Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv
  Publicēts: 2011-09-29  16:05:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Septembra vidū pašvaldības pārstāvji - novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rudzītis, izpilddirektors Guntars Kurmis un izglītības darba speciāliste Māra Niedra apmeklēja Ikšķiles novada pirmsskolas izglītības iestādes ar mērķi noskaidrot iestāžu sagatavotību audzināšanas un mācību darbam, kā arī apzināt materiāli tehnikās bāzes nodrošinājumu.

Mūsu novadā ir trīs pirmsskolas izglītības iestādes: "Urdaviņa”, privātās pirmsskolas izglītības iestādes "Mazulītis” un "Ķiparu nams”. Ikšķiles novada pašvaldības PII "Urdaviņa” ir viens no lielākajiem bērnudārziem Latvijā. Neskatoties uz to, ka šogad bērnudārzā tiek nodrošināta vieta 382 bērniem, joprojām saglabājas rinda mazajiem, kurus nav iespējams uzņemt šajā iestādē. Jau vairākus gadus ir spēkā prasība par piecgadīgo un sešgadīgo bērnu obligāto pirmsskolas apmācību, tādēļ izglītības iestādē vietas tiek nodrošinātas, pirmkārt, attiecīgā gada gājuma bērniem. Šogad obligāto apmācību saņem 204 audzēkņi. "Urdaviņā” strādā 42 pedagogi un 35 tehniskie darbinieki, kopā veidojot čaklu un radošu komandu, kura spēj realizēt pat vispārdrošākos sapņus.

Bērnudārzā darbojas 16 dažāda vecuma bērnu grupiņas. "Mēs esam saziedējuši kā skaista ziedu pļava- vizbulītes, saulespuķes, dadzīši, māllēpītes,  pienenītes,  purenes,  mežrozītes,  neaizmirstulītes, sarkanais āboliņš, vijolītes, kaķpēdiņas, margrietiņas, mārpuķītes, rudzupuķes, magonītes, zvaniņi,” tā sevi raksturo "Urdaviņa”.

Savu artavu bērnu rindu problēmas risināšanā sniedz privātās pirmsskolas izglītības iestādes, tādēļ novada pašvaldība šo bērnu vecākiem bērnudārza apmeklējumam kompensē Ls 100.- pie nosacījuma, ja bērns ir deklarēts vismaz gadu Ikšķiles novadā.

Māras ielā 8, Ādamlaukā, Tīnūžu pagastā mājīgās privātmājas telpās nu jau otro gadu darbojas privātā pirmsskolas izglītības iestāde "Mazulītis”. Šogad bērnudārzu apmeklē 32 bērni, ar kuriem strādā 5 pastāvīgie pedagogi, medmāsa un mūzikas skolotāja. Bērnudārzā īsteno pirmsskolas izglītības un pirmsskolas mazākumtautību izglītības programmu. Par papildus maksu šeit pieejami arī logopēda pakalpojumi. PPII "Mazulītis” galvenais uzdevums- nodrošināt bērna vispusīgu attīstību harmoniskā un drošā vidē.

Privātā pirmsskolas izglītības iestāde "Ķiparu nams" Upes ielā 10A, Ikšķilē darbojas no 2009.gada vasaras. Bērnudārzs izvietots privātmājas divos dzīvojamos blokos, to apmeklē 49 bērni, un šeit strādā 15 darbinieki. "Ķiparu nams” nodrošina pirmsskolas izglītību, tai skaitā arī piecgadīgo un sešgadīgo bērnu obligāto pirmsskolas apmācību, iespēju robežās izmantojot Montessori alternatīvās pedagoģijas metodiku. Smilšu spēļu terapijas kabinets bērniem sniedz atbalstu dažādu psiholoģisku problēmu risināšanā. Bērnudārzs iesaistījies Ekoskolu programmā. Tā simbols Zaļais karogs 2011./2012.mācību gadā tika piešķirts arī PII ”Ķiparu nams”.

Domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš atzinīgi novērtēja novada pirmsskolas izglītības iestādes. Bērnudārzos ir nodrošināta teicama materiāli tehniskā bāze, estētiska un labvēlīga vide bērniem un personālam. "Apmeklējot bērnudārzus, var redzēt un just, ka šeit ir īsti saimnieki un savas iestādes patrioti”, atklāj domes priekšsēdētājs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības