Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Kristīne Eglīte, «Ogres Vēstis Visiem»
  Publicēts: 2010-08-03  10:02:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Lielveikalā, staigājot gar plauktiem, netīšām uzgāju jaunu māmiņu ar bērniņu. Uzmanību pievērsa bērniņa balss. Garām ejot, uzmetu aci. Bērniņš pusguļus sēdēja speciālajos ratiņos un knapi spēja izteikt kādu zilbi. Izrādījās, ka viņš ir invalīds un, visdrīzāk, visu dzīvi tā arī nāksies pavadīt šajā speciālajā ratiņkrēslā...

Šis notikums mani spēcīgi uzrunāja. Tas lika arī apjaust, cik patiesībā mūsos ir daudz spēka, lai palīdzētu citiem. Ja katrs no mums ikdienas tikai aizdomātos par to, cik mēs noderīgi varam būt kādam, kam palīdzīga roka ir vajadzīga daudz vairāk, pasaule jau kļūtu gaišāka.

«Go Blonde» – par gaišāku pasauli!
Nākošajā dienā internetā meklēju dažādus rakstus par pasākumiem, ko organizē, lai palīdzētu grūtībās nonākušajiem bērniņiem. Atradu organizāciju «Go Blonde», ko vada Marika Ģederte. Tās misija – nodrošināt bērniem invalīdiem pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi. Tādu, lai viņi nejustos sabiedrības izstumti vai citādāki. Sarunājoties ar viņu un vienu no organizācijas biedrēm Agnesi Zeltiņu, uzzināju, ka šāda veida organizācijas pastāv visā pasaulē. Un arvien aktīvāk veic dažāda veida pasākumus, lai pievērstu uzmanību tam, ka arī KATRS no mums var padarīt kāda cilvēciņa dzīvi kaut par mata tiesu gaišāku. Un visi kopā – tas jau ir īsts brīnums kādam mazulītim.

Arī Beļģijā ziedo mantas ogrēniešiem
Ar Agneses Zeltiņas palīdzību iepazinos ar līdzīgi domājošiem un ļoti, ļoti atvērtiem, palīdzēt gribošiem cilvēkiem Beļģijā. Viņi ir nodibinājuši līdzīgu organizāciju, kas palīdz bērniem ar īpašajām vajadzībām. Arī Tavernieri ir daudzbērnu ģimene. Diemžēl viņu jaunākais dēliņš (8 gadi) jau kopš dzimšanas ir piesaistīts speciālajiem ratiņiem un ir bērns ar īpašām vajadzībām. Man bija iespēja iepazīt šos jaukos un enerģijas pilnos cilvēkus arī klātienē. Jūlija vidū devos pie viņiem uz Beļģiju. Sagaidīja mani smaidoši, sirsnības pilni cilvēki. Ģimenes tēvs Deniss un māte Greeta. Izrādot savu māju un teritoriju, viņi paskaidroja, ka šeit agrāk bijusi ferma. Tagad iekšpusē izveidotas vairākas speciālas istabas, kuras radītas tieši bērniem invalīdiem, tajās viņi jūtas ļoti aizsargāti – kā māmiņas vēderā. Šādu bērniņu uztvere ir atšķirīga,tādēļ arī radītas speciālas atpūtas telpas. Vienā no tām, piemēram, šādi bērni mācās atpazīt krāsas, sajust garšas, sadzirdēt dažādas skaņas. Citā telpā ir speciāli izveidota ūdens gulta, kuru ievij mierīgas, harmoniskas un vieglas mūzikas skaņas. Pēc savas pieredzes ģimene mācēja stāstīt, ka vislabākā rehabilitācija bērniem ir 15 zirgi! Ģimenei lauku darbos ļoti palīdz vecākie dēli, kas ik dienas kopā ar Denisu dodas uz staļļiem, apsekot un kopt zirgus. Zirgi ir ļoti pieraduši pie cilvēkiem un, pēc viņu teiktā, ir lielā saskaņā un harmonijā ar bērniem. Zirgi saprot, ka šādiem bērniņiem nepieciešama palīdzība. Viņi to arī sniedz. Kad bērns ir vienam no šiem, speciāli lolotajiem, zirdziņiem mugurā, viņš kļūst mierīgāks un daudz veselīgāks. Tāpat kā zirgi, arī ūdens ļoti nomierina bērnu prātus. Fermas iekšpagalmā ir izveidots liels baseins. Siltajās vasaras dienās bērni peld, izpilda dažādus vingrinājumus vai vienkārši priecājas par dzīvi, kā nu kurš to prot un spēj izdarīt. Pērn ģimenei nākuši palīgā divi studenti, kas nepilnu divu mēnešu laikā izveidojuši pasakainu parku aiz mājas. Pa vidu tam neliels dīķītis, kurā bērni laiž rotaļu pīlītes un kuģīšus. Tāpat ir vairāki namiņi, kuros bērni var iet un spēlēties. Šajos namiņos izveidoti dažādi instrumenti, kas rada mūziku. Citu namiņu rotā dažādu puķu sienas. Tas viss rada bērnos spēcīgas vizualizācijas par pasauli un veicina labāku atmiņu. Ļoti iecienīti šajā fermā esot izbraucieni ar zirgu karieti pa Beļģiju. Uz šiem seansiem ģimenes ved savus bērnus no Briseles, Amsterdamas, dažādām Vācijas pilsētām un daudzām citām valstīm. Ģimene iegulda ļoti daudz darba un mīlestības, lai palīdzētu katram bērniņam ar īpašajām vajadzībām. Iestājoties «Go Blonde» organizācijā, ļoti centīšos palīdzēt arī bērniem ar īpašajām vajadzībām Ogrē un tās apkaimē. Varbūt tuvā nākotnē izdodas ieinteresēt vietējos un aizvest mūsējos bērnus uz šo rehabilitācijas centru?
 
Fermā satiku arī šīs ģimenes labu draugu Dominiku. Arī viņš turp jau ilgus gadus vadā savu mazo princesīti, kurai arī ir īpašas vajadzības. Viņu ļoti ieinteresēja tas, ka Latvijā cenšos organizēt palīdzību gan trūcīgajiem bērniem, gan arī ar īpašām vajadzībām. Protams, Beļģijā ir cita situācija, te par pilsoņiem daudz vairāk rūpējas valdība. Tiek apmaksāta veselības aprūpe, izglītība un daudz atbalstu citām pilsoņu vajadzībām. Taču Dominiks ar prieku palīdz arī manā projektā – atbalstot bijušā Ogres rajona lauku trūcīgās daudzbērnu ģimenes. Jau laikā, ko pavadīju tur, viņš apzvanīja visu savu plašo paziņu loku, aicinot ziedot drēbītes vai mantas, kas viņiem šķiet liekas, bet Latvijā varētu sagādāt milzīgu prieku un gandarījumu kādai sirsniņai. Tagad, esot Latvijā, turpinu uzturēt sakarus ar draugiem no Beļģijas. Visi ir ļoti pretimnākoši un draudzīgi. Viņi jau ir nokomplektējuši pirmās pakas ar drēbītēm un mantām, kuras drīz sasniegs Ogri.

Daudz palīdz Tuvcīņas skolas puiši
Uzzinājuši par manu misiju palīdzēt gan bērniņiem invalīdiem, gan trūcīgajām ģimenēm, mani uzmeklē bijušie pamatskolas klasesbiedri. Vai nav jauki? Tāpat mani atrod pilnīgi sveši, bet tik jauki cilvēki. Viņi nes mantas, drēbītes, ziedo apavus, visu, visu, kas pašiem vairs nav nepieciešams, bet kādam var tik ļoti noderēt. Pie drēbju šķirošanas un pakošanas ļoti palīdz mana ģimene. Tāpat arī draugi nāk talkā. Bet pats galvenais, ka mūs visus vieno, ir liels, kopīgs mērķis – PALĪDZĒT! Tiem, kam tas tiešām ir ļoti nepieciešams.
 
Iepriekšējos gados esmu aktīvi darbojusies vienā no Rīgas organizācijām, kas palīdz nodrošināt labāku dzīvi dažādās Latvijas lauku rajonu daudzbērnu trūcīgajās ģimenēs. Vasaras sākumā uzsāku arī bijušā Ogres rajona trūcīgo daudzbērnu ģimeņu apzināšanu. Veicās ļoti labi. Šobrīd cenšos ievākt nepieciešamās mantas gandrīz 20 ģimenēm. Viss izdosies, noteikti! Es zinu, jo es tam ticu. Nepilnu divu mēnešu laikā no manu draugu, radu un paziņu loka jau ir izdevies izveidot kuplu drēbju vietni. Ir saziedoti tik ļoti nepieciešamie apavi, sporta tērpi, ziemas drēbītes un daudz, daudz citu lietu, pēc kurām tik ļoti ilgojas mani uzmeklētie.
 
Arī Ogres novada dome ar sapratni skatās uz šo projektu, un ceru, ka tuvā nākotnē mums izveidosies laba un cieša sadarbība.
 
Augusta vidū, kad nokomplektēsim un izšķirosim visas drēbes, skolas preces un pārējas mantas, tās tiks izvadātas lauku pagastu trūcīgajām daudzbērnu ģimenēm. Šovasar mēs apsekojām 18 šādas ģimenes. Telpas, kurās pakojam šīs mantas, atrodas Ogrē, centrā. Ja nav iespējas sūtījumu nogādāt pašiem, varu to paņemt no jums jebkurā laikā! Tikai iepriekš sarunā laiks un vieta.
 
Esmu uzsākusi sadarbību arī ar Tuvcīņas skolas Ogres nodaļas jauniešiem un tās vadītāju Egilu Helmani, kurš ļoti labprāt pauda atbalstu, teikdams, ka Tuvcīņas skola šajā darbā noteikti iesaistīsies un palīdzēs. Puiši izrāda lielu interesi un ar lielu prieku un atbildības sajūtu dara visu, kas nepieciešams, lai palīdzētu. Pateicoties viņiem, mums ir atvieglojies darbs tieši fiziskajās aktivitātēs. Puiši palīdz atvest smagākās mantas – ledusskapjus, gultas, dažādus sadzīves tehniku un citas lietas. Viņi gaida, kad došu «starta» signālu, lai turpinātu palīdzēt, pakojot un īpaši izvadājot mantas. Paldies viņiem par to!
 
... Liels prieks, kad dodos riteņu izbraucienā ar savu sešgadīgo krustmeitiņu, kura arī kā liels darba rūķis piedalās mantu šķirošanā un pakošanā. Viņa atver savu maciņu un, skaitot naudiņu, kļūst domīga. «Kas noticis, Lauriņ!?» jautāju. Viņa, sadalījusi naudiņu uz pusēm, atbild: «Nekas! Ņem, pusi no naudiņas. Nopērc «labdarības bērniņiem» arī konfektes. Viņiem tās ir grūtāk dabūt nekā man...» Sirsnības pilna es viņu apskauju, un tajā brīdi nāk neaprakstāms enerģijas vilnis, kas dod milzīgu sparu tālākai darbībai. Labdarība ļoti vieno un saliedē cilvēkus.

Kas vēl jāpaveic?
Jāievāc un jāsapako atlikušas mantas ģimenēm. Jāatrod persona, uzņēmums vai organizācija, kas nāktu pretī un spētu ziedot līdzekļus šo bērnu skolas preču nodrošināšanai. Vismaz daļējai.
 
Transports. Pašlaik uzturu ciešus sakarus ar dažām Rīgas transporta kompānijām, kuras jau ir izdevies pieaicināt šim konkrētajām projektam – palīdzot ar preču nogādi uz lauku pagastiem. Viens jautājums gan paliek aktuāls – degviela! Pēc pieredzes zinu, ka noteikti atsauksies kāds jauks un palīdzēt gribošs cilvēks. Ļoti ceru, ka tas būs ogrēnietis. Tādējādi rādot piemēru arī citiem...
 
Ar šo rakstu gribu lūgt jūs aizdomāties, cik daudz mēs patiesībā varam darīt citu labā. Pavisam nedaudz vajadzīgs, lai kāds mazais eņģelītis kļūtu laimīgāks un mīlestības pārpilns! Un tas viss ir mūsu rokās. Vajag tikai sākt darīt.
 
Aicinu visus, kuri sevī sajutuši aicinājumu sniegt palīdzīgu roku, ziedot dažādas mantas – ratus zīdaiņiem, sadzīves tehniku, traukus, gultas, gultas veļu, SKOLAS PRECES (tās šobrīd ir aktuālākās) un visu, visu, kas varētu būt noderīgs mūsu lauku pagastos dzīvojošajām daudzbērnu ģimenēm.
 
PALDIES tiem, kas JAU dara un darīs vēl vairāk, jo tikai KOPĀ mēs varam LABĀK un daudz, daudz GAIŠĀK dzīvot! Gaidīšu līdzīgi domājošo atsauksmes!
 
Manas koordinātes: tel. 22842868, e-pats: kristine@kimlog.lv
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības