Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2011-07-18  12:41:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Valsts noteiktais ģimenes pabalsts šobrīd ir astoņi lati par katru bērnu vecumā no viena līdz 15 gadiem. Ja bērns turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē, minēto pabalstu vienam no vecākiem, aizbildnim vai bērna faktiskajam audzinātājam, kurš ir noteikts ar bāriņtiesas (pagasttiesas) lēmumu, izmaksā līdz dienai, kad viņš sasniedz 19 gadu vecumu. Jūlijā bērnu vecākiem, kuru atvases šovasar absolvēja pamatskolu, pabalsta izmaksa tika pārtraukta, kas izraisījis satraukumu un virkni jautājumu.

«Jūlijā, kā jau ierasts, gaidīju ģimenes valsts pabalstu par 16 gadus veco meitu, kura šogad pabeidza 9.klasi un ir iestājusies vidusskolā, lai turpinātu mācības. Izmaksas datums pienāca un pagāja, bet naudas tā arī nav. VSAA man paskaidroja, ka jau no pagājušā gada ir izmaiņas likumdošanā un pabalstu saņemšu tikai rudenī, kad no vidusskolas tiks saņemts apstiprinājums, ka meita tiešām turpina mācības. Manuprāt, šī kārtība ir absurda. Astoņi lati, protams, nav liela summa, tomēr dzīvojam pieticīgi, tāpēc katrs lats ir svarīgs un noderētu kaut vai mācību grāmatu iegādei, kas vidusskolā nav lētas. Vēlos noskaidrot, kurš likumdošanas akts regulē minēto pabalstu izmaksas kārtību un vai septembrī saņemšu arī neizmaksāto pabalstu par jūliju un augustu?» jautā ogrēniete Vita.
 
VSAA Jēkabpils reģionālās nodaļas Ogres klientu apkalpošanas centra vadošā inspektore Daina Zaica apstiprina, ka patiesi, vispārizglītojošo skolu 9. un 12.klašu absolventiem no 1.jūlija pabalsta izmaksa ir apturēta līdz brīdim, kad būs skaidrība par bērna tālākajām gaitām, jo pēc 15 gadu vecuma ģimenes valsts pabalstu izmaksā tikai tiem jauniešiem, kas turpina mācības un nav stājušies laulībā.
 
«Jautājums par ģimenes pabalsta izmaksas pārtraukšanu skolu absolventiem ir satraucis daudzus vecākus, lai gan tas nebūt nav jaunums, jo minēto kārtību nosaka Valsts sociālo pabalstu likums un 2009.gada 22.decembrī pieņemto Ministru Kabineta noteikumu Nr.1517 20.punkts. Proti, ja bērns ir pabeidzis 9. vai 12.klasi, pabalsta izmaksa tiek pārtraukta. Sākoties jaunajam mācību gadam, VSAA no Izglītības un zinātnes ministrijas saņem informāciju par tiem jauniešiem, kas turpina mācības vispārizglītojošo skolu 10.klasēs, un ģimenes pabalsta izmaksa automātiski tiek atjaunota, turklāt pabalstu izmaksā arī par neizmaksātajiem mēnešiem – jūliju un augustu. Ja vecāki līdz šim pabalstu saņēma mēneša sākumā, tad, iespējams, var būt neliela aizkavēšanās, bet satraukumam nav pamata – naudu viņi saņems. Ja tomēr pabalsts nepienāk arī vēl nākamajā mēnesī, tad, protams, vajadzētu vērsties VSAA, jo, iespējams, gadījusies kāda kļūme, bet savā praksē tādas neatceros. Pavisam cita situācija ir ar jauniešiem, kas mācības turpinās profesionālajās izglītības iestādēs.
 
Proti, par bērnu, kas atbilstoši valsts vai pašvaldību finansēto vietu skaitam uzņemts profesionālās izglītības programmā un saņem stipendiju, ģimenes valsts pabalstu nepiešķir. Šajā gadījumā vecāki pabalstu var saņemt vien par diviem vasaras mēnešiem – jūliju un augustu, iesniedzot VSAA attiecīgu uzziņu no profesionālās izglītības iestādes, ka bērns turpina mācības,» skaidro D.Zaica.
 
Ģimenes valsts pabalsts tika ieviests 1992.gadā, un, iespējams, jau nākamgad minētā pabalsta izmaksas kārtībā gaidāmas pārmaiņas, jo Labklājības ministrijai līdz šā gada 22.augustam uzdots izstrādāt un iesniegt valdībā koncepcijas projektu par ģimenes valsts pabalsta turpmāko izmaksu no 2012. gada 1.janvāra.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības