Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2011-02-03  09:36:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Pagājušajā nedēļā aizsākās diskusija par iespējamo izglītības iestāžu tīkla optimizāciju, kā viens no variantiem izskanēja Ogres vakarskolas un Ogres 1.vidusskolas apvienošana. Šodien uz tikšanos tika aicināti visas ieinteresētās puses – skolēni, vecāki, pedagogi un abu izglītības iestāžu vadītāji.

Jau iepriekš rakstījām par faktoriem, kas ietekmē izglītības iestāžu tīkla optimizācijas nepieciešamību visos Latvijas novados – skolēnu skaita samazināšanās, finansējuma modeļa proporcijas maiņa un pašvaldības budžeta ieņēmumu samazināšanās.

Galvenais tikšanās mērķis bija aicināt diskutēt par iespējamajiem riskiem, kādi varētu rasties, apvienojot skolas. Šis jautājums tika aktualizēts jau izglītības iestāžu vadītāju konsultatīvajā komisijā, taču, lemjot par skolu nākotni, būtiski diskusijā iesaistīt visas ieinteresētās puses, lai pieņemtu optimālāko risinājumu.

Domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe iepazīstināja Ogres vakarskolas un Ogres 1. vidusskolas pārstāvjus ar iespējamo reorganizācijas modeli, pievienojot 1. vidusskolai vakara vidusskolu, kas darbu turpinātu kā vakara nodaļa, tādejādi saglabājot gan esošos pedagogus, gan nodarbību laikus un specifiku, kā arī līdzšinējās vakarskolas tradīcijas un pieredzi.

V.Pūķe: „Šobrīd jādomā kā racionāli izmantot un ekonomēt finanšu līdzekļus, lai no izmaiņām neciestu skolēni un nepasliktinātos izglītības kvalitāte.”
 
Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte skaidroja, ka jau kopš 1991. gada Ogres vakarskola atrodas Ogres 1. vidusskolas internāta korpusa telpās. Lai nodrošinātu veiksmīgu mācību procesu, skola izmanto Ogres vidusskolas mācību kabinetus. Analizējot izglītības iestāžu izdevumus, tika konstatēts, ka, apvienojot abas skolas, izdotos samazināt ne tikai administratīvos izdevumus, bet arī racionālāk izmantot mācību kabinetus, iekārtas un citus resursus.
 
Izglītības darbinieku arodbiedrības pārstāve Airisa Lepere informēja, ka, apkopojot un izanalizējot datus par vakarskolas un vidusskolas pedagogu darba slodzi, droši var teikt, ka vakarskolas pedagogiem nedraud darba zaudēšanas risks.
 
Ogres 1. vidusskolas direktores vietniece Anda Priede apstiprināja A. Leperes sniegto informāciju. „Jau šogad mūsu pedagogi ir ļoti noslogoti un nereti mums nācies lūgt vakarskolas pedagogu palīdzību. Apvienojot skolas, pedagogu slodzes netiks samazinātas, iespējams, pat palielinātas.”
 
Diskusijā aktīvi iesaistījās arī audzēkņu vecāki, paužot bažas par vakarskolas audzēkņu sasniegumu vērtēšanas kritēriju maiņu un mācību procesa organizēšanu.
 
Ogres 1. vidusskolas direktore Ineta Tamane atzina, ka nesaredz būtiskus riskus, ja vakarskolas funkcijas tiek nodotas Ogres 1. vidusskolas struktūrvienībai, mācības tiek organizētas līdzšinējos nodarbību laikos, netiek mainītas mācību telpas un pedagogi.

Tāpat kā līdz šim tiks uzņemti audzēkņi no citiem novadiem, uzņemšanas nosacījumi un vērtēšanas kritēriji netiks mainīti.
 
Kā atzina direktore, apvienojot skolas, audzēkņi būtu tikai ieguvēji, jo paplašināsies iespējas - gan apmeklēt abas bibliotēkas, gan sporta un trenažieru zāli, tika piedāvātas bezmaksas ārpusklases nodarbības un nodrošināti ēdināšanas pakalpojumi.

Būtiskākā izmaiņa vakarskolas audzēkņiem būs tā, ka, saņemot skolas absolvēšanas diplomu, tajā būs norādīts, ka absolvēta nevis vakara vidusskola, bet gan Ogres 1. vidusskola.
 
Sarunā piedalījās arī skolu psihologu un sociālo pedagogu pārstāve, Ikšķiles novada sociālā darbiniece Žanna Rudakova un vakarskolas sociālā pedagoģe Maija Kagaine. Pedagoģes uzsvēra, ka vakarskolas audzēkņi ir atšķirīgi no „parasto” skolu skolēniem, kā būtiskāko draudu minot vakarskolas skolēnu neiekļaušanos vidusskolas skolēnu vidū. Ļoti nozīmīgi šiem audzēkņiem saglabāt pašiem savu vidi un mācību specifiku.

Vakarskolas pedagogi, saprotot šī brīža situāciju valstī un iepazīstoties ar situāciju citos novados, kur arī tiek reorganizētas ne tikai vakarskolas, bet arī citas, pat daudz lielākas izglītības iestādes, kopumā atbalsta šīs skolas pievienošanu 1. vidusskolai. Būtiski ir tas, ka pēc abu skolu apvienošnas vakarskolas funkcijas tiks uzticētas atsevišķai struktūrvienībai un mācību process netiks pielīdzināts vidusskolas prasībām, līdz ar to nav reālu risku, kas ietekmētu mācību kvalitāti.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

pedagoģe-Inesei 
2011-02-07  15:25:27
Paldies par padomu ! Tādā gadījumā Jums būtu ieteicams apmeklēt bērnu dārzu un pamācīties bērna sirds labestību un siltumu.

Inese > Vakarskolas pedagoģe 
2011-02-04  18:07:43
Vakarskolas pedagoģe varētu vēl dažas klases pamācīties pamatskolā un izlasīt kas ir raksta autors: Ogres novada preses dienests. Bet kad negrib silto padibeni zaudēt par labu iekļaušanai vienā administrācijā, tā cita runa. Katram priekšnieciņam jau pie SAVA jāturas un SAVĒJOS jākūda atbalstīt

Vakarskolas pedagoģe 
2011-02-04  17:39:30
Ogres fakti,lūdzu nemelojiet ! Vakarskolas pedagogi neatbalsta šo tā sausamo reorganizāciju,jo te pārāk daudz kas ir "šūts ar baltiem diegiem". Vakarskolas pedagogi tā saucamās diskusijas laikā/tā notika nez kāpēc 1.vidusskolā plkst.11/strādāja un vadīja stundas. Tā kā mūsu viedokli izteica Vakarskolas administrācija un tā nebūt nebija atbalstoša. Tā bumba apzināti no Novada vadības puses tiek spēlēta tikai vienos vārtos un pārējais ir tikai tukši, skaisti vārdi. Vidusskolas administrācijas interesēs/jo vairāk skolēnu,jo lielāka alga/-tātad izdevīgi iegūt klāt skolēnus un izdevīgi iegūt arī estētiski skaistas un kārtīgas mācību telpas,pie kuru iekārtošanas nav pielikts ne pirkstiņš Tā tiešām ir ne visai cēla pedagoģiska rīcība. Lasītāji,lūdzu iepazīstaties ar informāciju par šo tēmu šodienas "Ogres vēstīs"/ Tur ir objektīvi argumenti,izņemot Gruntes kundzes teikto,ka vakarskola piektdienās reizēm notiek konsultācijas. Konsultācijas notiek katru piektdienu.Reizēm skolēnu ir mazāk,citu reizi ir daudz un strādājam daudz ilgāk par oficiālo laiku. Strādājam ar viņiem arī ne tikai piektdienās,jo strādājošajiem un ģimenes cilvēki ne vienmēr var ierasties tieši piektdienās.

keksa pec 
2011-02-03  12:28:03
keksa pec

nespratu 
2011-02-03  10:54:42
Izlasīju un tā arī nesapratu, cik tad liels būs tas finansiālais ieguvums no skolu apvienošanas, ja faktiski viss paliek pa vecam. Vai apvienošana notiek tikai ķeksīša pēc? Un vēl, vai kāds domā arī par to, ka vakarskolēni, kas te saplūduši no dažādiem novadiem, nav tas labākais kontingents un tagad tiks sabāzti kopā ar mūsu bērniem.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības