Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Uģis Ulmanis, Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks
  Publicēts: 2011-01-27  09:24:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Lai atspoguļotu Ogres novada pašvaldības policijas darba rādītājus, apkopoti dati par 2010.gadu.

Administratīvo pārkāpumu statistika

Šajā laikā kopā konstatēti 3621 pārkāpumi (2009. gadā – 3698), saņemti 2689 iedzīvotāju izsaukumi (2009. gadā – 2592) un izskatīti 707 juridisko un fizisko personu iesniegumi (2009. gadā – 674). Par dažādiem pārkāpumiem ir sastādīti 1170 administratīvo pārkāpumu protokoli (2009. gadā – 1258) un 307 administratīvā pārkāpuma paziņojumi par Ceļu satiksmes noteikumu pantiem (2009. gadā – 279). Vienlaikus ir novērsti 2514 likumpārkāpumi, 37 gadījumos ir veicināta noziegumu atklāšana (2009. gadā – 2358 likumpārkāpumi un 35 gadījumos veicināta noziegumu atklāšana).
 
2010. gadā negatīvu iespaidu gan uz sabiedrisko kārtību, gan drošību atstāja sociāli ekonomiskās situācijas pasliktināšanās valstī. Daudzi cilvēki zaudēja darbu, samazinājās iedzīvotāju ienākumi un labklājības līmenis. Tas savukārt radīja ”labvēlīgu augsni” pārkāpumu skaita pieaugumam, kā arī papildu spriedzi sabiedrībā. Tajā pašā laikā situāciju Ogres novadā tiesībsargājošās institūcijas kontrolēja un kopumā tā vērtējama kā stabila. Operatīvo iespēju robežās iedzīvotājiem sniegta palīdzība, risinot gan ģimenes konfliktus, gan novēršot likumpārkāpumus.
 
Lielākā daļa sabiedriskās kārtības pārkāpumu joprojām ir saistīti ar alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās vai ar atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. 2010. gadā par šo pārkāpumu administratīvi sodītas 678 personas. Jāatzīmē, ka vairumā gadījumu alkohola koncentrācija personas izelpā pārsniedza 2-3 promiles. Šāds reibuma stāvoklis bieži vien apdraud ne tikai pašas personas dzīvību un veselību, piemēram, kad tā tiek atrasta guloša uz ielas, zālienos, pagalmos un sabiedriskā transporta pieturvietās, bet arī apdraud satiksmes drošību, piemēram, ja persona šādā stāvoklī streipuļo pa ceļa braucamo daļu. Arvien biežāk alkoholiskos dzērienus lieto nepilngadīgas personas.
 
Manāmi pieaudzis arī atkārtoti izdarītu administratīvo pārkāpumu skaits. Kopumā par atkārtotu alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, 2010. gadā sodīta 291 persona,  turklāt vairākas no tām pat vairākas reizes. Pārmērīga alkohola lietošana bieži vien ir cieši saistīta ar huligāniskām darbībām gan pret apkārtējiem cilvēkiem, gan sabiedrisko īpašumu. 2010. gadā par sīko huligānismu sodītas 62 personas, savukārt 31 persona saņēmusi sodu par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām.
 
Alkohola lietošana ir bijusi par iemeslu arī vairumam ģimenes skandālu, kuru laikā bieži vien notiek vardarbība pret ģimenes locekļiem. 2010. gadā pašvaldības policijas darbinieki vairāk kā 250 gadījumos ir devušies sniegt palīdzību ģimenēm, kuras ir nonākušas šādā situācijā.
2010. gadā pie administratīvās atbildības par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu saukts 21 vecāks, kaut gan pirms tam ar šīm ģimenēm ilgstoši veikts preventīvais darbs. Divos gadījumos vecāki saukti pie administratīvās atbildības par bērna, kurš nav sasniedzis septiņu gadu vecumu, atstāšanu bez uzraudzības. 420 gadījumos notikušas individuālas pārrunas ar riska grupas pusaudžiem par uzvedību. Nelabvēlīgās ģimenēs un jauniešu pulcēšanās vietās notikuši 8 profilaktiskie pasākumi – reidi, pēc Ogres novada sociālā dienesta lūguma 120 reizes apsekotas augsta riska ģimenes.
 
Pārkāpumu statistikas nobeigumā jāpiemin, ka pašvaldības policijas darbs neaprobežojas tikai ar administratīvā protokola sastādīšanu. Bieži vien ar personām notiek mutiskas pārrunas, kā rezultātā 268 personām par dažādiem pārkāpumiem izteikts brīdinājums.
 
Strukturālās reformas, video novērošanas centra izveidošana
Ogres novadā 2009. gadā tika uzsākta un 2010. gadā pabeigta teritoriālā reforma. Ogres novadam pievienojot 8 pagastus, bija jāveic strukturālas izmaiņas arī Ogres novada pašvaldības policijā un tās darba funkcijās. Tika izveidoti trīs jauni iecirkņi pagastos, no kuriem 2010. gadā divi – Madlienā un Taurupē – jau uzsāka savu darbu, bet trešo – Suntažos – atvēra 2011. gada janvāra sākumā. Darbam šajos iecirkņos sagatavoti un apmācīti trīs darbinieki.
 
Gan strukturālās pārmaiņas, gan izmaiņas normatīvajos aktos prasa pastāvīgu pilnveidošanos, kā arī esošo prasmju nostiprināšanu. Pašvaldības policistu zināšanas tiek regulāri pārbaudītas. 2010. gadā pašvaldības policijas darbinieki sekmīgi nokārtoja profesionālo atestāciju.
 
Kārtības un drošības situācijas uzlabošanai pilsētā, pārkāpumu un noziegumu novēršanai, to atklāšanas veicināšanai savu efektivitāti pierāda vairākās sabiedriskās vietās uzstādītās video novērošanas kameras. 2010. gadā Ogrē pamatstadijā izveidots video novērošanas centrs, pilsētā uzstādītas 11 video novērošanas kameras. Video novērošanas kameras jau palīdzējušas atklāt vairākus pārkāpumus un noziegumus. 2011. gadā plānots uzstādīt vēl vismaz divas video novērošanas kameras.
 
Sadarbība
Pašvaldības policijai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkni. Abas policijas struktūrvienības atrodas vienā ēkā, tām ir kopīga dežūrdaļa, kas izsaukuma gadījumā ļauj operatīvi reaģēt un sniegt palīdzību iedzīvotājiem.
 
Vēlos pateikties tiem iedzīvotājiem, kuros saglabājusies līdzjūtība pret cita cilvēka nelaimi, kā arī atbildības sajūta, redzot, ka tiek izdarīts noziegums vai pārkāpums, par to paziņojot policijai vai palīdzot pārkāpējus aizturēt.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības