Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-06-14  11:47:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Aizvadītajā sestdienā Ķīpsalā, pulcējoties aptuveni 2000 cilvēkiem, dibināta politiskā apvienība “Par labu Latviju”. Tās valdē darbosies arī ogrēnieši Edvīns Bartkevičs un Aivars Ločmelis.

Iesaistīšanās politiskajā apvienībā “Par labu Latviju” aizvadītajā nedēļā vienbalsīgi atbalstīta partijas “Ogres novadam” kopsapulcē. Tā gan nav nejaušība. Ogrēnieši kā privātpersonas kustībā “Par labu Latviju” iesaistījušies jau kopš tās dibināšanas brīža, bet uzņēmējs un Ogres novada domes deputāts Andrejs Ceplītis ir viens no kustības “Par labu Latviju” dibinātājiem. Jau ziņots, ka, ņemot vērā “Ogres novadam” panākumus aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās, Ogre varētu kļūt par vienu no būtiskākajiem “Par labu Latviju” atbalsta punktiem.

“Par labu Latviju” pārtopot politiskā apvienībā, tai sestdien pievienojās arī Tautas partija (TP), LPP/LC, kā arī reģionālās partijas “Latgales tauta” un “Vienota Rēzekne”. Politiskās apvienības “Par labu Latviju” dibināšanas kongress sestdien pulcēja trīs reizes vairāk cilvēku, nekā politiskās apvienības “Vienotība” dibināšanas kongress, kas 6.martā notika “Latvijas nacionālajā teātrī”.

Kustība “Par labu Latviju” apvienojusi teju visus valsts lielākos uzņēmējus. Viņu vidū arī viens no “Grindex” vadītājiem Kirovs Lipmans, Rīgas piena kombināta padomes priekšsēdētājs Ivars Strautiņš, SIA "Skonto būve" līdzīpašnieks Guntis Rāvis un daudzi citi. Politiskā apvienība “Par labu Latviju” apvienojusi arī dažādu nozaru speciālistus un māksliniekus, viņu vidū arī komponists Raimonds Pauls.

Ainārs Šlesers sestdien atgādināja, ka savulaik Īrija no krīzes izgājusi un par vienu no attīstītākajām valstīm Eiropā kļuvusi tieši pateicoties vienotai sadarbībai starp politiķiem un uzņēmējiem. “Kā ir sanācis tā, ka Holande, kas pēc saviem izmēriem nav tik liela, šodien spēj kontrolēt 70% no visa kuģu eksporta tirgus visā pasaulē? Tikai tāpēc, ka bija vīzija. Un mums kā mazai valstij, kura atrodas unikālā ģeogrāfiskā vietā, kurai ir neaizsalstošas ostas, mums jāizmanto šis potenciāls, jāizmanto mūsu cilvēku resursi, labi, izglītoti cilvēki, kuriem ir laba darba pieredze,” norādīja A.Šlesers, aicinot Latviju kļūt par unikālu mazo ekonomiku.

Savukārt Edvīns Bartkevičs, kurš sanākušos uzrunāja kā partijas “Ogres novadam” un Ogres pašvaldības vadītājs, norādīja, ka “pašvaldība ir tā, kas ir vistuvāk iedzīvotājam, katram no tiem, kas šobrīd ir palikuši bez darba, katram no tiem, kam pieaug komunālie parādi.” Iedzīvotāju komunālie parādi Ogres novadā pēdējā gada laikā ir pieckāršojušies, norāda E.Bartkevičs, paužot viedokli, ka situāciju uzlabotu aktīvāka ES līdzekļu apgūšana, taču to apgrūtina virkne normatīvo aktu. E.Bartkevičs pauda neizpratni, ka Ogres novada sadraudzības pilsēta Kelme Lietuvā vienā un tajā pašā laika periodā apguvusi 10 reizes vairāk struktūrfondu līdzekļu, kopumā pašvaldībai piesaistot 100 miljonus eiro. “Kad katrs lats ir jālaiž apgrozībā, kad jācīnās par katru santīmu nodokļu ieņēmumos, mēs varam atļauties desmitiem miljonus struktūrfondu naudas vienkārši iemarinēt,” kritizē E.Bartkevičs. Vēršot uzmanību uz valstī pastāvošo birokrātiju, E.Bartkevičs pastāstīja, ka reiz pašvaldībai atteikti 100 tūkstoši ES fondu naudas tikai tāpēc, ka tai bijis nodokļu parāds Ls 0,89 apmērā. E.Bartkevičs arī norādīja, ka pēc teritoriālās reformas pašvaldības ir kļuvušas lielākas un spēcīgākas. “Mēs varam izdarīt vairāk, tikai atļaujiet mums to darīt,” aicināja Ogres novada domes priekšsēdētājs.

Par politiskās apvienības “Par labu Latviju” vadītāju iecelts eksprezidents Guntis Ulmanis. Pēc ievēlēšanas Guntis Ulmanis aicināja beigt gausties, nepārtraukti kritizēt, bet likt lietā “visas savas zināšanas, savu spēku, savas emocijas, savu patriotismu lietišķā darbā.”
 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2.  3. 

Ei 
2010-07-18  13:21:16
Cik ilgi šito NELABO darboņu politiskā reklāma te karāsies?

>7 
2010-07-07  20:43:46
Paldies, ka atgādināji! Te ļoti labi iederas ogergeita ar Sietiņielas afēru un meža iznīcināšanu Zilokalnu prospektā (diemžēl pieklusis stāsts).

Pols 
2010-07-07  12:44:17
Neesmu ne ņuņņa, ne skauģis. Man ir labi. Taču Par Labu Latviju vārdu negribu dzirdēt. Te Latvijas vārdu nelietīgi izmanto cilvēki, kuriem jau sen ir laba Laba Latvija un viņi to vēlas sev arī turpmāk.

kode Andrim Stefanam 
2010-07-07  12:38:07
Andrīt, Jūs aiciniet atbalstīt un cienīt AŠ2 un Par labu Latviju???? Nemūžam! Un man ir kauns par savas pilsētas mēru. Bet gan jau dzīve visu noliks savās vietās, neatkarīgi no aizstāvjiem un lamātājiem.

7 
2010-06-26  13:44:25
http://www.youtube.com/watch?v=51W-SbVhgt4&feature=related

sirmā optimiste 
2010-06-24  10:07:17
Kaut ko labu?Jā es daudz ko labu redzu apkārt un par to priecājos un,ja vēl nav kaut kur labi,tad par to jau arī ir politika.Ticēsim tam labākajam

Andris Stefans 
2010-06-24  01:38:26
Pietiek mīļie cilvēki kritizēt visu laiku politiķus un kaimiņus utt...!!!! Laiks saprast, kad katram no mums ir jauzņemas daļu atbildības no notiekošā!!! Kā var valsts izaugt starp ņuņām un skauģiem??? Tas ir elementāri pierādāms! Aizdomājaties katrs līdz tam... Kā var pastāvēt prieks un attīstība ģimenē, kurā valda strīds un naids vienam uz otru?? Atbilde ir ļoti elementāra, nekāda attīstība nav iespējama!!! Tākā sāksim vien domāt un atbalstīt viens otru lai veicinātu pozitīvu atieksmi tautai pret politiku, sievai pret vīru utt. Tikai tādā veidā kautkas sāks attīstīties... Piemērs ar Islandi, Cilvēki nesabruka, bet turpināja viens otru atbalstīt un rezultāts ir iespaidīgs ekonomika strauji atkopjas!!!!

lauma 
2010-06-21  20:47:06
Pēc liela blēžu bara izskatās. Mūsējie valdē.

par savējiem 
2010-06-16  15:37:53
Labums no mūsējo klātbūtnes lielajā politikā cerams būs, pabīdīs kādu kumāsu uz Ogres pusi, būs nodokļi būs darba vietas :)

saule 
2010-06-16  15:11:54
Man arī patīk Ogre, bet man nepatīk izsaimniekošana, kas notiek daudzu gadu garumā un es gribētu lepoties ar savu pilsētu, bet diemžēl man bieži nākas skaidrot viesiem, jo gandrīz visi uzdod jautājumus; Jums tik skaista pilsēta, bet nesakopta, jā, jaatzīst ka pašos pēdējos gados kaut kas sāk notikt, bet paskatieties uz mūsu pilsētu ar viesa acīm, jo katru dienu ejot mēs daudz ko vairs neredzam, paskatieties, kādas ielas, trotuāri... kādas ir māju fasādes... arī centrā... reklāmas... stils... un tā tālāk.... Mums ir paveicies pilsētas zaļā rota daudz ko noslēpj, bet esiet redzīgi.... un paskaitiet to naudu kas šajos gados ir izgājusi no pilsētas budžeta . respektīvi no mūsu kabatām un vai tad tu arī teiksi viss ir ok...

attiecīgā 
2010-06-16  14:41:08
ovālie milzīgie "puķu podi" ir izskaidrojami ar publisko apspriešanu, kurā arī tu varēji bļaut ka vaijag mazus puķu podiņus ;-) Manuprāt centrs ir ļoti gaumīgs un sakārtots...

Sakoptā pilsēta 
2010-06-16  14:10:06
Sakopts ir tikai centrs, un pārspīlēti, lai attiecīgajām firmām tiktu lielāks pasūtījums - piemēram, tie ovālie milzīgie "puķu podi" uz Brīvības ielas nav nekā citādi izskaidrojami. Tagad cērt ārā kokus, un taisa megamaģistrāli uz Elvi - arī tā tiek pasniegta kā sakopšana. Savukārt nomales ir "sakoptas", apbūvējot publiskos ūdeņus, prihvatizējot ielas un trotuārus, bet daudzās ielās seguma joprojām nav kopš to rašanās 70.gados. Ne velti vairākus gadus apzināti vilka garumā jauno apbūves noteikumu pieņemšanu, lai attiecīgās personas varētu iebūvēties tur, kur tagad vairs nedrīkst un nedrīkstēja arī agrāk. Nekas, gan tas viss vēl pavērsīsies pret viņiem pašiem, kas to visu ir izdarījuši. Agri vai vēlu par visu ir jāsamaksā.

> saule 
2010-06-16  11:12:51
es tev nepiekrītu, man patīk Ogre un tā ir ļoti sakopta salīdzinot ar citām pilsētām

omega 
2010-06-16  10:32:52
Vai kāds var uzskaitīt pazīmes, kāpēc Bartkevičus labāks par AŠ kvadrātā????

saule 
2010-06-16  10:26:12
Diemžēl Ogres pilsēta ir nesakoptākā pilsēta Latvijā un par to daudzu gadu garumā ir atbildīgs Bartkevičs, Interesanti saimnieko divas pilsētas ar gandrīz vienādiem budžetiem gadā- Ogre un Ventspils.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības