Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-08-03  09:58:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres Profesionālās vidusskolas (OPV) direktores vietniece Linda Caune atzīst, ka šogad audzēkņu interese par mācīšanos šajā mācību iestādē nav mazinājusies, gandrīz visas mācību programmas ir aizpildītas.
 
“Pieprasītākās no programmām šogad ir datorsistēmas un elektronika. Laikam tāpēc, ka darba tirgū, attīstoties modernajām tehnoloģijām un elektronikas nozarei, aizvien vairāk ir pieprasīti šādi speciālisti. Jauniešus interesē viss, kas saistīts ar datoru,” uzskata L. Caune.  Šogad  izveidojies konkurss, lai jaunieši varētu apgūt šīs izglītības  programmas.
 
“Vēl aizvien laipni aicinām jauniešus pieteikties tādās mācību programmās kā grāmatvedība, sekretariāta un biroja darbs, kā arī kokizstrādājumu izgatavošana, lai gan arī šajās izglītības programmās atlikušo vietu skaits nav liels,” piebilst direktores vietniece.
 
Lai iestātos OPV, jauniešiem jāiesniedz direktorei adresēts iesniegums, iepriekšējo izglītību apliecinošs dokuments vai tā kopija, jāuzrāda personu paliecinošs dokuments.
 
Uzņemšana OPV sākusies 14.jūnijā un turpināsies līdz augusta vidum.

Amatniecības vidusskolā - jaunas programmas

Savukārt Amatniecības vidusskolas direktores vietniece Diāna Vernera informē, ka šogad īpašu interesi izpelnījušās mācību programmas, kas saistās ar mākslu un dizainu.
 
“Šogad ir lielāks uzņemšanas plāns, līdz ar to mācību iestādē varam uzņemt vairāk audzēkņu,” skaidro D. Vernera.
 
15. jūlijā notikuši iestājpārbaudījumi tiem, kuri vēlējušies apgūt interjera, reklāmas vai multimediju dizainu. Šo programmu grupas jau nokomplektētas.
 
D. Vernera audzēkņus aicina pieteikties šogad atvērtajām JAUNAJĀM mācību programmām – viesnīcu pakalpojumi (kvalifikācija: viesmīlības pakalpojumu speciālists), koka mākslinieciskā apstrāde (kvalifikācija: koka māksliniecisko izstrādājumu izgatavotājs) un apģērbu dizains (kvalifikācija: apģērbu modelētājs), kā arī komerczinību programmās (kvalifikācijas - reklāmas pakalpojumu komercdarbinieks, tūrisma pakalpojumu komercdarbinieks).
 
Pieteikties Ogres Amatniecības vidusskolas mācību programmām audzēkņi vēl var līdz 16. augustam, iesniedzot direktorei adresētu iesniegumu (uz skolas veidlapas), izglītību apliecinošu dokumentu, sekmju izrakstu, izziņu par veselības stāvokli, 4 fotokartiņas, personu apliecinošu dokumentu. Pirms uzņemšanas ar katru audzēkni notiek pārrunas.

Ogres Meža tehnikumā dažādi pilnveides kursi

Tikmēr Ogres Meža tehnikum (OMT) direktors Modris Grantiņš atgādina, ka OMT ir Latvijā vienīgais tehnikums, kurā ilgus gadus sagatavo kvalificētus meža speciālistus ar vidējo profesionālo izglītību.
 
Tehnikumā tiek piedāvātas šādas mācību programmas: mežsaimniecība – mežistrāde (kvalifikācija: mežsaimniecības tehniķis, mācību ilgums 4 gadi), mežsaimniecības tehnika (kvalifikācija: mežsaimniecības tehnikas mehāniķis, mācību ilgums 4 gadi), būvdarbi (kvalifikācija: namdaris, mācību ilgums 4 gadi), mežsaimniecība(kvalifikācija: meža mašīnu operators, mācību ilgums – 1,5 gadi, iepriekšējā izglītība – vidējā, iespēja iegūt profesionālo izglītību).
 
Iestāties tehnikumā var līdz 25. augustam, iesniedzot direktoram adresētu iesniegumu, kurā norādīta izvēlētā profesionālās izglītības programma un iegūstamā kvalifikācija; pamatizglītību, arodizglītību, vidējo vispārējo izglītību vai citu iepriekšējo izglītību apliecinošs dokuments vai tā kopija; medicīniskā izziņu Nr. 027-u; četras fotogrāfijas; pases vai dzimšanas apliecības kopija. Ieskaitīšana plānota pēc apliecību un pārrunu rezultātiem – 25. augustā pl.13.
 
Meža tehnikumā audzēkņiem tiek piedāvāti pilnveides kursi un iespēja iegūt dažādas profesionālās kvalifikācijas - motorzāģa un krūmgriežu vadītāja kvalifikācijas apliecību; A, B traktortehnikas vadītāja kvalifikācijas apliecību; "B" kategorijas autovadītāja apliecību; "Mednieka", “Medību vadītāja” un "Šaušanas instruktora" apliecību, kā arī “Kokzāģēšanas operatora” apliecību.
 
M. Grantiņš atgādina, ka meži klāj 56 % Latvijas teritorijas un ir liela bagātība un vērtība. “Ja mežsaimniecība un mežizstrāde būs atbildīgu speciālistu vadīta, mežs tiks nepārtraukti atjaunots,” uzskata skolas direktors, “tāpēc aicinu jauniešus startēt mežistrādes programmā. Jāpiebilst, ka mežizstrādē ienākušas jaunas un modernas tehnoloģijas, tai nepieciešami zinoši un atbildīgi darbinieki.”
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības