Noderīgas saites:

osports.lv
  Publicēts: 2010-07-13  11:15:00 / Sports

Ziņot redakcijai

Latvijas basketbola izlase svētdien pārbaudes spēlē piedzīvojusi zaudējumu pret Poliju. Poļi revanšējās par sestdien piedzīvoto neveiksmi, uzvarot ar 71:60. Latvijas izlasei rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Kaspars Bērziņš. Viņš un otrs Ogres basketbolists Rinalds Sirsniņš spēli uzsāka starta pieciniekā.

Mača rezultāts tika atklāts pēc vidu "Ventspils" spēlētāju saspēle – Jānis Strēlnieks atrada Ronalds Zaķi, kurš atzīmējās ar danku - 2:0. Pirmajā ceturtdaļā bija ļoti daudz brāķa abu komandu izpildījumā, rezultāta izteiksmē vairāk cieta Latvija, kam pēc pirmajām desmit minūtēm bija sešu punktu deficīts – 14:20. Otrajā ceturtdaļā spēles raksturā nekas būtiski nemainījās. Latvijas mēģinājums atspēlēties nebija veiksmīgs un, dodoties pārtraukumā, mājiniekiem - 4 (31:35).

Spēle atsākās ar haotisku basketbolu. Abas komandas izdarīja daudz sasteigtu un neprecīzu metienu, it īpaši tas attiecās uz Latviju. Mūsējie pirmo grozu guva tikai tad, kad trešā ceturtdaļa bija gandrīz pusē. Rezultāts tobrīd kļuva 33:41. Viesi nedaudz vēlāk sasniedza desmit punktu handikapu – 43:33. Latvija rezultātu centās sadeldēt, pielietojot zonas aizsardzību, taču jēgas no tās bija maz, un poļi nereti devās caurgājienos, kas deva rezultātu. Ceturtdaļas pēdējā sekundē Jāņa Kaufmaņa iemestais trejacis deficītu samazināja līdz 11 punktiem – 44:55.

Pēdējo ceturtdaļu Latvija sāka fantastiski, pirmajās četrās minūtēs veicot 13-0 izrāvienu, kas palīdzēja pārņemt vadību – 57:55. Poļi meta garām visu pēc kārtas, pat soda metienus. Polija "pamodās" tikai ap ceturtdaļas vidu, kad atkal veiksmīgi uzbrukumā darbojās trīs sekunžu zonā. Pusotru minūti pirms mača beigām Polijai bija izdevies atrauties līdz astoņiem punktiem – 66:58. Atlikušajā laikā brīnumi nenotika, un Polija noturēja pārsvaru, uzvarot ar 71:60.

Nākamā spēle Latvijas izlasei paredzēta 15. datumā, kad "Arēnā Rīga" notiks spēku pārbaude ar U-18 komandu.