Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Elīna Baumane, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2011-06-24  09:21:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Lai arī ārā vasaras svelme, aktuāls ir jautājums , par dzīvokļa sagatavošanu apkures sezonai. Kā ar samērā nelieliem ieguldījumiem panākt maksimālo komfortu dzīvoklī. Viens no siltuma zuduma iemesliem ir nenoblīvētie logi, caur kuriem var aizplūst pat trešdaļa namam piegādātā siltuma un līdz ar to – arī par apkuri samaksātās naudas.

Lai gan padomju laikā būvē-tajos namos gaisa apmaiņa dzīvokļos ir paredzēta caur nenoblīvētiem logiem un ventilācijas lūkām virtuvē un sanitārajās telpās, nereti koka logi ir tik nolietoti un sašķiebušies, ka šāda ventilācija būtiski samazina komforta līmeni, telpās ir auksti un nepatīkami. Tāpēc pirms apkures sezonas sākuma vismaz daļa koka logu ir jānoblīvē, bet plastikāta vai alumīnija logiem jāpārbauda blīvējums, kā arī regulācija, lai gaisa apmaiņa būtu optimāla – lai telpās nebūtu auksts un vienlaikus arī neuzkrātos mitrums.

Vecie koka logi

Ja jūsu mājoklī vēl nav bijusi iespēja nomainīt vecos, kopš ēkas celšanas kalpojošos koka logus pret jauniem vai arī tie vēl joprojām ir salīdzinoši labā stāvoklī, pirms ziemas tomēr būtu jāpārbauda gaisa caurplūde caur tiem. Ja, pieliekot roku pie loga, ir jūtama gaisa plūsma vai stipra vēja brīžos pat šūpojas aizkari, šis aukstuma avots noteikti ir jālikvidē.

Viens no agrāk populārajiem veidiem bija logu šķirbu aizlīmēšana ar papīra strēmelēm. Lai gan ierobežotu līdzekļu apstākļos var izvēlēties arī šādu blīvējumu, tam diemžēl ir vairākas nepilnības – papīrs mēdz atlīmēties, ir ļoti rūpīgi jāseko līdzi, lai visur loga perimetrā papīrs būtu pielīmēts, kā arī rodas grūtības ar telpas vēdināšanu – pēc loga atvēršanas tas vairs nav hermētisks un blīvēšanas darbs ir jāveic no jauna. Šo metodi ieteicams pielietot tikai tad, ja logi jau ir avārijas stāvoklī un tā sašķiebušies, ka citas metodes nelīdz.

Otra savulaik populāra metode bija gumijas starpliku uzlīmēšana uz loga rāmja, tādējādi gumija blīvi aizpildīja šķirbu un loga atvēršanas gadījumā ieņēma savu sākotnējo formu. Tomēr šai metodei arī ir vairākas nepilnības – nereti rūpnieciski iestrādātā līme ir par vāju, lai turētos pie loga rāmja, tāpēc tas ir rūpīgi jānotīra, kā arī ļoti svarīgi ir izvēlēties pareizo blīvgumijas biezumu, lai logu būtu ērti aizvērt un vienlaikus neveidotos šķirbas.Taču, ja logi ir samērā labā stāvoklī, vislabāk būtu izvēlēties ilglaicīgāku risinājumu ar tā saucamo iefrēzējamo metodi – loga rāmī tiek izveidota rieva, kurā tiek ievietota blīvgumija. Ja rodas nepieciešamība logu pārkrāsot, gumiju var izņemt un pēc tam ievietot atpakaļ. Prasmīgs amatnieks ar atbilstošiem instrumentiem to spēj paveikt dažu stundu laikā, taču, ja galdniecības iemaņas ir svešas, labāk šo darbiņu uzticēt profesionāļiem.

Plastmasas un alumīniju logi

Pastāv mīts, ka plastmasas un alumīnija logi īpašu apkopi neprasa, pietiek tikai tos laicīgi nomazgāt. Patiesībā, ja logi regulāri tiek turēti pilnīgi aizvērtā stāvoklī, rūpnieciski iestrādātā blīvgumija zaudē savu elastību un tā ir jānomaina, tāpat šādi logi mēdz arī deformēties (tas sevišķi raksturīgs koka ēkās, kas temperatūras un mitruma, kā arī transporta radīto vibrāciju dēļ nedaudz „staigā”). Arī šos defektus iespējams konstatēt, pārbaudot gaisa plūsmu gar loga rāmi. Pret gumijas novecošanu var līdzēt tās regulāra iesmērēšana ar speciālu silikonu, bet, ja tas nokavēts, tad tikai tās nomaiņa.

Lai gan darbs nav sarežģīts, tas tomēr prasa speciālas iemaņas, tāpēc to labāk uzticēt speciālistiem. Tiesa, nereti ir pietiekami ar loga un rāmja savstarpējā attāluma pieregulēšanu – to var paveikt ar seškanša atslēgu, regulējot attālumus gan loga eņģēs, gan arī rūti fiksējošajā mehānismā.

Svarīgi atcerēties!

Nevajadzētu logus noblīvēt par daudz – tas izmainīs mikroklimatu telpā, radīsies mitrums un tā ietekmē uz sienam un griestiem var izveidoties pelējums. Īpaši svarīgi tas ir pirms apkures sezonas sākuma, kad telpas tiek mazāk vēdinātas, lai nosargātu siltumu!Plastmasas un alumīnija logus nav ieteicams turēt pilnīgi aizvērtā stāvoklī – tādējādi tiek pilnīgi bloķēta gaisa padeve, kas izraisa tās pašas mitruma problēmas! Rūpīgi vēdiniet telpas, uz laiku atverot logu līdz galam, nevis turot nedaudz atvērtu šķirbu – uz īsu laiku atverot logu, gaiss telpā nomainīsies, bet priekšmeti telpās nepaspēs atdzist un pēc tam ātri sasildīs gaisu. Savukārt, turot logu puspavērtu, caur to gaiss nomainīsies minimāli, taču aizplūst ievērojams siltuma daudzums.

( izmantota informācija no www.ksa.lv)
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības