Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-09-02  11:19:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Pēc ilga neskaidrību laika, kad Ogres un arī citu slimnīcu mediķi dzīvojuši neziņā un neizpratnē par finansējuma sadales principiem, savu skaidrojumu ogrēniešiem sniedz veselības ministrs Didzis Gavars.

Jau izņots, ka Ogres slimnīcai nav samaksāts par papildus valsts noteiktajām kvotām paveikto darbu - kopumā 180 tūkstoši latu. Tie veidojušies, pieprasījumam pēc medicīnas pakalpojumiem ievērojami pārsniedzot piešķirtā finansējuma apjomus. Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs norādījis, ka, valsts finansējumam saglabājoties iepriekšējā līmenī, Ogres mediķiem nesamaksātā summa sasniegs jau 200 tūkstošus. Savukārt par Ogres poliklīnikas mediķu darbu valsts nav norēķinājusies jau divu mēnešu budžeta apmērā. Pieņemts lēmums pieņemt tikai tik daudz pacientu, cik apmaksā valsts, tādēļ veidojas garas rindas - uz rentgenu jāgaida 2 nedēļas, bet laboratorija un pieņemšana pie speciālistiem 2-3 nedēļas.

Savukārt it kā veselības aprūpes stabilizēšanai iedalītie 26 miljoni sadalīti ļoti nevienlīdzīgi, Ogres slimnīcai atlīdzinot vien 70% no iepriekšējā perioda pārstrādes, bet, piemēram, bērnu slimnīcai piešķirot nauda par vēl nepadarītu darbu.

LR Veselības ministrs Didzis Gavars skaidro, ka "Ja salīdzina Ogres slimnīcu un klīnisko bērnu slimnīcu Vienības gatvē, tad starpība ir, jo to nosaka ārstniecības likums - bērni ir Latvijas valsts medicīnas prioritāte, līdz ar to finansējums bērnu slimnīcai arī iepriekšējā reizē tādā pašā mērā kā citām slimnīcām."

Veselības ministrs arī pauž nostāju, ka slimnīcas pārstrādes nevarot ņemt vērā un apšauba pašu pārstrāžu noteikšanas metodes. "Pārstrādes, rēķinus un citas lietas mēs pašlaik nevaram ņemt vērā. Ir skaidrs, ka, dažādi aprēķinot, dažādi var tikt pie iztrūkumiem, gan pēc parādzīmēm, gan pēc cilvēkiem, gan pēc profiliem. Mums ir jāpielieto kritēriji, lai kaut kādā veidā 2010.gadā sniegtu neatliekamo medicīnisko palīdzību līdz gada beigām," norāda D.Gavars.

Šāda iespēja esot panākta ar jau piešķirtajiem līdzekļiem veselības aprūpei. Savukārt Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas vadītāja Egita Pole uzskata, ka, slimnīcās palielinoties pacientu skaitam, lielāki līdzekļi to ārstēšanai tomēr nepienākas, jo kopējās izmaksas nepieaugot. "Pārstrādes mēs nemaksājam, mēs iedodam papildus naudu, cik mums viņa ir. Ja mums iedotu vēl 10 miljonus, tos mēs atkal sadalītu proporcionāli visām slimnīcām," norāda amatpersona.

Kompensētas gan netikšot tikai stacionārajā aprūpē pieļautās pārstrādes. "Ambulatorajā aprūpē situācija ir savādāka. Tur gan mēs samaksāsim cik katrā iestādē ir pacienti nākuši un izmeklēti," norāda E.Pole un sola, ka jau tuvākās nedēļas laikā tikšot pilnībā kompensētas ambulatorajā aprūpē konstatētās pārstrādes.




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības