Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-07-15  07:55:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Projekta ietvaros paredzēta jauna notekūdeņu ietaišu būvniecība, apkārtējās teritorijas labiekārtošana, esošo spiedvadu slēgšana un kanalizācijas sūkņu stacijas ēkas renovācija.

Ogresgalā savāktie sadzīves notekūdeņi iepriekš tika novadīti uz bioloģiskajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, kuras ekspluatācijā nodotas 1988. gadā. Tās atrodas tuvu Ogres upei, notekūdeņi no attīrīšanas iekārtām nonāk bioloģiskajos dīķos, no tiem - Ogres upē. Būvju un konstrukciju tehniskais stāvoklis bija slikts, iekārtu turpmākā ekspluatācija - apdraudēta. 2005. gada ekspertīzes atzinumā teikts, ka dzelzsbetona konstruktīvie elementi ir sairšanas stadijā, aprīkojuma daļas (pārejas un apkalpes tiltiņi, norobežojošie elementi, aizvari, cauruļvadi un citas tērauda konstrukcijas) ir nolietojušās, sarūsējušas, gaisa pūtēji un gaisa sadales sistēmas strādā uz riska robežas. Risks, ka dzelzsbetona konstrukcijas var sairt, pieauga.

Pašvaldības aģentūras “Mālkalne” projektu koordinators Jānis Zunde informē, ka projekta ietvaros paredzēts izbūvēt jaunu kanalizācijas tīklu, pieslēdzot jauno attīrīšanas iekārtu kompleksu pie esošās ciema notekūdeņu sistēmas, kā arī rekonstruēt esošo kanalizācijas sūkņu stacijas ēku un uzstādīt jaunu notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtu un rūpnieciski ražotu moduļa tipa ēku. Tiks izbūvēta jauna rūpnieciski ražota kanalizācijas sūkņu stacija, uzstādīti divi jauni bioloģiskās attīrīšanas bloki-aerotenki, kā arī tiks nodrošināta visu ēku un būvju apsardzes signalizācija.

Iepirkuma konkursu rīkoja p/a “Mālkalne”. Konkursā par notekūdeņu attīrīšanas ietaišu būvniecības darbu veikšanu uzvarēja SIA “Koger Vide”, ar kuru 17.martā noslēgts līgums. Plānotais būvdarbu termiņš ir 8 mēneši no līguma parakstīšanas dienas – tātad novembrī būvniecības darbiem jābūt pabeigtiem.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību, Vides ministriju un Finanšu ministrijas centrālo finanšu līgumu aģentūru. Pašvaldības aģentūra "Mālkalne” rīkoja iepirkuma konkursu, lai izvēlētos notekūdeņu attīrīšanas ietaišu būvniecības darbu veicēju. Konkursā uzvarēja SIA "Koger Vide”, ar kuru 17. martā noslēgts līgums. Līguma summa ir Ls 198 563 bez PVN, no kuras 85 % ir ERAF finansējums (Ls 168 855), 10 % - valsts budžets (Ls 19 865), pašvaldības daļa – 5 % jeb Ls 9 932.

Jauno notekūdeņu attīrīšanas ietaišu celtniecībai Ogresgalā nepieciešamā platība ir 1400 m2, kam ir rezervēts pašvaldības īpašumā esošs zemesgabals pie Rankas upes (Ogres upes pieteka).

Ogresgala pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pļavnieks atzīst, ka iepriekšējās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas bijušas vairāk kā 20 gadus vecas, līdz ar to nolietojušās un neatbilda noteiktajām prasībām, to metāla daļas izrūsējušas, arī patērēja daudz vairāk elektroenerģijas, kā būs jauno iekārtu elektroenerģijas patēriņš. “Pie šī projekta sākām strādāt jau pirms trim gadiem,” skaidro P.Pļavnieks,”bet nebija finansējums, lai to īstenotu. Tagad, piesaistot ERAF līdzekļus, to beidzot iespējams realizēt. Jaunās iekārtas būs ieguvums visiem pagasta iedzīvotājiem.”
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības