Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

kegums.lv
  Publicēts: 2012-01-23  12:45:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

2011.gada 20.aprīļa sēdē Ķeguma novada dome nolēma sākt nozīmīga plānošanas dokumenta – Ķeguma novada attīstības programmas 2013. – 2019.gadam – izstrādi. Attīstības programmu paredzēts izstrādāt līdz 2012.gada septembra beigām.

Kāpēc Ķeguma novadam nepieciešama attīstības programma?
Mēs katrs pazīstam cilvēkus, kuri savā dzīvē vēlas sasniegt konkrētus pozitīvus mērķus un mērķtiecīgi strādā, lai tos sasniegtu. Šādus cilvēkus pārējie ciena un viņiem uzticas – un, galvenais, šiem cilvēkiem iecerētais parasti izdodas. Pašvaldības un valstis šajā ziņā neatšķiras – tikai mērķtiecīga savas attīstības plānošana un plānots ikdienas darbs nosprausto attīstības mērķu sasniegšanai ļaus veiksmīgi sasniegt kārotos attīstības mērķus.

Attīstības plānošanas dokumenti
Saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu katrā pašvaldībā ir jāizstrādā vismaz trīs attīstības plānošanas dokumenti:
- ilgtspējīgas attīstības stratēģija – pašvaldības ilgtermiņa (līdz 25 gadi) attīstības redzējums, mērķi, prioritātes un telpiskā perspektīva. Šis dokuments ir hierarhiski augstāks, nekā teritorijas plānojums un attīstības programma.
- teritorijas plānojums – dokuments, kas parāda pašvaldības teritorijas pašreizējo, plānoto un atļauto izmantošanu.
- attīstības programma – pašvaldības attīstības prioritātes un pasākumi ilgtermiņa attīstības stratēģijā uzstādīto mērķu īstenošanai. Attīstības programmu izstrādā vidējam termiņam – parasti turpmākajiem septiņiem gadiem.

Vēsture un nākotne
Attīstības programmas Latvijas pašvaldības izstrādā salīdzinoši nesen – pirmo attīstības programmu 2005.gadā izstrādāja Rīga. Pašlaik attīstības programmas vienlaicīgi tiek izstrādātas lielākajā daļā Latvijas pašvaldību un saskaņā ar „Teritorijas attīstības plānošanas likumu” visām pašvaldību attīstības programmām jābūt izstrādātām līdz 2013.gada 31.decembrim.

Nākotnē attīstības programmu nozīme aizvien pieaugs – piemēram, nākamajā Eiropas Savienības budžeta plānošanas periodā (2014. – 2020.gads) finansējumu pašvaldībām piešķirs tikai atbilstoši attīstības programmām.

Attīstības programmas saturs
Galvenās Ķeguma novada attīstības programmas sastāvdaļas būs:
- pašreizējās situācijas analīze – pilnvērtīgs un, vienlaikus, pēc iespējas īss Ķeguma novada pašreizējās situācijas apraksts, attīstības tendenču analīze. Ķeguma novada stipro un vājo pušu analīze, attīstības iespēju un draudu analīze.
- stratēģiskā daļa:
- attīstības redzējums – teikums (daži teikumi), kas raksturo Ķeguma novada unikālo vērtību un tā nākotni;
- specializācija – Ķeguma novada konkurences priekšrocības un šo priekšrocību izmantošana nākotnē;
- attīstības mērķi, prioritātes un rīcības virzieni turpmākajiem septiņiem gadiem.
- rīcības plāns:
- rīcību uzskaitījums stratēģisko mērķu sasniegšanai;
- investīciju plāns – pašvaldības projekti turpmākajiem 3 gadiem.
- attīstības programmas īstenošanas uzraudzības kārtība.

Sabiedrības līdzdalība
Attīstības programmas izstrādes process nav iedomājams bez Ķeguma novada iedzīvotāju, uzņēmēju, politiķu līdzdalības un sadarbības.
Līdz ar attīstības programmas izstrādes uzsākšanu aicināsim tajā iesaistīties iedzīvotāju un uzņēmēju pārstāvjus, tiks rīkoti arī vairāki semināri un sanāksmes. Iedzīvotāji šī gada aprīlī - maijā tiks iepazīstināti ar attīstības programmas 1.redakciju un no katra gaidīsim komentārus un ierosinājumus. Tomēr jau šobrīd jebkuram ir iespēja kaut nedaudz uzlabot topošo attīstības programmu ar savām idejām.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības