Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2011-11-15  14:00:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Turpinoties Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rīkotajai akcijai „Skolas diena”, Suntažu vidusskolu 14. novembrī apmeklēja LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete.

Akcijas laikā gan oktobrī, gan novembrī Ogres novada izglītības iestādes apmeklēja Ogres novada domes deputāti. 19. oktobrī Suntažu sanatorijas – rehabilitācijas centrā viesojās Saeimas deputāts Jānis Ādamsons. Savukārt 14. novembrī Suntažu vidusskolā tikās I. Druviete, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, kā arī Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte un Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrības Ogres starpnovadu arodbiedrības priekšsēdētāja Airisa Lepere, lai ar skolas direktori un pedagogiem pārrunātu aktuālākos jautājumus un iepazītos ar skolas darbu. 

Tikšanās sākumā ar skolas direktori Astrīdu Ārmani tika pārrunāti skolas sāpīgākie jautājumi. To vidū šobrīd aktuālākais ir ekonomiskās problēmas kopumā valstī, kas jūtamas arī daudzās ģimenēs, līdz ar to rada nepieciešamību, lai skolā bērniem visu laiku būtu pieejams sociālais pedagogs, kura darbu apmaksātu valsts.

I.Druviete iepazinās ar skolas muzeja darbu, interešu izglītību, pirmsskolas grupu, kā arī piedalījās diskusijā ar skolas pedagogiem. Tajā piedalījās arī Andis Geižāns, LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāvis, kā arī Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ronis.

Diskusijas laikā tika pārrunāti jautājumi par iespējamo principa „nauda seko skolēnam uz novadu” reorganizāciju uz „nauda seko skolēnam uz skolu”, kā rezultātā būtu grūti izdzīvot pat skolām ar skolēnu skaitu līdz 200. I. Druviete atzina, ka šis princips aprunāts, balstoties un orientējoties galvenokārt  uz Rīgas skolām. Runājot par  koeficientu, kas šobrīd sākumskolā ir 0,75, to mainot  uz 1, I. Druviete atzina, ka to vajadzētu darīt, bet to nav iespējams izdarīt uzreiz. 

Skolotājas uzsvēra arī jautājumu par bērnu vecumam neatbilstošu mācību programmu sākumskolas posmā, kā arī to, ka, pieaugot prasībām, skolā kopumā ir nepieciešams arī augstvērtīgs tehniskais aprīkojums. I. Druviete atbildēja, ka „būtu jāizveido gudru cilvēku grupa, kura izietu cauri visai apmācību sistēmai no pirmsskolas līdz vidusskolai, izvērtējot, kas jāmācās obligāti, kas – fakultatīvi”. „Bērni ir pārslogoti, bet ir arī otra puse – salīdzinot ar citu valstu pārstāvjiem, viņi ir konkurētspējīgi, gudrāki,” norāda I. Druviete.

Radās jautājums arī par to, vai 9. klases noslēgumā būtu nepieciešami valsts pārbaudes darbi - vai nepietiktu ar diagnosticējošu darbu, tā ietaupot līdzekļus. I. Druviete atzina, ka šādu ierosinājumu iepriekš nav bijis. Tika aktualizēts jautājums par obligātās vidējas izglītības iesviešanu, ko idejas formā I. Druviete atbalsta, kā arī par iespēju pedagogiem doties izdienas pensijā, kā arī par to, vai tiks novērtēta pedagogu dalība Eiropas projektā „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” un tajā iegūtā kvalitātes pakāpe. I. Druviete atklāja: „Ir plāni, ka skolotāju pamatalga nākotnē būs 465 lati. Ir grafiki. Ir beigusies diskusija. Jāgaida tikai, kad valstij būs nauda.”

A.Ārmane aktualizēja jautājumu par lielāku aizsardzību pret vecāku un bērnu visatļautību, uz ko atbildēja V. Pūķe, raksturojot to kā komandas darbu, kurā jāiesaistās atbalsta personālam, sociālajam dienestam un bāriņtiesai, nepieciešamības gadījumā iesaistot arī novada Izglītības un sporta pārvaldi.

Diskusijas noslēgumā I. Druviete pateicās par brīnišķīgo Suntažu skolu, kas ir bagāta gan vizuālā, gan saturiskā ziņā. „Jau rīt par vairākiem jautājumiem runāšu Saeimas komisijā. Ceru, ka sarunai būs konkrēti rezultāti gan normatīvo aktu veidā, gan attieksmes maiņā,” solīja I. Druviete.

A.Lepere skaidro, ka, īstenojot akcijas „Skolas diena” aktivitātes, arodbiedrība aktualizē pedagoga profesijas nozīmību un veido lielāku sabiedrības, lēmējvaras izpratni par pedagoga darba pienākumiem, rosina kvalitatīvas diskusijas par pedagogu darba vides ietekmi uz izglītības kvalitāti un aicina deputātus nepieļaut pedagogu darba vides pasliktināšanos.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības