
Nožēlojama ziņa,un negodīga rīcība no LV valdības puses,bet neskatoties uz visiem sliktajiem pavērsieniem,lai veiksme ir Širova kunga pusē.Paldies,ka noturējāt Ogres slimnīcu,tas ir labs rādītājs. Visu cieņu!

Teiksma 
2012-02-04  09:53:13
Kas otram bedri rok, tas pats taja iekrīt... Kad resnajam ierēdnim pašam mammīte vai kāds tuvs cilvēks nomiers jo nesaņems laicīgu palīdzību tad varbūt aizdomāsies

krīze 
2012-02-04  03:37:03
Par finansiālo krīzi varam pateikties negodīgajam Godmanim,kurš visu LV naudu ieguldīja Parex bankā, pašam tika"kāposts" ar neskaitāmām nullēm,bet tauta palika uz sēkļa.

slimīgais 
2012-02-04  00:17:41
pilnīgs stulbums apstākļos, kad ne ārsti var atļauties ārstēt par brīvu, ne arī slimnieki - maksāt, pat pacienta nodeva var būt problēma... Eiropā daudzviet i nodokļus nemaksājot pienākas veselības aprūpe bez jebkādām nodevām. Tā ka uz eiropu nezvai virzamies... drīzāk pretējā virzienā..

kasis 
2012-02-03  18:40:01
ejam uz maksas medicinu ka ejropa kur par velti tikai bomzim plaksteri uzliek bet parejie tik ar policsem var ceret kaut ko dabut

pensionaram 
2012-02-03  15:10:41
tu laikam gribi lai visi dakteri aizbrauc uz ārzemēm kur viņiem būs i labas algas i mašīnas bet te paliks tikai kas vairs nevar pakūstēt

pensionars 
2012-02-03  14:49:09
Ja slimnicas vaditajam pietiek naudas prieks jaunas masinas tad nevajadzetu daudz blaustities.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības