Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2011-09-26  18:24:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

ES Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas reģionālās partnerības projekta “Role of Sport Activities in the present and further Life of Young People” (“Sporta nozīme jauniešu karjeras veidošanā”) ietvaros Ogrē ieradušies 14 skolēni no Turcijas.

Jaunieši Latvijā viesosies no 22. līdz 30. septembrim, šajā laikā dzīvojot viesģimenēs.

Vizītes programma ir ļoti spraiga un interesanta – līdztekus vēsturiskās Vecrīgas, rudenīgās Siguldas, Rundāles pils, Jūrmalas un daudzu citu Latvijā ievērojamu vietu apskatei jaunieši strādā darba grupās, veido mācību uzdevumu prezentācijas un šo ceturtdien piedalīsies arī sporta sacensībās Ogres sporta stadionā.

26.septembrī Ogres novada pašvaldībā notika oficiālā tikšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Edvīnu Bartkeviču un viņa vietnieci Vitu Pūķu, kā arī ar novada izglītības un sporta pārvaldes vadītāju Sandru Grunti.

Sarunas laikā ar pašvaldības amatpersonām jaunieši pauda patiesu prieku par iespēju iepazīt Latviju, dzīvot viesģimenēs un apmeklēt tik daudz interesantu vietu un vēstures objektu. Kā jaukāko jaunieši min latviešu draudzīgumu un zaļo dabu, īpaši novērtējot koku daudzumu visapkārt. Interesanta bijusi arī ekskursija uz Cinevillu un tautas deju priekšnesumi Ogres Valsts ģimnāzijā. Jaunieši novērojuši, ka latvieši ir ļoti mākslinieciski un daudz dzied un dejo.

E.Bartkevičs atzina, ka priecājas par katru jaunieti, kurš izbaudot šī laikmeta piedāvāto brīvības sajūtu, izmanto iespējas, lai ceļotu, mācītos un iepazītu citas valstis, to iedzīvotājus un kultūru tādejādi gūstot daudzveidīgu pieredzi. Tomēr domes priekšsēdētājs sarunā ar jauniešiem uzsvēra cik nozīmīgs ir katrs cilvēks, kurš atgriežas savā dzimtenē, it īpaši tādām nelielām valstīm kā Latvija.

Tikšanās laikā Ogres novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Jana Briede iepazīstināja jauniešus ar Ogres pilsētas un novada vēsturi, nozīmīgākajiem pašvaldības īstenotajiem projektiem jaunatnei, kā arī sniedza īsu fotoekskursiju, iepazīstinot ar Ogres novada skaistākajām vietām un  nozīmīgākajiem kultūras pasākumiem.

Iepriekš šī paša projekta ietvaros Ogrē viesojās Turcijas pārstāvji - Hatai Izglītības pārvaldes vadītājs, sadarbības skolu direktori un skolotāji.

Minētā projekta mērķis, sadarbojoties Turcijas un Latvijas skolēniem, skolotājiem un pašvaldību izglītības un sporta speciālistiem, ir izpētīt jauniešu iespējas iesaistīties neformālās izglītības aktivitātēs, pievienoties sporta klubiem un piedalīties dažādos sporta pasākumos, iegūt jaunu pieredzi reģionālajā sadarbībā, iesaistīt jauniešus neformālās izglītības aktivitātēs, popularizējot veselīgu dzīvesveidu, stiprināt sadarbību starp iestādēm: pašvaldība – skola – sporta centrs.

Latvijā projektu pārstāv Ogres novada pašvaldība, Ogres Valsts ģimnāzija, Ogres Amatniecības vidusskola un Ogres novada Sporta centrs, Turcijā - Provincal Directorate for national education of Hatay (Hatai provinces Izglītības pārvalde), Denizciler lisesi (Denizli licejs) un Bekbele Sport Kulubu (Bekbeles sporta klubs).

Projekts aizsākās 2010. gada augustā un noslēgsies 2012. gada jūlijā, šo divu gadu laikā paredzētas dažādas aktivitātes, tādas kā – semināri, aptaujas, pieredzes apmaiņas braucieni, tikšanās ar ievērojamiem sportistiem un citi dažādi pasākumi jauniešu iecienītāko sporta aktivitāšu popularizēšanai.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības