Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-01-31  15:46:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Ziema Latvijā nu ir klāt – ar sniegu un gana bargu salu. Protams, arī ar ziemas priekiem un rūpēm.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka pašvaldības policija savā darba ikdienā šobrīd, kā parasti ziemas periodā, pastiprinātu uzmanību pievērš tam, lai nekustamie īpašumi tiktu uzturēti pienācīgā kārtībā un neapdraudētu cilvēku drošību. 

„Līdzšinējā pieredz rāda, ka arī iepriekšējās ziemās ir bijuši negadījumi – gājēji ir guvuši traumas, krītot uz apledojoša trotuāra, bīstamas ir bijušas no jumtiem krītošās lāstekas un sniegs,” atgādina U.Ulmanis un aicina namu īpašniekus un apsaimniekotājus savlaicīgi gādāt par ietvju kaisīšanu un atbrīvošanu no sniega, nepieļaut sniega uzkrāšanos uz jumtiem un lāsteku veidošanos.

Policijas priekšnieks aicina ievērot Ogres novada saistošos noteikumus Nr. 23/2010 „Par nekustamo īpašumu uzturēšanu Ogres novadā” – tur skaidri noteikta kārtība, kas ikvienam, kura īpašumā, lietošanā, valdījumā vai apsaimniekošanā Ogres novadā ir nekustamais īpašums (namīpašumi, ēkas, ēku daļas, būves un zemes gabali), savā īpašumā jānodrošina.

Saskaņā ar šiem noteikumiem nekustamo īpašumu īpašniekiem savu īpašumu robežās ziemas periodā jānodrošina ietvju, laukumu attīrīšana no sniega un ledus, smilšu kaisīšana; nepieciešamības gadījumā jāveic savāktā sniega aizvešana no transporta būvēm un ielām. Nekustamo īpašumu īpašniekiem jānodrošina arī īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas kopšana.

Tāpat ir jānodrošina sniega un ledus notīrīšanu no balkoniem, lodžijām, ēku jumtiem, lāsteku nolaušanu, lai nepieļautu sniega un ledus krišanu no jumtiem, dzegām, ūdens notekcaurulēm un balkoniem; situācijās, kad tiek apdraudēta gājēju un transportlīdzekļu drošība, tiek veikta bīstamo vietu norobežošana, steidzami veicot pasākumus sniega, ledus un lāsteku novākšanai, lietojot visus iespējamos drošības līdzekļus.

Kā informē U. Ulmanis, šoziem jau ir nācies sastādīt vairākus administratīvā pārkāpuma protokolus par to, ka automašīnu īpašnieki ir pārkāpuši noteikumus, nerūpējoties par sniega tīrīšanu. Atbilstoši saistošajiem noteikumiem automašīnu īpašniekiem, vadītājiem jānodrošina sava transporta līdzekļa stāvvietas un apkārtējās teritorijas 1 m platā joslā sakopšana atbilstoši šo noteikumu prasībām, tai skaitā sniega tīrīšana, ja transporta līdzeklis vairāk nekā 3 diennaktis tiek turēts uz ielas, pagalmā vai citā teritorijā, kā arī garāžai piegulošās teritorijas (3 m platā joslā) un tās pievedceļu sakopšana.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības