Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2011-02-01  18:43:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Saite uz fotogaleriju Pagājušā gada nogalē Madlienas veco ļaužu pansionāts saņēma zviedru Rotari klubu apvienību dāvinājumu – 26 funkcionālās gultas. 31.janvārī ziedotāji bija ieradušies klātienē apskatīt, kā gultas tiek izmantotas.

Madlienas vispārējā tipa pansionātu apmeklēja 12 Rotari klubu pārstāvji no Zviedrijas, lai aplūkotu, kā izskatās un tiek izmantots viņu dāvinājums – 26 funkcionālās gultas Ls 13 000 vērtībā.

Rīgas Rotari kluba pārstāve, projektu koordinatore Inese Priedniece atklāj, ka Rotari klubs ir cilvēku apvienība, kuras ideja – palīdzēt tiem, kuriem šī palīdzība ir ļoti nepieciešama. “Par ziedojumu Madlienas pansionātam jāpateicas 12 zviedru Rotari klubu biedriem. Katrā klubā ir ap 30 dalībnieku, kuri ziedo naudu dažādiem labdarības mērķiem. Nauda tiek savākta no klubiem un zviedru apgabaliem, pusi pieliek arī Starptautiskais vispasaules Rotari fonds, kam klubu dalībnieki ik gadu maksā arī biedra naudu. Ja ir pamatots, labs projekts, tad no šīs kopējās summas ir iespējams iegūt finansējumu,” skaidro I. Priedniece, un turpina: “Projekta īstenošana ar Madlienas pansionātu ieilga divu gadu garumā sakarā ar globālo krīzi un dažādu birokrātisku šķēršļu dēļ. Šī pati Rotari klubu apvienības cilvēku grupa pirms pieciem gadiem sadarbojās ar Cēsu internātskolu, ziedojot līdzekļus gultu, citu mēbeļu, veļas, veļasmašīnu un citu mantu iegādei, zobārstniecības kabineta ierīkošanai.”

Pirms diviem gadiem Rotari klubu apvienību pārstāvji ieradās pansionātā, lai novērtētu tā apstākļus un šo gultu iegādes nepieciešamību. Nu iecerētais projekts īstenots un plānota arī turpmāka sadarbība, nākamgad pansionātam ziedojot arī tik nepieciešamos slimnieku pacelšanas liftus.

Leifs Gustavsons, projekta koordinators no Zviedrijas, ierodoties Madlienā, pauda lielu saviļņojumu un prieku. “Nevaru izteikt, cik priecīgs šodien esmu, jo projekts beidzot ir īstenots! Viens pats šo darbu neesmu paveicies, jāsaka paldies visiem projektā iesaistītajiem klubiem, es šo darbu tikai vadīju,” sacīja projektu koordinators. “Kad iepazinos ar šīm gultām Madlienā pirms diviem gadiem, es izlēmu, ka arī man mājā tāda ir vajadzīga,” iemēģinot un izrādot gultas funkcionālās iespējas, atklāja L. Gustavsons.

Pansionāta vadītājs Alvars Šteinbergs atzīst, ka saņemtais ziedojums ir lielākais kopš tā dibināšanas 1995. gadā. “Šo gadu laikā ir bijuši dažādi ziedojumi no privātpersonu puses. Protams, esam pateicīgi par jebkuru dāvinājumu. Piemēram, Ogres Profesionālās vidusskolas audzēkņi pansionātam uzdāvināja koka spieķus. Bet tik apjomīga sadarbība, kāda izveidojusies ar Rotari klubu, iepriekš nav bijusi. Pašu spēkiem trīs gadu laikā bijām iegādājušās 20 funkcionālās gultas, ar Rotari klubu apvienību palīdzību saņēmām vēl 26. Pansionātā aprūpējam 78 klientus, tātad vairāk kā puse mūsu pacientu var izmantot šīs modernās gultas.” 

Pansionāta vadītājs ļoti pozitīvi vērtē arī turpmākās sadarbības iespējas ar Rotari klubu, jo finansiālās iespējas ir ierobežotas, bet pansionāts vēlas uzlabot savu pakalpojumu kvalitāti un izaugsmi, sagādājot pēc iespējas komfortablākus apstākļus saviem klientiem. “Esam iegādājušies modernus pretizgulējumu matračus, pēdējos trīs gadus esam specializējušies smagi slimu pacientu aprūpē, piedāvājam arī klientu ar peritoniālo dialīzi aprūpi, ir apmācīts personāls,” lepojas A. Šteinbergs. 

Turpmāk plānota divu projektu īstenošana sadarbībā ar Rotari klubu – mobilo pacientu pacēlāju un galdiņu ar paceļamām virsmām iegāde. Pavisam drīz pansionāta rīcībā tiks nodots jauns, atbilstoši aprīkots mikroautobuss cilvēku ar īpašām vajadzībām pārvadāšanai, kas iegādāts par pašvaldības līdzekļiem.

Par palīdzību sociālajā sfērā labdariem pateicās arī Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, atzīstot, ka pansionātā vecāka gadagājuma cilvēku aprūpe ir augstā līmenī, novadā ir izveidojusies laba sadarbība sociālās aprūpes sfērā un speciālisti nereti apguvuši zināšanas un pieredzi tieši no Skandināvijas valstīm. “Mums pašiem iespējas nav tik lielas, tāpēc jebkuras starptautiskas vai nevalstiskas organizācijas palīdzība dažādās sfērās ir ļoti nozīmīga. Ogres novadā šī sadarbība ir plaša, dažus mēnešus atpakaļ uzņēmām “Lauvu kluba” no Zviedrijas pārstāvjus, ar kuriem mums ir izveidojusies sadarbība galvenokārt izglītības sfērā. Esam pateicīgi visiem, kuri ar Rotari kluba starpniecību ir sniegušu palīdzību sociālās aprūpes uzlabošanai Madlienas pansionātā,” pateicās V. Pūķe.

Ogres novada sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa klātesošajiem atgādināja, ka sabiedrības neaizsargātākā daļa ir bērni un veci cilvēki, līdz ar to īpaši patīkami, ka par viņiem netiek aizmirsts: “Paldies jums, ka esat ziedojuši savu naudu un laiku labiem darbiem un mērķiem.”

Viesiem pateicās arī Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, par piemiņu katram kluba pārstāvim pasniedzot īpašas pateicības, savukārt no Madlienas pansionāta labdari mājās pārveda pansionāta iemītnieku darinātus apsveikumus un Madlienas pansionāta emblēmiņu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Ilāna 
2011-02-01  22:42:45
Jauki,jo tādas gultas slimniekiem atvieglo dzīvi un ērtības.Žēl,ka tādas nav Ogres pansionātā,tur tādas būtu vajadzīgas vismaz piecas.Es tur eju ciemos un redzu,ka tādas tur noderētu.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības