Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-07-30  16:12:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, informējot par policijas darbu kārtējā atskaites periodā, atzīst, ka pēc statistikas datiem šī ir bijusi salīdzinoši mierīga nedēļa, taču tas nebūt nenozīmē, ka policijai būtu bijis mazāk darba.

Arī šajā atskaites posmā lielākais konstatēto pārkāpumu skaits saistās ar alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās. Vienu nedēļu mazāk, otru vairāk – taču kopumā dominē tieši šis pārkāpums. Šoreiz no 23 administratīvā pārkāpuma protokoliem 16 ir par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, 5 gadījumos šis pārkāpums izdarīts atkārtoti.
 
Laika posmā no 23. līdz 29. jūlijam pašvaldības policija saņēmusi 56 izsaukumus, konstatējusi 49 pārkāpumus, aizturējusi un uz Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Ogres iecirkni nogādājusi 25 personas, atskurbtuvē ievietota 1 persona. Pašvaldības policijas darbinieki novērsuši 36 likumpārkāpumus.
 
Kā jau minēts iepriekš, pašvaldības policijas darbinieki sastādījuši 23 administratīvā pārkāpuma protokolus, savukārt par CSN pantu neievērošanu sastādīti 2 administratīvā pārkāpuma paziņojumi. Soda nauda iekasēta Ls 90 apmērā.
 
Šajā periodā pēc Ogres novada sociālā dienesta lūguma pašvaldības policijai nācies apsekot 9 augsta riska ģimenes.
 
Kā zināms, pašvaldības policijas patruļdienests uzrauga patversmes darbību Mālkalnes prospektā 30. Pēdējās nedēļas laikā patversmē uzturējušās 29 personas.
 
No kopējā administratīvā pārkāpuma protokolu skaita 19 ir sastādīti pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pantiem, t.sk. 1 par vides piesārņošanu un piegružošanu, 1 par dzīvnieku turēšanas noteikumu neievērošanu, 2 par ceļu aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, 1 par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, 9 par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, 5 par iepriekš minēto pārkāpumu, bet izdarītu atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas. Par ceļu aizsardzības noteikumu pārkāpšanu 2 gadījumos policija izteikusi aizrādījumu.
 
Par Ogres novada saistošo noteikumu Nr. 5 „Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību Ogres novadā” neievērošanu šajā laika periodā sastādīti 2 protokoli, abi par alus lietošanu sabiedriskā vietā. Vienai personai par šādu pārkāpumu ir aizrādīts. Tāpat vienai personai aizrādīts par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu sociālajā mājā.
 
Par nekustamā īpašuma teritorijas neuzturēšanu atbilstoši Ogres novada saistošo noteikumu Nr. 12 „Saistošie noteikumi par ēku un būvju uzturēšanu Ogres novadā” prasībām pašvaldības policija sastādījusi 2 administratīvā pārkāpuma protokolus.
 
Pašvaldības policijas priekšnieks, informējot par policijas darbu, norāda, ka šobrīd, kā jau vasaras sezonai raksturīgi, pastiprināta uzmanība tiek pievērsta sabiedriskajai kārtībai peldvietās, arī gruntsgabalu uzturēšana ir pastāvīgā pašvaldības policijas darbinieku redzeslokā, turklāt ne tikai privātīpašumi, bet arī pašvaldības iestāžu teritorijas, kuras ne vienmēr tiek uzturētas pienācīgā kārtībā.
 
Šī vasara ogrēniešiem saistās ne tikai ar karsto laiku, bet arī izrakņātām un šķembām piebērtām ielām – šīs neērtības sagādā ūdenssaimniecības projekta darbi, kas ilgs līdz pat vēlam rudenim un, šķiet, turpināsies arī nākamvasar. Arī policijai darba vairāk - ik dienu jākontrolē, vai ir rakšanas darbu atļaujas, vai rakšanas darbu vietas ir atbilstoši aprīkotas.
 
Lai gan šajā atskaites posmā tikai viens administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts par suņu turēšanas noteikumu neievērošanu, šī problēma, kā atzīst U.Ulmanis, pilsētā ir aktuāla. Policijas darbinieki veic izskaidrošanas darbu, atgādina suņu saimniekiem viņu pienākumus, tostarp arī par suņa ekskrementu savākšanu. Kāpēc gan citiem cilvēkiem būtu jāstaigā pa suņu piemēslotajām teritorijām? Policijas priekšnieks, piekrītot tiem suņu īpašniekiem, kuri pārmet pašvaldībai par atkritumu urnu trūkumu pilsētā (līdz ar to arī suņu fekālijas nav kur izmest), vienlaikus atzīst, ka suņu turētājiem tomēr ir jābūt atbildīgākiem un jāievēro prasības. 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības