Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2011-01-20  10:41:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Pavisam drīz nekustamo īpašumu īpašnieki saņems paziņojumus par šajā gadā maksājamo nodokli.

Tā kā nekustamā īpašuma nodokli administrē pašvaldība, Ogres novada pašvaldības īpašuma nodokļa administratore Sarmīte Kirhnere ir sagatavojusi nodokļu maksātājiem noderīgu informāciju.
 
Ko darīt, ja paziņojumu nesaņem
 
Nekustamā īpašuma nodokļa apmēru kārtējam taksācijas gadam pašvaldība paziņo maksātājam vai daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājam līdz kārtējā taksācijas gada 15. februārim, nosūtot viņam vai viņa pilnvarniekam pēc norādītās adreses maksāšanas paziņojumu
 
Ja nekustamā īpašuma nodokļa maksātājas vai daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājs līdz kārtējā taksācijas gada 15. februārim nav saņēmis maksāšanas paziņojumu, viņa pienākums ir mēneša laikā rakstveidā informēt par to pašvaldību, kura iekasē nodokli.
 
Maksāt var reizi ceturksnī
 
Nekustamā īpašuma nodoklis maksājams reizi ceturksnī − ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas. Nodokli var nomaksāt arī reizi gadā, avansa veidā samaksājot to līdz noteiktajam taksācijas gada pirmā maksājuma termiņam.
 
Kad iestājas nodokļa maksāšanas pienākums 
 
Nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas pienākums rodas vai izbeidzas ar nākamo taksācijas gadu pēc īpašuma tiesību vai valdījuma tiesību rašanās vai izbeigšanās, bet par valsts vai pašvaldības nekustamā īpašuma lietošanu vai nomu - ar nākamo mēnesi pēc valsts vai pašvaldības nekustamā īpašuma lietošanas vai nomas tiesību rašanās vai izbeigšanās. Ja, piemēram, tiek pārdots nekustamais īpašums 2011. gadā, tad ir pienākums pārdevējam maksāt nodokli par 2011. gadu, bet jaunais īpašnieks to sāks maksāt ar nākamo taksācijas gadu, t.i ar 2012.gadu. 
 
Nodokļa likmes ir dažādas
 
Nekustamā īpašuma nodokļa likme ir:
1) 1,5 procenti no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības: zemei; ēkām vai to daļām kuras tiek izmantotas saimnieciskajā darbībā; inženierbūvēm;

2) dzīvojamām mājām neatkarīgi no tā, vai tās ir vai nav sadalītas dzīvokļu īpašumos, dzīvojamo māju daļām, telpu grupām nedzīvojamās ēkās, kuru funkcionālā izmantošana ir dzīvošana, kā arī telpu grupām, kuru funkcionālā izmantošana ir saistīta ar dzīvošanu (garāžām, autostāvvietām, pagrabiem, noliktavām un saimniecības telpām), ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai:
par mājokli ar kadastrālo vērtību līdz 40 tūkstošiem latu piemēro likmi 0,2% no kadastrālās vērtības,
par mājokļa kadastrālās vērtības daļu no 40 001-75 000 latu – 0,4% no kadastrālās vērtības,
par mājokļa kadastrālās vērtības daļu virs 75 tūkstošiem latu – 0,6% no kadastrālās vērtības.
 Atvieglojumi nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem

Pašvaldība piešķir nodokļa atvieglojumu nodokļa maksātājiem, kuriem tā ir piešķīrusi trūcīgas vai maznodrošinātas personas vai ģimenes statusu.
trūcīgām personām 90 procentu apmērā no aprēķinātās nodokļa summas par to periodu, kurā nodokļa maksātājs atbilst trūcīgas personas statusam, attiecībā uz  dzīvojamām mājām neatkarīgi no tā, vai tās ir vai nav sadalītas dzīvokļu īpašumos, dzīvojamo māju daļām, telpu grupām nedzīvojamās ēkās, kuru funkcionālā izmantošana ir dzīvošana, kā arī telpu grupām, kuru funkcionālā izmantošana ir saistīta ar dzīvošanu (garāžām, autostāvvietām, pagrabiem, noliktavām un saimniecības telpām), ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai:
maznodrošinātām personām saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem,
                1. maznodrošinātajām ģimenēm, kurās ir bērni invalīdi, 1. vai 2.grupas invalīdi - 50% apmērā;
                2. maznodrošinātām ģimenēm, kuru apgādībā ir četri un vairāk nepilngadīgi bērni - 50% apmērā;
                3. maznodrošinātiem pensionāriem bez apgādniekiem (personām, kurām saskaņā ar Civillikumu ir pienākums rūpēties par savu laulāto, bērniem, mazbērniem, vecākiem vai vecvecākiem) - 90% apmērā;
                4. 1. un 2. grupas invalīdiem bez apgādniekiem (personām, kurām saskaņā ar Civillikumu ir pienākums rūpēties par savu laulāto, bērniem, mazbērniem, vecākiem vai vecvecākiem) - 90% apmērā;
                5. invalīdiem, kuru rīcībā ir automašīna ar rokas vadāmību, par zemi zem garāžām - 90% apmērā;
                6.  maznodrošinātām personām 50% apmērā no aprēķinātās nodokļa summas par to periodu, kurā nodokļu maksātājs atbilst maznodrošinātās personas statusam, atbilstoši likuma ”Par nekustamā īpašuma nodokli” 3. panta pirmās daļas 2. punktā minētajiem objektiem (mājoklim).
 
Politiski represētajām personām par zemi un individuālo dzīvojamo māju apbūvē ietilpstošajām ēkām vai dzīvokļa īpašumu bez zemes domājamās daļas, kas ir šo personu īpašumā vai valdījumā vismaz piecus gadus, nekustamā īpašuma nodokļa summa ir samazināma par 50 procentiem, ja nekustamais īpašums netiek izmantots saimnieciskajā darbībā. Ja nekustamais īpašums daļēji tiek izmantots saimnieciskajā darbībā, šai daļai nodokļa samazinājums netiek piemērots.
 
Politiski represētā persona, kurai saskaņā ar likuma 5. panta otrās daļas nosacījumiem ir tiesības uz nodokļa atvieglojumu, līdz taksācijas gada 1. februārim iesniedz pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas nekustamais īpašums, šādus dokumentus:

politiski represētās personas apliecības kopiju (uzrādot oriģinālu);
iesniegumu par nodokļa atvieglojuma piemērošanu ar apliecinā­jumu, ka zeme vai tās daļa un individuālā dzīvojamā māja vai tās daļa (telpu grupa) netiek izmantota vai dzīvokļa īpašums netiek izmantots saimnieciskajā darbībā.
 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības