Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-07-30  16:14:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Par aktualitātēm pirmskolas izglītībā un pirmskolas izglītības iestādēs Ogres novadā saruna ar Inesi Ādmini, pirmskolas izglītības speciālisti.

-Jūlijā Ogrē bērniem atvērts bija tikai viens bērnudārzs – “Sprīdītis”. Vai citos bērnudārzos, gatavojoties jaunajam mācību gadam, notika kādi remontdarbi?
-Visos novada bērnudārzos, cik nu atļauj budžeta līdzekļi, šis mēnesis tika izmantots vai nu sīkākiem vai lielākiem remontdarbiem un teritorijas sakopšanai, vai telpu remontam. Piemēram, pirmskolas izglītības iestādē (PII) “Saulīte” šovasar tika izremontēta tualete, sakopta teritorija un bērnudārza telpas. Lielāki darbi paveikti PII “Cīrulītis”, kur izremontēta virtuve, nomainīts bērnudārza žogs Lapu ielas pusē. Viena korpusa gaitenis tika izremontēts PII “Zelta sietiņš”. Ar 2. augustu visos bērnudārzos atgriezīsies bērni, ar kuriem līdz 25., 26. augustam audzinātājas strādās apvienotās grupās, kamēr no atvaļinājuma atgriezīsies kolēģes.
 
-Kāda situācija novada pagastu bērnudārzos?
-Arī pirmskolas izglītības iestādēs pagastos iespēju robežās vasaras mēnešos tiek veikti nepieciešamie remontdarbi vai telpu un teritorijas sakopšanas darbi. Madlienā jau pagājušajā gadā tika atvērta jauna, izremontēta telpa, nomainīti PII “Taurenītis” logi. Bērnudārzu tur apmeklē apmēram 105 bērni, līdzīgi ka Ogresgalā - izveidotas piecas grupas. Jaunajā mācību gadā vienu skolas telpu bērnudārza vajadzībām ierīkoja Meņģelē, kur bērnudārzu apmeklē 18-20 bērni. Pirmsskolas vecuma bērni apgūst viņiem piemēroto mācību programmu speciāli ierīkotās skolas telpās Lauberē, Taurupē, Krapē, Mazozolos un Suntažos.
 
-Kā jūs kopumā vērtētu bērnudārzu tehnisko stāvokli?
-Visi bērnudārzi kopumā ir vizuāli pieņemami, bet daudzi no tiem ir kalpojuši vairāk kā 30 un 40 gadus, līdz ar to būtu nepieciešams tos siltināt – gan lielās, kailās ārsienas, pret kurām iekšpusē atrodas bērnu gultiņas, gan arī jumtus, kas pēc biezajām sniega segām ziemā vietām deformējās un sāka tecēt. Bērnudārzu ēkām būtu nepieciešams veikt energoefektivitātes auditu un sadarbībā ar pašvaldības attīstības nodaļu jāmēģina piesaistīt Eiropas fondu līdzekļus, jo bērnudārzu budžetos šobrīd šādiem darbiem līdzekļu nav.
 
-Kā noris darbi jaunajā PII “Riekstiņš”, kad bērni to varēs sākt apmeklēt?
-Pagājušajā domes sēdē tika apstiprināts PII “Riekstiņš” amatu saraksts.“Riekstiņa” vadītāja ar savu vietnieci pagaidām atrodas pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes telpās un strādā pie kolektīva izveides, risina dažādus saimnieciskus jautājumus. Diemžēl “Riekstiņa” celtniecības darbi būs nedaudz garāki kā sākumā plānots, jo ieildzis ziemā celtās ēkas žūšanas process, tāpēc lūdzu vecākus neuztraukties. Tiklīdz vadītājai būs ierīkots kabinets jaunajā PII ēkā, viņa informēs vecākus par bērnu reģistrēšanu “Riekstiņā”. Tas varētu notikt augusta beigās vai septembrī. Bērniem jaunais dārziņš visdrīzāk būs atvērts no oktobra. Atgādināšu, ka „Riekstiņā” tiks uzņemti bērni no 1.6 līdz 6 gadu vecumam, plānotas 7 grupas.
 
-Dažādu apstākļu dēļ šobrīd ir tendence samazināties bērnu skaitam. Kā noslēdzās pagājušais mācību gads, vai šogad būs bērni, kuri apmeklēs bērnudārzus?
-Visu bērnudārzu grupas bija nokomplektētas jau maijā. Protams, var kaut kas pamainīties, sākoties jaunajam mācību gadam, bet arī tad visas brīvās vietas tiks aizpildītas. Nepieciešamais bērnu skaits nokomplektēts arī vēl celtniecības stadijā esošajā PII “Riekstiņš”. Šogad bērnudārzā ir uzņemti visi 2006. un 2007. gadā dzimušie, kā arī bērniņi, kuriem ir pusotrs gadiņš. No 287 pirmsskolas iestāžu rindā reģistrētajiem 2009. gadā dzimušajiem pusotru gadu veciem bērniem 30 vecāki izteica vēlmi apmeklēt pirmskolas izglītības iestādi un šī iespēja ar jauno mācību gadu būs nodrošināta. Jāpiemin, ka Ogre ir viena no retajām pašvaldībām, kur tiek nodrošināta iespēja tik maziem bērniem apmeklēt bērnudārzu. Ogres novadā ir trīs mazo bērnu grupas – PII “Dzīpariņš”, “Strautiņš” un viena grupa jaunajā “Riekstiņā”. Rindā šogad paliek 145 divgadīgie bērni, no kuriem 60 bērnu vecāki savu bērniņu vēlētos vest uz dārziņu jau šogad, 85 – pēc gada. Plānots, ka 2011./2012. mācību gadā no šiem rindā esošajiem bērniem tiks uzņemti 110, kuri jau būs sasnieguši 3 gadu vecumu. Neuzņemti paliek 35 bērni, bet nav zināms, kāda situācija būs nākamajā gadā pēc pārreģistrācijas. Nevaram uzņemt visus divgadīgos, jo katrā pirmskolas izglītības iestādē ir paredzētas tikai viena vai divas grupas, kas iekārtotas atbilstoši divgadīgu bērnu prasībām, tām ir specifisks iekārtojums.
 
-Vai šogad nekas nemainīsies ar speciālajām grupām?
-Jāsaka paldies pašvaldībai, ka nepieciešamie finanšu līdzekļi ir saglabāti un iepriekš piedāvātās iespējas vecāki varēs izmantot arī turpmāk. Arī šajā mācību gadā PII “Saulīte” būs grupas bērniem ar stājas traucējumiem, kā arī pieejama individuālā apmācība pedagoģiskajā centrā. “Zelta sietiņā” būs logopēdiskās grupas, “Ābelītē” – sociālā grupa, “Dzīpariņā” saglabāsies grupa, kurā tiek pielietotas Valdorfa pedagoģijas apmācības metodes. Šīs grupas ir vajadzīgas, jo mums ir jādomā par saviem bērniem un arī nākotnē jādomā par plašāku piedāvājumu, jo bērniem ir ne tikai valodas, stājas un redzes sarežģījumi, bet arī dažādas citas smagas veselības problēmas. Šiem bērniem netiek nodrošināta iespēja saņemt nepieciešamo palīdzību, konsultācijas, apmācību. Šobrīd ir izveidojusies situācija, ka novadu mācību iestādes, kurās ir izveidots piedāvājums šādiem bērniem, citu novadu bērnus negrib uzņemt. Ir jārēķinās, ka mums ir šādi bērni un arī par viņiem ir jādomā.
 
-Kā ir ar darbinieku maiņu pirmskolas izglītības iestādēs?
-Neliela kadru maiņa, protams, ir. Un līdz ar pedagoga aiziešanu zūd arī viņa pieredze un zināšanas. Pedagogu apmācība, kvalifikācijas celšana, jāatzīst, šobrīd ir nopietna problēma. Pedagogu 36 stundu mācības kvalifikācijas celšanai ik pēc trim gadiem, ko nosaka likums, ir atstāta pašu pedagogu rokās. Viena no iespējām ir rakstīt projektus, apmācībai saņemot finansējumu. Ir solīts, ka bezmaksas pedagogu apmācība notiks tad, kad skolai būs jāsāk gatavot sešgadīgus bērnus, bet kad tas būs – nav zināms.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības