Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2011-01-21  14:06:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes sēdē 20. janvārī deputāti vienbalsīgi apstiprināja Ogres novada attīstības programmu 2011. – 2017. gadam.

Ogres novada attīstības programma ir vidēja termiņa plānošanas dokuments, kurā noteikts pasākumu kopums pašvaldības ilgtermiņa prioritāšu īstenošanai no 2011. līdz 2017. gadam. Šis dokuments nodrošinās līdzsvarotu Ogres novada teritorijas attīstību ilgtermiņā un kalpos par pamatu investīciju piesaistei privātajā un publiskajā sektorā.

Tieši gads ir pagājis, kopš dome pieņēma lēmumu uzsākt attīstības programmas izstrādi, tagad šis plānošanas dokuments ir sagatavots un apstiprināts.
Attīstības programmas izstrādi nodrošināja vadības grupa, kuru vadīja domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, un pašvaldības Attīstības nodaļa - vadītāja Jana Briede.

Lai nodrošinātu visaptverošu novada pašvaldības līdzšinējās darbības analīzi un noteiktu prioritātes turpmākajā darbībā, programmas projekta izstrādes procesā tika iesaistīti novada iedzīvotāji, kuri, aktīvi piedaloties aptaujā, pauda savu viedokli par pašvaldības darbu, iesniedza priekšlikumus tā pilnveidošanai, tādējādi dodot neapšaubāmi vērtīgu pienesumu novada attīstības programmas projekta sagatavošanā.

Programmas izstrādei vadības grupa bija izveidojusi sešas tematiskās darba grupas: pārvalde, ekonomika un uzņēmējdarbība, vide un infrastruktūra, izglītība un sports, kultūra, veselības un sociālā aizsardzība. Darba grupās iesaistījās pašvaldības un nozaru speciālisti, deputāti un iedzīvotāji.

Nepieciešamo palīdzību un konsultācijas programmas izstrādes procesā sniedza Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas un Rīgas plānošanas reģiona speciālisti.

Izmantojot Britu padomes metodoloģiju pilsētvides jautājumu risināšanai, Britu padome kopā ar Ogres novada pašvaldības Attīstības nodaļu un biedrību “Zināšanu un inovācijas sabiedrība” rīkoja “Nākotnes pilsētas spēli” (“Future City Game”), kurā piedalījās novada iedzīvotāji (uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, pašvaldības darbinieki, jaunieši, pensionāri) un sniedza savu redzējumu Ogres novada attīstībai.

Izdevumus šī pasākuma, kā arī vēl citu ar attīstības programmas izstrādi saistītu aktivitāšu īstenošanai daļēji sedz no Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta “Attīstības plānošanas kapacitātes paaugstināšana Ogres novadā” (ESF darbības programmas “Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.5.3.2. aktivitātes “Plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību attīstības plānošanas kapacitātes paaugstināšana” ietvaros). Projekta mērķis ir paaugstināt Ogres novada pašvaldības attīstības plānošanas kapacitāti un nodrošināt apvienotā novada teritorijai un normatīvajiem aktiem atbilstošas attīstības plānošanas dokumentāciju, izstrādājot attīstības programmu un teritorijas plānojumu jaunizveidotajam Ogres novadam. Līdz ar Attīstības programmas apstiprināšanu ir noslēdzies būtisks šī projekta posms, nodrošinot novada ilgtspējīgai, sabalansētai un mērķtiecīgai attīstībai ārkārtīgi nepieciešama plānošanas dokumenta esamību.

Attīstības programmā definēta Ogres novada vīzija: „Ogres novads - Pierīgas uzņēmējdarbības, inovāciju, izglītības un sporta attīstības centrs. Konkurētspējīga, radoša un uz rezultātu virzīta pārvalde Latvijas centrā. Harmoniska, sociāli stabila un videi draudzīga dzīves vide cilvēkam laukos un pilsētā. Moderna un attīstīta novada satiksmes un komunikāciju infrastruktūra. Aktīva un pasākumiem bagāta novada kultūras un tūrisma dzīve.”
Savukārt novada devīze ir: „Ogres novads – cilvēka un dabas harmonija”.

Programmā noteikti Ogres novada stratēģiskie mērķi:
veicināt novada ekonomisko izaugsmi un uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanos;
attīstīt novada cilvēkresursu potenciālu;
veicināt vidi saudzējošas augstas dzīves kvalitātes ieviešanu.
 
Savukārt novada ilgtermiņa attīstības prioritātes definētas šādi:
* efektīva un moderna pārvalde;
* daudzveidīga un inovatīva ekonomika;
* vidi saudzējoša infrastruktūra;
* konkurētspējīga izglītība un sports;
* kvalitatīva un pieejama kultūrvide;
* veselīga un sociāli atbalstīta sabiedrība;
* atbildīga dabas apsaimniekošana.
 
* Attīstības programma sastāv no vairākām daļām:
* pašreizējās situācijas raksturojums un SVID analīze;
* attīstības stratēģija 2011. - 2017. gadam;
* rīcības plāns 2011. - 2013. gadam;
* attīstības programmas īstenošanas uzraudzības kārtība;
* pārskats par sabiedrības līdzdalību.
 
Elektroniskā veidā Ogres novada attīstības programma būs pieejama novada pašvaldības portālā.
 
Projekts „Attīstības plānošanas kapacitātes paaugstināšana Ogres novadā” ilgs līdz pat 2010.gada 30.jūnijam. Tā ietvaros šobrīd turpinās pagājušajā gada janvārī aizsāktais darbs vienota Ogres novada teritorijas plānojuma izstrādē. Jaunais plānojums noteiks novada teritorijas esošo un plānoto izmantošanu un šīs izmantošanas ierobežojumus, tādejādi veicinot novada ekonomisko izaugsmi, sociālo stabilitāti un vides kvalitāti, kā arī kalpojot par pamatu turpmākai investīciju piesaistei. Arī ar šī plānošanas dokumenta izstrādi saistīto izdevumu segšanai tiks izmantots projektam piešķirtais Eiropas Sociālā fonda finansējums (projekta „Attīstības plānošanas kapacitātes paaugstināšana Ogres novadā” kopējās attiecināmās izmaksas ir 24557 Ls, no kā Eiropas Sociālā fonda finansējums sastāda 100%).
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības