Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Sarmīte Bunka-Brilijonka, Valsts darba inspekcijas Starporganizāciju sadarbības nodaļas vadītāja
  Publicēts: 2011-01-11  12:10:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Ņemot vērā pēdējā laikā notikušos nelaimes gadījumus saistībā ar sniega tīrīšanas darbiem, VDI īpaši pastiprinātu uzmanību pievērsīs gan darba drošības prasību ievērošanai, gan arī darbinieku reģistrētai nodarbināšanai.

VDI uzsver, ka sniega, lāsteku un ledus tīrīšana uz māju jumtiem ir saistīta ar paaugstinātu bīstamību un risku, un atgādina, ka minētajiem darbiem ir nepieciešams specializēts aprīkojums un īpašas iemaņas.
 
Jāuzsver, ka šoziem laika periodā no 2010.gada 1.decembra līdz 7.janvārim saistībā ar kritieniem no augstuma un paslīdēšanu, pakrišanu darba vietā notikuši 7 nelaimes gadījumi darbā. Salīdzinoši pērnajā ziemā no 2009.gada 1.decembra līdz 2010.gada 1.martam VDI izmeklējusi 9 smagus un vienu letālu nelaimes gadījumu darbā, kuru cēlonis bija kritiens no augstuma.
 
Darba inspekcija norāda, ka strādājot augstumā, bieži tiek izmantoti neatbilstoši individuālie aizsardzības līdzekļi.
 
„Nav pieļaujama paštaisītu ierīču un aprīkojumu lietošana, jo tās darbinieku nepasargās no nelaimes. Veicot darbus augstumā, ķermeņa aizsardzībai jāizmanto pret kritiena sistēmas, kā arī īpaša uzmanība jāpievērš to stiprinājumiem uz jumtiem,” uzsver Valsts darba inspekcijas Darba aizsardzības nodaļas vadītāja Sandra Zariņa.
 
Pret kritiena sistēmas konstruētas ar mērķi pasargāt cilvēku kritiena gadījumā un paredzētas lietot visās darba vietās, kur pastāv kritiena risks no augstuma. Bez tam jumtu tīrīšanas darbos augstumā nodarbinātajiem ir jābūt īpaši apmācītiem šo darbu veikšanā, kā arī viņiem jāprot pareizi pielietot individuālos aizsardzības līdzekļus.
 
Darba inspekcija ir novērojusi, ka lielā darba apjoma dēļ, ēku jumtu tīrīšana no sniega tiek veikta arī diennakts tumšajā laikā. Šādos gadījumos ir jānodrošina arī piemērots apgaismojums. Bez tam darba devējam jānodrošina arī obligāto veselības pārbaužu veikšana darbiniekiem, kuri veic darbus īpašos apstākļos, t.i., darbi, kas tiek veikti vairāk kā 1,5 metru augstumā.
 
„Īpaši vēlos uzsvērt, ka šajos ēku jumtu sniega tīrīšanas darbos nav pieļaujama pusaudžu nodarbināšana, kas ir būtisks pārkāpums,” norāda S.Zariņa.
       
Atgādinām, ka arī darba tiesiskajām attiecībām jāatbilst normatīvo aktu prasībām, t.i., darba līgumam jābūt noslēgtam rakstveidā.
 
Darba devējiem uzmanība jāpievērš arī sētnieku darba organizatoriskiem jautājumiem. Garās darba stundas un smagā sniega tīrīšana rada fiziskas pārslodzes, kā rezultātā var rasties akūtas veselības problēmas, piemēram, sāpes krūšu rajonā, galvas reiboņi, apgrūtināta elpošana un var iestāties pat nāve.
 
Atgādinām, ka prasības, kādas jāievēro veicot darbus augstumā noteiktas 2002. gada 9. decembra Ministru kabineta noteikumos Nr.526 „Darba aizsardzības prasības, lietojot darba aprīkojumu un strādājot augstumā”. Valsts darba inspekcijas mājas lapā ir pieejams arī skaidrojošais materiāls „Darba drošība, strādājot augstumā” http://www.vdi.gov.lv/files/darba_drosiba_stradajot_augstuma.pdf).
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības