Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnvoads.lv
  Publicēts: 2012-01-24  09:45:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Sestdien, 21. janvārī, Lielvārdē tikās 23 labāko projektu īstenotāji no visas Latvijas, kuri ar Nīderlandes fonda KNHM atbalstu 2011. gadā īstenojuši kādu sev un visai sabiedrībai nozīmīgu projektu.

   

Lielvārdē tikās projektu autori no visas Latvijas, kopā 18 sadarbības partneri no dažādiem Latvijas reģioniem (Ādaži, Alūksne un Ape, Krāslava, Limbaži, Mālpils, Ogre, Kandava, Rundāle, Ziemeļgauja, Jelgava, Cēsis, Iecava, Lielvārde, Vaiņode, Vecpiebalga, Vāres, Zīras un Užavas, Zlekas un Usmas), lai atskatītos uz aizvadītajā gadā paveikto, kā arī smeltu idejas jaunu projektu īstenošanai.

Saņem finansiālu atbalstu

 

 

Kopumā pērn konkursā iesniegti 307 projektu iesniegumi, atbalstīti un īstenoti – 192, kuru īstenošanā KNHM fonda ieguldījums - vairāk kā Ls 70 000, pašu iedzīvotāju līdzfinansējums - vairāk kā Ls 38 000, pašvaldību līdzfinansējums - vairāk kā Ls 35 000. Kopumā projektu īstenošanā iesaistījušies 2 747 iedzīvotāji, savukārt 115 000 iedzīvotāji guvuši tiešu labumu no projektu realizācijas.

Pateicīgi par paveikto darbu
Pasākumu Lielvārdē atklāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis, kurš pateicās Nīderlandes draugiem par lielisko iespēju jau vairākus gadus pulcēties Lielvārdē un atskatīties uz godam paveikto darbu, kā arī klātesošajiem projektu autoriem, pašvaldībām, kuras atbalstījušas savu iedzīvotāju iniciatīvu. "Es ceru, ka šī iespēja piedalīties projektos vainagosies panākumiem un iedzīvotāji apgūs arvien lielākus projektus," vēlēja I. Balodis. Par paveikto darbu, uzlabojot un attīstot savu vidi dažādās jomās, pateicās arī KNHM fonda projekta "Sabiedrība ar dvēseli" vadītājs Franks van Bussels. "Apkārtnes labiekārtošana nav tikai valdības vai pašvaldības pienākums, bet pašu iedzīvotāju pienākums. Un tā ir KNHM fonda misija – aktīvi iedzīvotāji strādā kopā, plāno projektus, īsteno, tā veicinot attīstību. "Sabiedrība ar dvēseli" motivē un palīdz iedzīvotājus kļūt par aktīviem pilsoņiem," atklāj F. van Bussels, piebilstot, ka šis darbs nebūtu tik veiksmīgs, ja to neīstenotu laba komanda – partnerorganizācijas, projektu koordinatori, žūrija, kā arī "Sabiedrība ar dvēseli" kodols Latvijā Eduards Zvirgzds, Niko Opdams, Ilze Kreišmane. "Nīderlandē šis projekts tiek īstenots kopš 1972. gada un pat pēc 40 gadiem redzam, ka šis konkurss sabiedrībai ir vajadzīgs. Es ceru, ka arī Latvijā šādu projektu īstenošana turpināsies vēl vismaz 40 gadus," vēlēja KNHM direktors. Uzrunājot klātesošos, fonda pārstāvis Latvijā Niko Opdams atzina, ka kļūst dusmīgs, ja kāds saka, ka Latvijā iedzīvotāji ir slinki – izvērtējot projektu aktivitāti, ir skaidrs, ka Latvijas iedzīvotāji spēj un var daudz izdarīt. Sakot paldies par paveikto un vēlot arī turpmāk veiksmi un turpmāku sadarbību, N. Opdamam pievienojās arī E.Zvirgzds.

Savukārt Nīderlandes vēstniecības pārstāvis C. J. Groenevelds atzina, ka KNHM fonds ir lielisks Nīderlandes vēstnieks Latvijā. Raugoties uz veiksmīgo projektu piemēriem, vēstniecības pārstāvis ir pārliecināts, ka projektu konkurss Latvijā darbojas ļoti sekmīgi un projektu īstenotājiem, entuziastiem vēlēja daudz panākumu arī turpmāk.

Ogres novadā uzvar ķeipenieši
Labāko projektu vidū tika apbalvots arī Ogres novada projektu konkursā "Iedzīvotāji veido savu vidi" 5 Ogres novada pagastos par labāko atzītais ķeipeniešu īstenotais projekts ""Vējotņu" aktīvās atpūtas stūrītis". Projekta vadītāja Anita Inde un viena no projekta īstenotājām Marina Heinsberga atzīst, ka, piedaloties projektu konkursā, tiek iegūta liela pieredze un vienlaikus ieguldīts darbs savas vides sakopšanā. "Pirmajā projektu konkursā "Vējotņu" mājai nomainījām jumtu. Bijām nobijušies, vai viss izdosies, un tas deva stimulu projektu konkursā piedalīties arī šogad, kā rezultātā pagalmā esošajam, vēl padomju laikos izbūvētajam divdaļīgajam bērnu un pieaugušo baseinam radām jaunu pielietojumu – pārvērtām to par atpūtas stūrīti apkārtējo māju ģimenēm," priecājas A. Inde. Projekta ietvaros tika radīta vieta, kur dažādu paaudžu iedzīvotājiem aktīvi atpūsties – spēlēt basketbolu, volejbolu, futbolu vai badmintonu, atpūsties un patverties no lietus var jaunuzceltajā lapenītē. "Ja būtu iespēja, mēs noteikti projektā piedalītos vēl, jo mums ideju netrūkst – pie mājas vajadzētu mini ābeļdārzu - jaunas ābelītes, lai paliek jaunajai paaudzei, ļoti noderētu nojume veļas žāvēšanai, vajadzētu atjaunot pastkastītes, kāpnes izremontēt…" ar plāniem dalās M. Heinsberga.

Niko Opdams – Goda lielvārdietis
Pasākuma noslēgumā klātesošie bija liecinieki vēl kādam īpašam notikumam - Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs I. Balodis pasniedza Goda lielvārdieša apbalvojumu KNHM fonda pārstāvim Latvijā N. Opdamam, ar kura gādību kopš 1994. gada no dažādiem Nīderlandes fondiem Lielvārde ir guvusi lielu atbalstu (armatūras skolas mēbelēm, gāzes apkures katli skolām un dzīvojamām mājām, datori, pieredzes apmaiņas braucieni u.c.). Kopš 2003. gada N. Opdams ir kļuvis par Latvijas patstāvīgo iedzīvotāju, ieguvis pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijā. Šobrīd Niko darbojas projekta "Sabiedrība ar dvēseli" īstenošanā un vērtēšanas komisijā. "Šo gandrīz 20 sadarbību gadu laikā Niko Opdams ieguvis draugus un paziņas visā Latvijā, jo aktīvi darbojas projektu realizēšanā, apceļo Latvijas novadus. Pēc profesijas un aicinājuma Niko ir žurnālists un fotogrāfs, viņš centīgi dokumentē novados paveikto, varbūt par to taps grāmata? Daudzu gadu garumā Lielvārde ieguvusi ne tikai materiālu atbalstu vairāku tūkstošu latu vērtībā, bet arī īstenu lielvārdieti – Niko Opdamu, kurš godam nopelnījis apbalvojumu Goda lielvārdietis," ar prieku un lepnumu Niko sveica Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs.

Pats apbalvotais gan atzina, ka no vienas puses šis apbalvojums ir liels pagodinājums, tomēr savu brīvprātīgā darbu nevērtē kā ko īpašu, bet gan kā pienākumu, tāpēc, saņemot apbalvojumu, jūtoties neērti. "Galvenais iemesls, kādēļ gandrīz pirms desmit gadiem nolēmu pārcelties uz Latviju, ir – šeit varu būt daudz noderīgāks, nekā Holandē. Un šie gadi pierādījuši, ka esmu veicis pareizo izvēli. Esmu iemācījies mīlēt un apbrīnot šo valsti, tās vēsturi un kultūru, īpaši tās iedzīvotājus," sacīja N. Opdams.

Projektu konkurss "Sabiedrība ar dvēseli" Nīderlandē tiek organizēts jau 30 gadus, Latvijā KNHM fondam 2011. bija sestais darbības gads. Šo gadu laikā Latvijā īstenoti 1185 dažādi projekti daudzveidīgās jomās – bērnu rotaļu laukumu un sporta laukumu izveidošana, labiekārtošana, peldvietu un dīķu labiekārtošana, dzīvojamo māju infrastruktūras uzlabošana, baznīcu, kapu un kapliču uzlabošana, pašdarbības kolektīvu tērpu izveide un dažādi citi projekti.

 

   
 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

prieks 
2012-01-25  09:14:48
PATIESS PRIEKS PAR ŠIEM CILVĒKIEM,lAI VIŅU PULKAM PIEVIENOJAS ARĪ CITI, Kā jaunu ideju realizētāji.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības